Спецназ "Витязь". 36 років в строю. Рідус

Загін "Витязь", звичайно ж, звучить лаконічніше, ніж "604-й Центр спеціального призначення внутрішніх військ МВС Росії", в який загін влився разом зі спецназом "Рись" в 2008 році. Та й вести свою історію приємнішою ні з "позаминулого року", а з минулого століття, коли 29 грудня 1977 року в МВС прийняли рішення про формування першого в країні спецназу в системі міністерства внутрішніх справ - з кращих спортсменів-добровольців зі складу "придворної" - і при Радах, і зараз - дивізії імені Дзержинського.

"Спецназ без дії іржавіє, як залізо" - написано на одній зі сторінок напівживого зараз сайту "Витязя". Але ні "список зробленого" за 36 років, ні найближчі історичні перспективи "заіржавіти" спецназівцям не дозволяють - в силу скоріше навіть не специфіки, а навпаки - широкого спектру застосування.

Вже з 80-го року "Витязь" був пущений в справу і з тих пір без діла не був. Вивчаючи бойової (і не дуже) шлях міліцейського, а потім і поліцейського спецназу, можна осягнути новітню історію Росії - причому найцікавіші її сторінки.

Офіційні людські біографії, як правило, нудні, у відомств та підрозділів - тим більше. Однак, наскільки цікавими могли б бути спогади ветеранів "Витязя" - якщо їх не сильно каструвати цензурою, звичайно, - наприклад, про:

Однак, наскільки цікавими могли б бути спогади ветеранів Витязя - якщо їх не сильно каструвати цензурою, звичайно, - наприклад, про:

- ліквідації масових заворушень в містах Орджонікідзе, Сумгаїті, Єревані, Баку, Фергані;

- ліквідації заворушень, учинених призовниками-кавказцями, які слідували через Москву в Ярославль в 1982-му;

- прикриття "прокурорських" в 84-му при розслідуванні "узбецької справи";

- звільнення заручників - в десятках місць і ситуацій ...

Перерахування, навіть побіжне, можна припинити з настанням 90-х років - не за встановленням загальної гармонії, але через те, що екстремальне стало нормою вже навіть не для спецназу. Що ж до бійців "Вітязя", то для них практично місцем роботи став Північний Кавказ, де вони несуть службу разом або змінюючи менш парадні бійці спецназу МВС РФ - "Урал" і "Пересвет", "Вятич" і "Булат", "Едельвейс" і "Вегу", "Єрмак", "Святогор" та інших "ратників".

Створені на гроші російських платників податків, всі ці "витязі" і "ратники" дозволяють - іноді ціною свого життя - залишатися співгромадянам мирними обивателями, а не учасниками бойових дій, які спецназ бере на себе.

При написанні статті використовувалися матеріали з сайту osn.bkb-vityaz.ru

Галерея з фотографіями:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация