Святковий календар веб-розробника на 2011 рік

  1. січень

Тільки все вийшли з новорічного анабіозу, а тут нові свята на носі!

Щоб не пропустити жодної знаменної дати в цьому році, ми зібрали свята, офіційні і не дуже, які так чи інакше пов'язані з веб-розробкою і веб-розробниками, а також всієї IT галуззю в цілому.

Не забудьте привітати колег!

січень

  • 15 січня. День народження Вікіпедії. У цей день в 2001 році відбулося офіційне відкриття сайту вільної інтернет-енциклопедії. Добровольці з усього світу пишуть і редагують статті для цього найбільшого довідника в світі. Російськомовний розділ Вікіпедії народився 20 травня 2001 року. Перша стаття російською мовою називалася «Росія» і говорила: «Росія - велика країна».
  • 30 січня. Міжнародний день без інтернету. Відзначається в останню неділю січня. В цей день кожен, хто вважає себе інтернет-незалежною людиною, відмовляється від виходу в глобальну мережу на користь особистого спілкування в офлайні. Відзначити свято можна так: написати на листочку шість варіантів проведення дозвілля, що утворився за рахунок відмови від інтернету. Пронумерувати їх від 1 до 6, а потім кинути гральну кістку, щоб визначити, як провести цей недільний день.

Лютий

  • 1 лютого. Всесвітній день безпечного інтернету. Першого вівторка лютого присвячується безпечного мережевого спілкування і передачі даних. У цей день більш ніж в 50 країнах світу проходять конференції та навчальні програми, спрямовані на привернення суспільної уваги до захищеного виходу в мережу. Це відноситься як до захисту від вірусів, хакерських атак і спаму, так і до безпеки мережевого контенту для дітей і підлітків, а також спілкуванню в соціальних мережах.
  • 14 лютого. День комп'ютерника. Це свято офіційно не визнаний, але все ж широко відзначається в професійному світі. Справа в тому, що в цей день в 1946 році був запущений перший працюючий на реальних завданнях електронний комп'ютер ENIAC (Electronic Numerical Integrator and Computer). Він використовувався для розрахунку балістичних таблиць для потреб армії США, займав 167 квадратних метрів, важив 30 тонн і складався з 42 окремих панелей.

Березень

  • 12 березня. День свободи слова в інтернеті. Міжнародне свято, відзначається з 2008 року за ініціативою організації «Репортери без кордонів» під патронатом ЮНЕСКО. Цей день призначений для прославлення інтернету як відкритого вікна в світ і засудження атак на вільний потік інформації.
  • 24 березня. День відключення (Shutdown day). Свято для тих, кому не слабо прожити без комп'ютера цілий день. Ініціаторами цієї акції стали канадський програміст Денис Бистров (Denis Bystrov) з Монреаля і його друга Майкл Тейлор (Michael Taylor) з Лондона. Вони пропонують користувачам не включати свій комп'ютер протягом доби і перевірити, що з цього вийде. День відключення відзначався вже чотири рази по всьому світу - 24 березня 2007 року, 22 березня 2008 року, 2 травня в 2009 році і. Дата відключення в 2011 році поки не відома.

Квітень

  • 4 квітня. День святого Ісидора (покровителя інтернету). Деякі ще називають його днем ​​вебмастера і вважають своїм професійним святом. Католицький святий Ісидор Севільський (Saint Isidore of Seville) вважається покровителем учнів і студентів (приблизно як свята Тетяна в православ'ї), а в 2003 році папа Іоанн Павло II назвав його ще й покровителем користувачів комп'ютерів та інтернету. Крім того, дата 4.04 підозріло скидається на код помилки «404», тому не забудьте привітати колег!
  • 7 квітня. День народження рунета. У цей день в 1994 роки для Росії був зареєстрований домен - .Ru - і внесений до міжнародної бази даних національних доменів верхнього рівня. До цього російськомовні ресурси розташовувалися в доменній зоні .Su або на міжнародних доменах.

Травень

  • 14 травня. День фрілансера. Можливо, багато співробітників веб-студій колись працювали як фрілансери, а хтось навпаки збирається з часом піти на вільні хліба. Так чи інакше, практично у всіх є знайомі фрілансери, їх-то і треба вітати в цей день.
  • 17 травня. Всесвітній день інформаційного співтовариства (World Information Society Day). До 2006 року вважався Всесвітнім днем ​​телекомунікацій, але в березні 2006 Генеральна Асамблея ООН вирішила вважати 17 травня Всесвітнім днем ​​інформаційного суспільства. І тепер цей день - професійне свято всіх людей, які працюють в сфері інформаційних технологій (програмістів, системних адміністраторів, інтернет-провайдерів, веб-дизайнерів, редакторів інтернет-видань і т.д.).

Липень

  • 29 липня. День системного адміністратора (System Administrator Appreciation Day). В американській версії - День подяки системному адміністраторові. У 1999 році американський системний адміністратор Тед Кекатос (Ted Kekatos) вирішив, що люди повинні хоча б раз на рік дякувати сисадмінів за їх роботу, а не тільки згадувати їх «добрим словом» в ті моменти, коли в мережі щось ламається. З цього моменту свято «пішов по світу». Системні адміністратори і вдячні користувачі відзначають його в останню п'ятницю липня.

вересень

  • 9 вересня. День тестувальника. Неофіційний професійне свято борців з багами. 9 вересня 1945 року вчені Гарвардського університету, які тестували обчислювальну машину Mark II Aiken Relay Calculator, знайшли метелика, що застряг між контактами електромеханічного реле. Виконана робота вимагала опису, і слово було знайдено - debugging (дебаггінг, дослівно: позбавлення від комахи) - так і нині називається процес виявлення і усунення багів (bugs) - причин збою роботи комп'ютера.
  • 13 вересня. День програміста в Росії. Цей офіційний професійне свято було засновано Указом Президента Росії в 2009 році. Він припадає на 256 день року (13 вересня в звичайний рік і 12 вересня - у високосний).
  • 30 вересня. День інтернету в Росії. Свято, аналогічний Дню народженню Рунета. Прижився в Росії завдяки компанії «IT Infoart Stars», яка запропонувала призначити 30 вересня «Днем інтернету» і щорічно його святкувати.

Листопад

  • 10 листопада. Всесвітній день юзабіліті (World Usability Day). Міжнародне свято, щорічно відзначається у другий четвер листопада. Його маніфестом є гасло, а завданням - робити навколишній світ більш зручним і дружнім для користувачів.
  • 30 листопада. Міжнародний день захисту інформації. Покликаний нагадати всім користувачам про необхідність захисту їхніх комп'ютерів і інформації, що зберігається в них. Перше масове поширення вірусу в комп'ютерній мережі було зареєстровано в 1988 році. Це був «хробак», створений аспірантом Корнельського університету Робертом Морісом (Robert Morris) і названий на його честь. Саме після цього фахівці задумалися про необхідність комплексного підходу до забезпечення інформаційної безпеки.

грудень

  • 4 грудня. День інформатики в Росії. У цей день в 1948 році радянські науковці І. С. Брук і Рамєєв отримали свідоцтво про реєстрацію свого винаходу - цифрової електронної обчислювальної машини. Це був перший офіційно зареєстрований документ, що стосується розвитку обчислювальної техніки в нашій країні. Цей день з повним правом названий днем ​​народження російської інформатики.

У статті використані матеріали з сайту і.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация