Тетяна Голікова - Біографія, особисте життя, сім'я, фото, вікіпедія, останні новини, кар'єрний шлях, посаду 2018, діти, вік

Глава Рахункової палати, може зайняти посаду віце-прем'єра уряду Росії.

Сільське дитинство

Тетяна Олексіївна Голікова народилася 9 лютого 1966 року в підмосковних Митищах. Сім'я була звичайнісінька - батько, Олексій Геннадійович, працював на заводі, мати, Любов Михайлівна, була товарознавцем.

Батьки не тільки працювали, а й вчилися, тому вихованням Тані до восьми років займалася бабуся. Вона сильно боліла, і жили у неї внучки, Таня і її кузина, рано навчилися утримувати будинок. Мили підлогу, чистили картоплю, пололи в городі грядки. У дитячий садок не ходили. Проте, Тетяна Олексіївна цей час згадує із задоволенням - багато друзів, багато радості.

Дипломований фахівець

Школу Таня закінчила в Лісовому містечку під Москвою. Під час навчання була комсоргом школи, але по комсомольській лінії не пішла, вважаючи за краще навчання. За радянських часів професія економіста була зовсім не так популярна, як зараз. Проте, Тетяна вибрала саме її, вступивши до інституту народного господарства на загальноекономічний факультет. Зараз це знаменита «Плехановка», Російський економічний університет імені Плеханова.

Голікова закінчила інститут з відзнакою, отримавши спеціальність «Економіка праці». Це сталося в 1987 році.

У 2005-му Голікова захистила кандидатську, а через три роки - докторську в Санкт-Петербурзькому державному інженерно-економічному університеті.

У 2016 році спільнота «Діссернет» оголосило, що при перевірці докторської дисертації Голікової «Теорія і методологія управління міжбюджетними відносинами в Російській Федерації» фахівці виявили некоректні запозичення на 170 сторінках з 292-х.

У прес-службі Рахункової палати заперечили, що ресурс маркує як запозичені стійкі словосполучення і фрази, такі як органи державної влади суб'єктів Російської Федерації і органи місцевого самоврядування, рівень бюджетної забезпеченості суб'єктів Російської Федерації, бюджети муніципальних районів і т. Д.

Трудоголікова

Як відмінниця, Голікова за розподілом потрапила в НДІ праці Держкомпраці СРСР. Вона стала молодшим науковим співробітником у відділі заробітної плати. Одним з товаришів по службі Голікової став Максим Топілін, який з 2012 року очолює міністерство праці та соціального захисту Російської Федерації.

У НДІ праці Тетяна Олексіївна відпрацювала три роки, а потім перейшла до Мінфіну СРСР, який через рік був перетворений в Мінфін Росії.

У Мінфіні Голікова пропрацювала 17 років. Почала з посади економіста 1-ї категорії, потім послідовно подолала кілька сходинок кар'єрних сходів. У 1995 році вона займалася розробкою бюджету Росії, в 1998 році очолила Бюджетний департамент і стала членом колегії, а в 1999 вступила на посаду заступника міністра фінансів.

У 2002 році Голікова отримала пост першого заступника глави Мінфіну, але через два роки знову стала просто заступником. Її було понизили - просто число перших заступників скоротилося в результаті проведеної адміністративної реформи.

Колеги її називали «Трудоголікова» і говорили, що всі цифри бюджету Тетяна Олексіївна може перерахувати напам'ять, не заглядаючи в документи. Говорили, що міністр фінансів, їм був тоді Олексій Кудрін, роботу над бюджетом починав з фрази «Мені чаю і Голикову».

монетизація пільг

Під час роботи в Мінфіні основним обов'язком Тетяни Олексіївни стало складання проекту федерального бюджету. Також вона відповідала за міжбюджетні відносини та фінансування науки, держапарату, безпеки і соцсфери.

Голікова була прихильником прийняття федерального закону про монетизацію пільг, який передбачає, що відтепер «натуральні пільги», наприклад, безкоштовний проїзд, ліки і санаторне лікування, замінюються якоїсь фіксованою сумою. Ухвалення закону в 2005 році супроводжувалося найширшим суспільним резонансом і масовими протестами.

Від цифр до практики

У 2007 році кар'єра Голікової в держорганах зробила різкий поворот. Фахівця у фінансовій сфері призначили міністром охорони здоров'я і соціального розвитку Росії. Відомство вона очолювала до 2012 року, і до сих пір про цей період її життя існують найрізноманітніші відгуки - від хвалебних до різко негативних.

Голікової цей пост запропонував Володимир Путін. Перший раз, як пишуть деякі ЗМІ, ще в 2003 році. Тоді Тетяна Олексіївна відмовилася - Мінфін був «її», і вона це знала. Другий раз відмовлятися вже не стала.

Другий раз відмовлятися вже не стала

При ній була створена Служба крові, сталася пенсійна реформа, розроблені програма по наближенню медичної допомоги до місць ДТП і пакет заходів по онкопрофілактики. Голікова хотіла включити в пакет обов'язкового медстрахування частини рецептурних ліків. А головне - вона завжди могла «вибити» потрібні кошти з Мінфіну, «кухню» якого знала напам'ять.

Однак медики чим далі, тим більше обурювалися діяльністю Голікової. У 2010 році на 7 Пирогівському з'їзді лікарів були оголошені підсумки анкетування 80 тисяч лікарів усіх регіонів. 93 відсотки заявляли, що ситуація в охороні здоров'я кризова, 87 негативно оцінили реформу. 73 відсотки беззастережно покладали провину за це на керівника профільного міністерства. Системою охорони здоров'я і соцрозвитку були незадоволені 90 відсотків жителів Росії.

Підсумки підвів в наступному році Леонід Рошаль. Він заявив, що чиновники Міністерства охорони здоров'я керуються виключно поняттям «рентабельність», і в результаті скорочуються клініки і фельдшерсько-акушерські пункти, немає додаткового фінансування спільних фахівців, скорочуються витрати на пацієнтів.

При цьому раз у раз спалахували скандали в регіональних міністерствах - наприклад, була виявлена ​​закупівля комп'ютерних томографів за завищеними цінами, через посередників. Голікова звинуватила продавців, які маніпулювали цінами. Ці маніпуляції обійшлися бюджету майже в 400 мільйонів рублів.

Ще один великий скандал стався, коли мер Москви Сергій Собянін наказав призупинити тендери на держзакупівлі ліків, так як в аукціонах перемагали одні й ті ж компанії.

мадам Арбідол

В роки керівництва Мінздоровсоцрозвитку Тетяна Голікова отримала прізвисько «Мадам Арбідол».

В роки керівництва Мінздоровсоцрозвитку Тетяна Голікова отримала прізвисько «Мадам Арбідол»

«Арбідол» - один із противірусних препаратів, який раптом став рекламуватися як мало не єдиний ефективний засіб проти грипу.

Журналісти звинуватили Голикову в лобіюванні продукції фірми «Фармстандарт», яка випускала «Арбідол». Сама вона ці звинувачення спростувала, а пізніше повпред президента в Держдумі Гаррі Мінх повідомив, що інформація про зв'язки Голікової з фірмою «Фармстандарт» не підтвердилася.

Проте прізвисько залишилося надовго.

перезмінка

Довгий час здавалося, що до професійного співтовариства «на верху» не дослухаються. Однак коли в 2012 році Володимир Путін став президентом Росії втретє, Голікова стала його помічником, а два міністерства, утворені з відомства, яке вона очолювала, - МОЗ та Мінпраці - очолили її колишні заступники, Максим Топілін і Вероніка Скворцова.

Голікова займалася питаннями соціально-економічного розвитку Абхазії і Південної Осетії, очолювала комісії у справах інвалідів та у справах ветеранів. А коли в грудні 2012 року було створено управління по социальн-економічного співробітництва з країнами СНД, Абхазією і Південної Осетії, Голікова стала його курирувати.

У список потенційних кандидатів на пост керівника Рахункової палати Голикову внесли в липні 2013 року. У вересні Володимир Путін офіційно оголосив, що вибрав її кандидатуру, і виніс питання на розгляд Державної думи.

Як писала за рік до того оглядач «Підсумків» Вероніка Сичова, «кажуть, на самому верху було визнано, що витягувати нашу героїню зі світу чисел було помилкою. А значить, хай живе цифра? »

Перевірка космодрому «Східний»

Рахункова палата - це постійно діючий вищий орган зовнішнього державного контролю, інакше кажучи, аудиту. Тетяна Голікова тут була цілком на своєму місці. Жорстко критикувала бюджети і уряд, ініціювала перевірки держзакупівель. Порушення розкривалися раз у раз .

Однією з найбільших стала перевірка космодрому «Східний» - з'ясувалося, що вартість будівництва об'єктів інфраструктури була завищена більш ніж на 13 мільярдів рублів. Аудитори розкрили схеми, за якими вартість будівництва завищували, а бюджетні кошти, відповідно, використовувалися не за призначенням.

Аудитори розкрили схеми, за якими вартість будівництва завищували, а бюджетні кошти, відповідно, використовувалися не за призначенням

після інавгурації президента 7 травня цього року прем'єр-міністр Дмитро Медведєв почав формувати новий уряд . Уже відомо, що Тетяна Голікова на посаді віце-прем'єра буде курирувати в ньому соціальний блок.

урядова сім'я

Перший шлюб Тетяни Голікової розпався після п'яти років спільного життя. Як вона пояснила, не зійшлися характерами.

Другим чоловіком Тетяни Олексіївни став Віктор Христенко. У момент їхнього весілля в 2003 році Віктор Борисович обіймав посаду заступника голови уряду. Зараз він - президент Ділової ради Євразійського економічного союзу (ЄАЕС).

Своїх дітей у Тетяни Голікової немає, проте вона підтримує добрі стосунки з дітьми чоловіка від першого шлюбу. З першою дружиною Віктор Борисович прожив два десятиліття, у них дві дочки, Юлія і Ангеліна, і син Володимир, який прославився після скандального розлучення з письменницею Євою Ланської.

... І навіть газопровід

Остання декларація про доходи, яка доступна на сьогоднішній момент, датується 2016 роком. Згідно з документом, в цьому році Тетяна Голікова заробила понад 14,5 мільйона рублів. У власності у глави Рахункової палати - земельну ділянку площею 7 500 кв. метрів, квартира в 142 «квадрата» і машиномісце.

Доходи Віктора Христенко - 46, 8 мільйона рублів. У власності у політика - земельну ділянку площею майже в 20 тисяч квадратних метрів, два житлових будинки, квартира і восьмикілометровий газопровід.

А значить, хай живе цифра?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация