Точкова боротьба з «Майн кампф»

Деякі сторінки сайту «Хронос» виявилися заблоковані через публікацію «Майн кампфу». Один з відділів ГУВС під час моніторингу зауважив, що на ресурсі розміщена заборонена до поширення в Росії книга, і звернувся до провайдера. Чому цю книгу можна прочитати в публічній бібліотеці і не можна - в інтернеті? Деякі сторінки сайту «Хронос» виявилися заблоковані через публікацію «Майн кампфу»

$ titlealt_val

Деякі сторінки сайту «Хронос» виявилися заблоковані через публікацію «Майн кампфу». Один з відділів ГУВС під час моніторингу зауважив, що на ресурсі розміщена заборонена до поширення в Росії книга, і звернувся до провайдера.

На прохання петербурзької міліції провайдер AGAVA частково призупинив роботу історичного сайту «Хронос», який існує з 2000 року. При спробі відкрити сторінки з'являється напис: «сайт тимчасово заблокований». Причиною тому стало інформаційне лист, направлений співробітниками ГУВС, в якому вказувалося, що ресурс розмістив книгу Адольфа Гітлера «Майн кампф», а вона - в списку забороненої в Росії літератури.

Як повідомили кореспонденту «Фонтанки» в ГУВС, інформаційний лист було направлено провайдеру близько тижня тому. В принципі, документ є свого роду «попереджувальним пострілом», без якого правоохоронні органи не можуть приймати більш жорстких рішень, наприклад, порушення кримінальної справи, і закриття сайту через суд. Але найчастіше до цього не доходить, і провайдери або власники сайтів вже після першого «пострілу» усувають виявлені порушення.

У той же самий час, в РНБ - провідної бібліотеці Петербурга, книга Гітлера знаходиться в каталозі, і її може замовити і отримати на руки будь-який читач.

«Фонтанка» спробувала встановити, хто ще з «розповсюджувачів» забороненої літератури постраждав в Петербурзі, і з'ясувала, що для пітерських силовиків основним завданням є не пошук інтернет-ресурсів, де розміщені вже потрапили в список заборонених видання, а його поповнення. Так, фахівці проглядають з'являються на сайтах прихильників тих чи інших ідей, релігій, рухів, матеріали, а потім відправляють їх експертам для проведення перевірки. За результатами експертиз направляється клопотання до суду з визнанням матеріалів екстремістськими, і, якщо суд погоджується з доводами прохачів, то в списку забороненої літератури з'являється ще один пункт.

Нагадаємо, що в рамках виконання російського закону про протидію екстремістській діяльності на території Російської Федерації заборонено поширення екстремістських матеріалів, їх виробництво або зберігання з метою розповсюдження. У їх числі і книга Адольфа Гітлера «Майн Кампф».

У 2006 році Громадська Палата РФ виступила з ініціативою створення списку заборонених книг . У Росії існує федеральний закон номер 114 "Про протидію екстремістській діяльності", за яким на території РФ заборонено видання і поширення матеріалів, авторами яких є засуджені за злочини проти миру і людства.

Перше масове видання книги в Росії (не рахуючи виданого обмеженим тиражем в СРСР для партійних працівників на початку 1930-х) було випущено видавництвом «Т-Око» в 1992 році (в тому ж перекладі Карла Радека). За останній час книга була видана кілька разів:

- «Моя боротьба» - переклад з німецької, 1992, видавництво «Т-ОКО» - «Моя боротьба» - переклад з німецької, 1998, С коммент. редакції / Адольф Гітлер, 590, [8] с. 23 см, Москва, Витязь. - «Моя боротьба» - переклад з німецької, 2002 видавництво «Руська правда». - «Моя боротьба» - переклад з німецької, 2003 464, Москва, Соціальне Рух.

Олена Жданова, «Фонтанка.ру»

Чому цю книгу можна прочитати в публічній бібліотеці і не можна - в інтернеті?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация