Суддя КС: зміни в Конституції передбачають норми жорсткої централізації публічної влади

Конституційний суд пішов від аналізу ситуації, пов'язаної з анексією Криму / ukrliter.com

Про це йдеться в окремій думці судді Конституційного суду (КС) Ігоря Сліденко щодо виведення КС у справі за зверненням Верховної Ради на предмет відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції про децентралізацію влади вимогам ст. 157 і 158 Основного Закону.

Читайте також Суддя КС: зміни до Конституції щодо особливого статусу Донбасу загрожують унітарності

Ігор Сліденко зазначає, що назва законопроекту "Про внесення змін до Конституції про децентралізацію влади" не відображає суті і специфіки запропонованих в законопроекті суспільних відносин, які пропонується закріпити в Конституції.

Він вважає, що норми, якими законопроект пропонує ввести інститут префекта і доповнити повноваження президента України контролем над місцевим самоврядуванням, "очевидно є засобами жорсткої централізації публічної влади, навіть у порівнянні з тією моделлю, яка існує в чинній Конституції".

"Розглядати запропоновані законопроектом зміни до Основного Закону виключно в контексті децентралізації влади, в умовах, коли значна частина норм навпаки сприятиме централізації публічної влади, Конституційного суду навряд чи можливо, оскільки наукової методології для цього немає", - відзначає Ігор Сліденко.

Суддя також зазначає, що Конституційний суд пішов від аналізу ситуації, пов'язаної з анексією Автономної республіки Крим і військовими діями в Донецькій і Луганській областях.

За словами Ігоря Сліденко, "в правовій системі України склалася ситуація, коли функціонує комплексне нормативне забезпечення в зв'язку з умовами воєнного чи надзвичайного стану, проте формально воно не введено".

"Очевидно, що питання про введення останнього (мабуть, мова про воєнний стан - УНІАН) лежить в площині політичної доцільності, проте ніяк не стосується фактичних обставин, які склалися в зв'язку з загрозою суверенітету і територіальної цілісності України. При цьому неможливість внесення змін до Конституції Україна в умовах воєнного або надзвичайного стану пов'язана не стільки з його формальним запровадженням, скільки з тими змінами, які відбуваються в національній правовій системі в зв'язку з необхідністю про еспечівать функціонування держави в екстраординарних умовах (обмеження прав і свобод, обмеження функціонування вищих органів державної влади) ", - відзначає Ігор Сліденко.

Читайте також У Раду надійшов висновок КС щодо змін до Конституції

Він вважає, що проігнорувавши аналіз нормативно-правових актів, прийнятих з метою забезпечення функціонування в умовах збройної агресії, КС допустив серйозні методологічні та концептуальні помилки, оскільки в цьому випадку питання стоїть про принципову можливість змінювати Конституцію України в таких умовах.

Ігор Сліденко переконаний, що "Конституційний суд обрав помилковий шлях для встановлення відповідності пропонованих в законопроекті змін до Основного Закону критеріям, передбаченим ст. 157 і 158, порушивши при цьому приписи ст. 4 закону" Про Конституційний суд України ", що передбачають обґрунтованість рішень".

Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада 16 липня направила в КС проект змін до Конституції (про децентралізацію влади) для одержання висновку щодо відповідності вимогам ст.157 і 158 Конституції. 31 липня КС оприлюднив висновок по законопроекту, визнавши його таким, що відповідає Конституції і не спрямованим на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация