Топ 10 заборонених книг

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

22 лютого 2014, 08:14 Переглядів:

У рейтингу представлені книги, які деякий час були недоступні для читання

1. Вбити пересмішника

"Убити пересмішника" - роман американської письменниці Харпер Лі, написаний у жанрі виховного роману. Опублікований роман в 1960 році. У 1961 р отримав Пулітцерівську премію. Його вивчають приблизно в 80% американських шкіл. Сюжет і персонажі засновані на спостереженнях автора своєї сім'ї і сусідів біля свого рідного міста в 1936 р, коли їй було 10 років. Роман знаменитий своїм гумором і теплотою, незважаючи на обговорення таких серйозних речей, як згвалтування і расову нерівність. Через що деякий час книга була заборонена. Батько оповідача, Аттікус Фінч, виступив в ролі морального героя для багатьох читачів і як приклад чесного адвоката.

2. Пригоди Гекльберрі Фінна

"Пригоди Гекльберрі Фінна" - роман Марка Твена. Продовження роману "Пригоди Тома Сойєра". Марк Твен був противником расизму і рабства, і вустами своїх героїв прямо і недвозначно заявляє про це зі сторінок роману. Позиція автора викликала обурення багатьох його сучасників. Сам Твен ставився до цього з іронією. Коли в 1885 році публічна бібліотека в Массачусетсі вирішила вилучити з фонду "Пригоди Гекльберрі Фінна", Твен написав своєму видавцеві: "Вони виключили Гека з бібліотеки як" сміття, придатний тільки для трущоб ", через це ми, без сумніву, продамо ще 25 тисяч копій книги "." Пригоди Гекльберрі Фінна "в зв'язку з розширенням меж політкоректності вилучені з програми деяких шкіл США за нібито расистські висловлювання. Вперше це сталося в 1957 році в штаті Нью-Йорк. у лютому 2011 року в США вийшло нове видання книги, в якому образник ні слова були замінені на коректні.

3. Лоліта

"Лоліта" - роман Володимира Набокова. Написаний англійською мовою, опублікований в 1955 році в паризькому видавництві "Олімпія Прес". "Лоліта" є найбільш відомим з усіх романів Набокова і показує любов письменника до складної гри слів і описовим деталям, які характерні для всіх його робіт. Роман був відзначений як № 4 у списку 100 найкращих романів Новітньої бібліотеки, увійшов до списку 100 найкращих романів за версією журналу Time, в список 100 книг століття за версією французької газети Le Monde і двічі був екранізований (в 1962 і 1997 роках). Спочатку, побоюючись скандалу і переслідування, автор планував опублікувати його анонімно. Скандал дійсно супроводжував виходу роману, однак на кар'єру і славу Набокова він негативно не вплинула. Навпаки, "Лоліта" принесла автору величезний дохід, який дозволив йому залишити викладацьку роботу в США, переселитися до Швейцарії і зосередитися на творчості.

4. Над прірвою в житі

"Над прірвою в житі" - роман американського письменника Джерома Селінджера. У ньому від імені 16-річного хлопця на ім'я Холден у досить відвертій формі розповідається про його загостреному сприйнятті американської дійсності і неприйняття загальних канонів і моралі сучасного суспільства. Твір, незважаючи на те, що воно було призначене для дорослих, мало величезну популярність серед молоді, і справила значний вплив на світову культуру другої половини XX століття. Роман був перекладений майже всіма світовими мовами. У 2005 році журнал Time включив роман в список 100 кращих англомовних романів, написаних починаючи з 1923 року, а видавництво Modern Library включило його до списку 100 кращих англомовних романів 20-го століття. Однак, незважаючи на це, в той же час в США роман часто піддавався критиці і забороні через наявність грубої мови, а також зображення різних підліткових страхів. У фільмі "Теорія змови" книга "Над прірвою в житі" виступає сполучною ланкою між групою спеціально підготовлених вбивць, які не знають своїх жертв.

5. Куховарська книга анархіста

"Куховарська книга анархіста" - посібник з використання звичайних вихідних матеріалів, речовин і предметів для виготовлення в домашніх умовах наркотичних речовин, зброї, вибухових пристроїв, отрут. Написана книга в кінці 1960-х (опублікована в 1971) роках американцем Вільямом Пауеллом як протест проти війни американського уряду у В'єтнамі. В силу потенційної небезпеки книги, вона методично вилучалася з обігу спецслужбами різних країн. Вважається, що процес був завершений повним успіхом, і до початку 1990-х з початкового тексту в книзі залишився один розділ - про наркотичні речовини. До сих пір, хоча книга доступна в США, вона залишається забороненої в низці інших країн.

6. Кандид

"Кандид, або Оптимізм" - найбільш часто публікується і читають твір Вольтера. Повість була написана в 1758 році і через рік з'явилася у пресі відразу в п'яти країнах під виглядом "перекладу з німецької". Вона тут же стала бестселером і була на багато років заборонена під приводом непристойності. Сам Вольтер вважав її безделкой і в деяких випадках навіть відмовлявся визнавати своє авторство. Незважаючи на потрапляння в Індекс заборонених книг, повість стала одним з перших міжнародних бестселерів. Попит був такий, що в Англії одночасно вийшло три перекладу, зроблених різними авторами. З'явилися і анонімні продовження пригод Кандида.

7. 1984

1984 роман-антиутопія Джорджа Оруелла, виданий в 1949 році. Назва роману, його термінологія і навіть ім'я автора згодом стали загальними і вживаються для позначення суспільного укладу, нагадує описаний в "1984" тоталітарний режим. Твір неодноразово ставало жертвою цензури в соціалістичних країнах і об'єктом критики з боку лівих кіл на Заході. У 2009 році онлайновий магазин Amazon віддалено стер книги письменника Джорджа Оруелла з пристроїв для читання електронних документів Kindle. Користувачі позбулися електронних копій романів "1984" і "Скотний двір", на розповсюдження яких, як з'ясувалося, у компанії немає прав.

8. Сатанинські вірші

"Сатанинські вірші" - четвертий роман британського письменника індійського походження Салмана Рушді, виданий в 1988 році. Основна тема роману - це емігранти і еміграція, неможливість асиміляції в новій культурі, неминучість повернення до коріння. 24 листопада 1988 роман заборонений в Південній Африці і Пакистані, протягом наступних тижнів він заборонений в Саудівській Аравії, Єгипті, Сомалі, Бангладеш, Судані, Малайзії, Індонезії та Катарі.

9. Пані Боварі

Пані Боварі - роман Гюстава Флобера, вперше надрукований в 1856 році. Вважається одним із шедеврів світової літератури. Після опублікування роману автор (а також ще двоє видавців роману) були звинувачені в образити суспільну мораль і разом з редактором журналу притягнуті до суду в січні 1857 року. Скандальна популярність твору зробила його популярним, а виправдувальний вирок від 7 лютого 1857 роки зробив можливим подальше в тому ж році опублікування роману окремою книгою. Роман був заборонений ще до публікації окремою книжкою як порочить жінок, пізніше піддавався цензурі.

10. Доктрина фашизму

Доктрина фашизму - есе по фашизму, опубліковане за авторством Беніто Муссоліні в 1932 році. Справжнім автором першого розділу есе - "Основні Ідеї" - вважають Джованні Джентіле, в 1929 році написав книгу "Походження і доктрина фашизму". Муссоліні ж написав другу главу есе - "Політична і соціальна доктрина". 18 червня 2010 року Кіровський районний суд Уфи виніс рішення про визнання книги екстремістським. Результатом рішення стало включення книги в "Федеральний список екстремістських матеріалів".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Топ 10 заборонених книг". інші Світові новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Оксана Ткаченко

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация