Топ 10 | Найсильніші армії світу на 2018 рік

  1. 10 Німеччина
  2. 9 Туреччина
  3. 8 Японія
  4. 7 Південна Корея
  5. 6 Великобританія
  6. 5 Франція
  7. 4 Індія
  8. 3 Китай
  9. 2 Росія
  10. 1 США
  11. info Інфографіка

Даний рейтинг застарів. Оновлений рейтинг за 2019 рік дивіться за посиланням

Рейтинг десяти найсильніших армій світу на 2018 рік складено на підставі даних Global Firepower. Військова міць кожної держави оцінювалася по більш ніж 50 різними критеріями. На займане місце в рейтингу не останню роль зіграла і економічна ситуація держав.

10 Німеччина

10 місце - Армія Німеччини

Відкриває десятку найсильніших армій світу Німеччина. До 1 липня 2011 року в Німеччині службу в обов'язковому порядку проходили за призовом все повнолітні громадяни країни (6 місяців військової служби або альтернативна трудова служба в соціальних та благодійних організаціях). Зараз бундесвер перейшов до повністю професійної армії. Німеччина довгі роки є членом блоку НАТО, так що в разі будь-яких військових загроз вона може розраховувати на допомогу США та інших союзників.

9 Туреччина

9 місце - Армія Туреччини

Дев'яте місце - збройні сили Туреччини. Служба в армії є обов'язковою для всіх громадян чоловічої статі у віці від 20 до 41 року, які не мають медичних протипоказань. Термін служби в усіх видах ЗС становить 12 місяців. Громадянин Туреччини може бути звільнений від призову на службу після внесення в бюджет країни суми в розмірі 16-17 тисяч турецьких лір. Однією з сильних сторін турецької армії є наявність великого бойового досвіду: турки вже багато років ведуть боротьбу з різними терористичними організаціями у своїх кордонів.

8 Японія

8 місце - Армія Японії

Загальна чисельність Сил самооборони Японії становить 248 тисяч чоловік, крім того, налічується 56 тисяч резервістів. Сили самооборони Японії комплектуються на добровільній основі. Ця країна має третю за потужністю економіку в світі, тому Японії нескладно виділяти серйозні гроші на утримання і розвиток своєї армії. Військовий бюджет Японії становить 44 млрд доларів, що дуже немало для збройних сил такого розміру. Основними суперниками, яких побоюються японці, є Китай і Північна Корея. До того ж у японців досі не укладено мирний договір з Росією.

7 Південна Корея

7 місце - Армія Південної Кореї

Офіційною датою створення південнокорейських збройних сил вважається 30 листопада 1948 року народження, коли був опублікований «Закон про створення національної армії» і введена система військової повинності. Військова служба в Південній Кореї є обов'язковою для всіх чоловіків старше 18 років, її термін, в залежності від роду військ, становить від 21 до 24 місяців. Верхня вікова межа призовників - 36 років. Південна Корея живе в стані війни вже понад 60 років - мир між Пхеньяном і Сеулом так і не був укладений.

6 Великобританія

6 місце - Армія Великобританії

Збройні сили Сполученого Королівства мають тривалу історію, вони брали участь у безлічі європейських і колоніальних воєн, серед яких: Семирічна війна, Наполеонівські війни, Кримська війна. У Великобританії заклик вводився тільки на короткі проміжки, в першу чергу через світових воєн XX століття, а останні призовники демобілізувалися з армії ще в 60-х. Тим часом, Великобританія бере участь практично у всіх військових конфліктах, де присутні США (війни в Іраку, Афганістані). Тому досвіду британської армії не позичати.

5 Франція

5 місце - Армія Франції

П'яте місце займають збройні сили Французької Республіки. Напередодні Першої світової війни Франція мала найбільшою армією в Європі. Франція є країною-володаркою ядерної зброї. Офіційною позицією французького уряду завжди було створення «обмеженого ядерного арсеналу на мінімально необхідному рівні». З лютого 1996 року у Франції відбулося переведення армії з призовної системи комплектування на контрактну. Однак на початку 2018 року, виступаючи перед представниками збройних сил країни, президент Франції Еммануель Макрон вимовив: «Я хочу запевнити кожного, що загальний військовий обов'язок буде введена. Нею керуватимуть всі пов'язані з цим міністерства, не тільки міністерство оборони », - підкреслив при цьому Макрон.

4 Індія

4 місце - Армія Індії

Четверте місце в рейтингу найсильніших армій світу 2018 року займають збройні сили Індії. Обов'язковий призов в Індії відсутня. Індія посідає перше місце в світі за обсягом імпорту озброєнь. Також є членом ядерному клубу. У новітній історії Індії було три кровопролитні війни з Пакистаном і величезна кількість прикордонних інцидентів. Є невирішені територіальні розбіжності з величезним Китаєм.

3 Китай

3 місце - Армія Китаю

Трійку найсильніших відкриває Народно-визвольна армія Китаю. У цій країні існує військовий призов, однак він не має примусового характеру. Служба в армії - добровільне і престижна справа. Призовник повинен пройти різні випробування, так як потрапити в армію дуже важко. Збройні сили КНР розділені на п'ять зон військового командування і три флоту, організованих за територіальним принципом: схід, північ, захід, південь і центр.

Армія Китаю постійно підвищує свій технічний рівень. Якщо 10-15 років тому більшість видів військової техніки, що стояли на озброєнні НВАК, представляли собою застарілі копії радянських зразків, то сьогодні ситуація кардинально змінилася. В даний час КНР працює над створенням винищувача п'ятого покоління, її останні розробки в області танкобудування і ракетного озброєння мало в чому поступаються зразкам, зробленим в Росії або на Заході. З огляду на величезні ресурси (фінансові, людські, технологічні), якими володіє Китай, збройні сили цієї країни в найближчі роки стануть грізним суперником для країн, які займають перші позиції в цьому рейтингу.

2 Росія

2 місце - Армія Росії

Друге місце займають збройні сили Російської Федерації. Військова служба в ВС РФ передбачається як за контрактом, так і за призовом. Проходження військової служби регулює Федеральний Закон № 53-ФЗ «Про військовий обов'язок і військову службу». Обов'язковою військовим обов'язком підлягають особи чоловічої статі від 18 до 27 років.

Армія Росії в своєму розпорядженні найбільші в світі запаси зброї масового ураження, в тому числі ядерної, і добре розвиненою системою засобів його доставки. Проблемою Росії є той факт, що більша частина озброєнь її армії представлена ​​застарілими радянськими зразками, нова бойова техніка надходить у війська, але цей процес йде повільно. Переозброєння коштує величезних коштів, не факт, що російська економіка зможе витримати цей тягар. Варто відзначити, що в найближчі роки Росію з другого місця може змістити Китай.

1 США

1 місце - Армія США

Вже довгі роки Армія США впевнено утримує перше місце в рейтингу найсильніших армій світу. Американці мають свої військові бази практично по всьому світу. У американських солдатів в розпорядженні найсучасніша військова техніка, яка часто оновлюється. США має величезний ядерний потенціал, який включає в себе близько 7 тисяч ядерних боєголовок. Військово-морський флот має 20 найпотужніших авіаносців, у держави також найбільший військово-повітряний флот в світі, який налічує близько 13 362 одиниць.

Сила сучасних збройних сил багато в чому залежить від їх фінансування (тут США - лідер з великим відривом). Тому величезний американський оборонний бюджет - одна з головних складових її успіху. Він дозволяє американцям розробляти і закуповувати найсучасніші (і найдорожчі) системи озброєння, постачати свою армію на найвищому рівні, одночасно вести кілька військових кампаній в різних куточках світу.

Джерело: Global Firepower Military Ranks, 2018

info Інфографіка

Рейтинг 2018 - Найсильніші армії світу

Коментарі:

Додати коментар

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация