«Стів Джобс в спідниці»: Наймолодша жінка-мільярдер і її прорив в медицині. Обговорення на LiveInternet

Елізабет Холмс - висока блондинка з недбалою зачіскою

Елізабет Холмс - висока блондинка з недбалою зачіскою. Їй 31 рік, і вона - наймолодша в світі жінка-мільярдер. Холмс часто порівнюють зі Стівом Джобсом. Обидва в дитинстві проводили багато часу на самоті. Обидва кинули навчання, тому що вірили - є речі важливіші. Як і Джобс, Холмс з самого початку вважала, що її компанія змінить світ. Джобс став мільярдером до 40 років, а Холмс - куди раніше. У минулому році її проект Theranos оцінили в $ 9 млрд, їй належить більше половини акцій.

Холмс носить чорні водолазки, п'є фреші з селери з огірком, не їсть м'ясо, тому що так організм менше хоче спати. Біографія Джобса висить у неї на стіні, хоча водолазки - наслідування Шерон Стоун в ролі елітної повії з фільму Мартіна Скорсезе «Казино». Чорних водолазок у Холмс більше сотні, вранці вона не витрачає час на роздуми, що б надіти.

Про Холмс захоплено написали Forbes і Fortune, вона потрапляє в більшість списків найвпливовіших людей планети і в рейтинги мільярдерів. Ця молода жінка не приховує, як цього домоглася.

Дитинство і Стенфорд
«Чого я дійсно хочу - так це відкрити щось нове, щось, про що людство раніше не підозрювало», - писала Холмс батькові, коли їй було дев'ять. Вона визнає, що була дивним дитиною: «Я читала тонну книг, зачитувалася« Мобі Діком ». У мене до цих пір в записній книжці є дизайн машини часу, який я намалювала в сім ». У дитинстві Холмс читала біографію свого прапрадіда Крістіана Холмса, хірурга, інженера і винахідника. Він народився в Данії в 1857 році, був деканом медичного коледжу Цинциннаті в США, в цьому місті госпіталь названий його ім'ям. Предок надихнув Холмс пов'язати життя з медициною, але стати лікарем не вийшло - в якийсь момент дівчина зрозуміла, що відчуває страх, коли бачить голку. Пізніше вона говорила, що це стало головною причиною запуску Theranos - компанії, що дозволяє брати аналіз крові з пальця, а не з вени, за допомогою невеликої голки.

Коли Холмс переїхала в Пало-Альто, щоб вступати до Стенфорд, батьки надіслали їй копію «Роздумів» Марка Аврелія з повідомленням про те, що «життя повинна мати мету». Вона поступила на факультет хімічної інженерії.

У перший рік навчання Холмс просила декана Ченіннга Робертсона дозволити їй вхід в лабораторію, де займалися в основному студенти, які претендують на ступінь PhD. Глава факультету спочатку опирався, але студентка була наполеглива - кожен день чекала його біля дверей лабораторії і питала, коли він пустить її всередину. Робертсон здався.

Фотографія: Theranos

Влітку Холмс домовилася з адміністрацією Стенфорда, що зможе ходити на клас китайської мови. Після цього випросила стажування в Інститут генома в Сінгапурі, де вивчила поширену тоді в Азії атипову пневмонію. Вона дивилася, як беруть аналізи крові, і думала, що робити це можна інакше, більш сучасними способами.

Повернувшись в США, Холмс приступила до роботи. «Елізабет по п'ять-шість днів практично не вставала з-за письмового столу», - згадує її мати Ноель Холмс. Результатом праці стала патентна заявка - пластир, який виділяє медичну речовину і стежить за змінами в крові. До нього можна приробити чіп від мобільного телефону і передавати дані лікаря. Вона показала її професору Робертсону.

У 19 років Холмс кинула університет, вклала гроші, які сім'я відклала на навчання, в свою компанію, і стала шукати інвесторів. «Я знала, що мені доведеться поговорити мінімум з двома сотнями людей, щоб зацікавити хоча б одного з них. Тому я не переживала через відмови », - згадує Холмс.

гроші
Насамперед вона запропонувала Робертсону стати її радником. Він уже допомагав декільком стартапам в сфері біотехнологій, але їх засновники були куди старше юної Холмс - тоді їй ледь виповнилося 21 рік. «У кожному поколінні з'являються один або два таких, як вона», - пояснював професор свою згоду. До 2005 року Холмс залучила близько $ 6 млн, цього було недостатньо. Вона розуміла: щоб зробити прорив, потрібно забути про гроші, думка «як виплатити зарплату в наступному місяці» не повинна заважати роботі.

Для проведення клінічних випробувань потрібні тести, Холмс підписала контракти з фармацевтичними корпораціями, в тому числі з Pfizer і GlaxoSmithKline, її компанія почала діяти в якості їх підрозділи. Співпраця додало Холмс статусу, її проектом зацікавилися більш серйозні інвестори. До кінця 2010 року вона залучила $ 92 млн. Почалася спокійна робота над тестами.

Паралельно в раді директорів Theranos з'явилися колишні військові і чиновники: екс-глава Держдепу Генрі Кіссінджер, екс-міністри оборони і генерали. Обговорювалася близькість компанії до військово-промислового комплексу США, сама Холмс пояснює свій вибір професіоналізмом цих людей, хоча зізнається, що застосовує технології за межами цивільної медицини. Військову область вона вважає «важливою областю з точки зору потенціалу для збереження життів». Вона відчуває себе ображеною, коли чує, що члени ради директорів виступають лобістами.

Стратегія
Холмс весь час приділяє компанії: рідко розважається, мало з ким спілкується, крім молодшого брата, який теж працює в Theranos. Вона не ходить на побачення і не брала відпустку останні десять років.

Ноу-хау компанії дозволяє всього по одній краплі крові з пальця провести 30 тестів, використовуючи мікрофлюіди і нову технологію, яку Холмс тримає в секреті. Це швидше і дешевше, ніж в звичайних лабораторіях. «Довгий час я навіть дружині своїй сказати не міг, чим я займаюся», - говорить Робертсон. Холмс вперше заговорила про свій проект лише через десять років роботи. Зараз американський ринок поділений між двома гігантами Quest Diagnostics і Laboratory Corporation of America. Але їх аналізи коштують дорожче, ніж аналізи Theranos. Наприклад, результати по холестерину в звичайній лабораторії обійдуться в $ 17, у Theranos - в $ 2,99.

За словами Холмс, 40% людей не здають запропонований лікарем аналіз крові, тому що бояться голок або не можуть оплатити високу вартість. Її мета - зробити так, щоб центри Theranos з'явилися в 5 км від кожного будинку в США, а потім почати світову експансію.

Велика удача - Холмс вдалося залучити в компанію 50-річного програміста Санні Балвані. Він працював в Lotus і Microsoft, відучився в Стенфорді і отримав MBA в Берклі. Холмс розуміла: для аналізу крові потрібно буде зробити серйозний софт. У 2009 році Балвані став президентом компанії. «Ми автоматизували процес від початку до кінця», - говорить він.

Зараз компанія пропонує більше 200 тестів, ліцензованих Федеральною комісією. Theranos уклав угоду з найбільшою аптечною мережею Walgreens, щоб побудувати тисячі центрів, починаючи з Каліфорнії і Арізони, що пропонують здати аналіз на місці. Результат можна побачити в додатку в той же або на наступний день. Холмс знає, що кров може розповісти про безліч порушень роботи організму - від підвищеного холестерину до раку - і процес перевірки повинен бути таким же безболісним, як покупка ліків в аптеці поруч з будинком.

Вона створює платформу для розвитку превентивної медицини. Сьогодні люди мають звичку відтягувати візит до лікаря і часто звертаються за допомогою, коли хвороба заходить вже занадто далеко, і її не можна вилікувати.

Фотографія: Theranos
Фотографія: Theranos

перспективи
Холмс третину життя присвятила компанії, але проект все ще знаходиться на ранній стадії розвитку. Наступних 20 років їй вистачить для того, щоб зробити послугу доступною і масовою. Холмс вважає, що в житті повинна бути одна головна мета, тому нічим іншим вона займатися не збирається. Сьогодні їй належить 18 патентів в США і 66 за межами країни. У Theranos майже 1000 співробітників, і компанія постійно розширюється.

Холмс часто стикається з критиками. Вони кажуть, що аналіз крові далеко не завжди вказує на захворювання, поставити діагноз і призначити лікування, спираючись тільки на ці дані, не можна. Холмс це не бентежить - вона продовжує рухатися вперед. Компанія співпрацює з мережею медичних центрів Carlos Slim Foundation в Мехіко, які використовують Theranos для визначення діабету та інших захворювань, що піддаються лікуванню на ранніх статтях.

Доповнення: 16 жовтень видання The Wall Street Journal опублікувало розслідування, в якому говориться, що компанія Елізабет Холмс обманює клієнтів і професійне співтовариство і насправді не використовує свої розробки для отримання аналізів. Детальніше про звинувачення читайте тут .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация