Сорочинський ярмарок. Великі Сорочинці

  1. GPS: 50 ° 1'25 "N 33 ° 56'32" E

Національний Сорочинський ярмарок у Великих Сорочинцях проводиться в Полтавській області Миргородського району. Національний Сорочинський ярмарок у Великих Сорочинцях проводиться в Полтавській області Миргородського району

Національний Сорочинський ярмарок у Великих Сорочинцях

Ярмарки влаштовувалися регулярно протягом кількох століть. Місце для їх проведення вибиралися неспроста, а саме на тих територіях, де були багаті врожаї, велика кількість риби, водилася живність, і люди займалися різними промислами. Українці змогли перетворити сірі торгові будні на свята, зробити їх світлими, веселими і незабутніми. На ярмарок сходилося багато селян, адже саме тут можна було купити незвичайні і потрібні товари.

Чумаки на Сорочинському ярмарку

Раніше на території України промишляли чумаки. Вони пересувалися по країні на великих возах, в які впрягали волів. Їх головним завданням була доставка хліба в морські порти на півдні. Звідти вони добиралися до соляних озер, а потім куплену сіль доставляли до торгових центрів. На своєму шляху вони також набували різні товари, які теж мали попит на ярмарках. Чумаками ставали вольові люди, сильні і духовно і фізично. Вони багато знали і вміли. Українці їх дуже поважали, деякий час замість молочного шляху використовували словосполучення "чумацький шлях". Чумаки промишляли протягом 400 років. І практично завжди їх шлях проходив через Полтавські землі, адже вже тоді ця територія славилася надзвичайним розмахом ярмаркових заходів.

Танці на Сорочинському ярмарку

Крім цього, місце проведення ярмарків - це улюблене місце мандрівних співаків і акторів. Численна публіка могла насолодитися їхніми виступами, які проходили на вертепі, в самому центрі ярмарки. Кожен раз проводилися народні гуляння і забави. За свідченням історичних документів позаминулого століття, щороку на українській території проводилося понад 10 тисяч ярмарків.

Сорочинський ярмарок не відрізнялася великими розмірами і великою популярністю. Популярною вона стала лише після того, як про неї написав Микола Васильович Гоголь. До речі, він народився саме в селі Великі Сорочинці 20 березня (1 квітня) 1809 року. Тоді село вважалося містом, а до 20-х років ХVІІ століття іменувалося Краснопіль, потім було перейменовано в Сорочинці.

Тоді село вважалося містом, а до 20-х років ХVІІ століття іменувалося Краснопіль, потім було перейменовано в Сорочинці

Театралізована вистава за участю гоголівських персонажів

З давніх-давен повелося організовувати ярмарок на третю суботу серпня, триває вона близько 5 днів. Відкриття починається з театралізованої вистави, в якому беруть участь Гоголівські персонажі.

Національний Сорочинський ярмарок. Посуд

Кожному регіону країни є, що показати широкому загалу. Тут продаються їжа і напої, речі та взуття, хутряні та текстильні товари, техніка, домашнє начиння і багато іншого. Адже ярмарок неспроста називають ще й виставкою. Ремісники на ярмарку просувають і рекламують своє виробництво - легшає знайти вкладників, партнерів або ринок реалізації своїх продуктів в подальшому.

Сорочинський ярмарок. Вироби з дерева

Понад мільйон гостей щороку відвідують село Великі Сорочинці. Також тут можна зустріти верхівку урядів з інших держав і навіть закордонних дипломатів. Ухвалення участі в ярмарковому дії доставляє не тільки радість і витяг користі, але це ще і дуже почесно. Адже це своєрідна візитна картка України, що показує наші традиції, рівень розвитку.

Національний Сорочинський ярмарок у Великих Сорочинцях

Обов'язково відвідайте фольклорний куточок Сорочинського ярмарку. Він декорований, як даний село України. Народні промисли Опішні, Космача та Петриківки здивують своїми популярними вишиванками, розписний керамічним посудом і колоритними іграшками.

Народні промисли Опішні, Космача та Петриківки здивують своїми популярними вишиванками, розписний керамічним посудом і колоритними іграшками

Майстер-клас з ліплення з глини під час Сорочинського Ярмарку.

Майстер-клас з ліплення з глини під час Сорочинського Ярмарку

Запаморочливо пахнуть гори жовтих динь, сяють спокусливі боки яблук, виноград гірляндами розвішані над торговими рядами. У медового ряду ціла палітра бурштинових відтінків, господарі запрошують продегустувати медовуху власного приготування. Апетитно пахнуть ковбаси і копченості, продавці пропонують спробувати сало ...

Апетитно пахнуть ковбаси і копченості, продавці пропонують спробувати сало

Кухня на "Сорочинському ярмарку" - дійсно домашня, як у бабусі в селі. Любов до цієї кухні, незважаючи на її простоту, в нас незнищенна. Все таке рідне - голубці найніжніші в томатно-сметанному соусі, свіжий холодець із яловичини, повітряні ароматні пиріжки з м'ясом, капустою, рисом і яйцем або зеленою цибулею, борщ з житніми греночкамі, натертими часничком.

250-кілограмовий коровай на Сорочинському ярмарку

250-кілограмовий коровай діаметром один метр, спечений з пшениці, вирощеної в Полтавській області.

250-кілограмовий коровай діаметром один метр, спечений з пшениці, вирощеної в Полтавській області

Величезний 65-кілограмовий торт на свято привезли Кременчукм'ясо. Його ширина - 60 см, а висота - 50 см. Коржі працівники ковбасного цеху зробили з м'ясного фаршу. Прикраси виготовлені з сирокопчених ковбас.

Прикраси виготовлені з сирокопчених ковбас

Спеціально на свято був випечений коровай у вигляді одногрівенной монети. Його вага - 320 кілограмів. Його пекли п'ять майстрів три доби. До складу короваю увійшли 200 кг борошна, 7 кг маргарину, 30 кг цукру і 110 яєць.

будинок Гоголя

Село Великі Сорочинці славиться не тільки барвистою ярмарком, ви зможете відвідати знаменитий будинок Гоголя, в якому народився майбутній літературний геній. Будинок належав відомому військовому лікареві М. Я. Трохимовському. На даний момент будівля виконує функцію літературно-меморіального музею письменника. Ця екскурсія виявиться дуже цікавою, оскільки в експозиції представлені особисті речі, що належали відомому містику. Вони були з ним під час подорожей Європою та Близьким Сходом - це циліндр, саквояж для подорожей, рукописи Гоголя і його посмертна маска.

Вони були з ним під час подорожей Європою та Близьким Сходом - це циліндр, саквояж для подорожей, рукописи Гоголя і його посмертна маска

Ще однією визначною пам'яткою старовини в селі є Спасо-Преображенська церква в стилі бароко, яка була побудована ще в 30-і роки XVIII століття. Український гетьман, якого звали Данило Апостол, забезпечував фінансово будівництво церкви. Ширина унікального іконостасу в храмі досягає 20-и метрів, а його висота 17-и метрів. На ньому розміщується сотня живописних полотен, виготовлених в ХVII столітті. Саме в цій церкві хрестили Н. В. Гоголя.

Під час перебування в Великих Сорочинцях, можна зняти житло у місцевих жителів. Крім цього, проводиться резервація номерів Миргородських готелів і санаторіїв, які розташовані в 25 кілометрах від села.

До Великих Сорочинців можна дістатися на автомобілі, проїжджаючи через околиці Диканьки, Миргорода, Опішні або Гадяча. Якщо добиратися автобусом або поїздом, то зупинятися необхідно в Миргороді, а звідти на рейсовому або маршрутному автобусі добиратися до Великих Сорочинців. Під час проведення ярмарку, авто- і залізничний транспорт їздять частіше, оскільки вводяться додаткові рейси.

GPS: 50 ° 1'25 "N 33 ° 56'32" E
Google Maps
Адреса: с. Великі Сорочинці, Полтавська обл.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация