ТОП кращих парків Києва для їзди на велосипеді

  1. Биківнянський ліс Биківнянський ліс розташований в межах міста і являє собою величезну територію...
  2. Сирецький парк
  3. Парк Партизанської слави, який переходить в Нікольський ліс
  4. Парк Дружби народів
  5. Голосіївський парк
  6. Коло по лівому березі
  7. Русанівський острів
  8. Оболонська набережна
  9. Труханів острів
  10. Парк «Нивки»
  11. Парк Дорогожичі - Бабин Яр - Кирилівський гай
  12. Відрадний парк
  13. Парк Перемога і Гідропарк на Лівому березі

Биківнянський ліс

Биківнянський ліс розташований в межах міста і являє собою величезну територію з сосновими деревами. Маршрут пролягає біля метро «Лісова», між Лісовим масивом і Троєщиною. Ви побуваєте в березовому і сосновому лісі, а також побачите Алмазне озеро. У теплу погоду можете скупатися - це озеро вважається найбільшим в столиці, а його глибина місцями досягає 35 метрів. З його західній частині випливає струмочок, який потім впадає в Дніпро.

Довжина: 8 600 метрів.

Час шляху: 40 хвилин

Рівень складності: для новачків

Покриття: грунт, пісок

Розташування: ліс знаходиться недалеко від станції метро «Лісова». Мапа.

Мапа

Сирецький гай (Парк Дубки)

Цікава пам'ятка парку - дитячо-юнацька футбольна школа «Динамо Київ» ім. Валерія Лобановського. Сам же парк - чудове місце, де можна не тільки покататися, але і відпочити. На території багато саморобних трамплінів, а також водних джерел, де можна зупинитися і попити води. Рельєф парку прекрасно підходить велосипедистам різних рівнів. Тут є рівнини, невеликі пагорби і круті горочки. Також є дитячі майданчики, фонтан з водою, а по вул. Стеценка, 1 знаходиться ресторан.

Довжина: 2 400 метрів

Час шляху: 20 хвилин

Рівень складності: для новачків

Покриття: грунт, асфальт

Розташування: парк знаходиться біля станції метро «Сирець». Мапа.

Мапа

Сирецький парк

Катаючись по маршруту, ви побачите дитячу залізницю. Це дорога історичної значущості, яка діє і сьогодні. Маршрут у неї кругової, на шляху - станції «Вишенька» та «Яблунька». Протяжність залізниці - 2,5 км. Рекомендуємо проїхатися по вуличці Тимофія Шамрила, названої на честь київського секретаря обкому партії, до околиць парку «Нивки».

Рівень складності: для новачків

Покриття: грунт, асфальт

Розташування: парк знаходиться ближче до станції метро «Дорогожичі». Мапа.

Мапа

Парк Партизанської слави, який переходить в Нікольський ліс

Покататися в сосновому лісі, подихати чистим повітрям і насолодитися гарною погодою. Знамениту Стежку Здоров'я в парку Партизанської слави спеціально обладнали для катань на велосипеді - на кожній дільниці були встановлені покажчики пройденого відстані і на території частково зустрічається освітлення. При бажанні, якщо вам здасться мало, можна «поїздити» і за межами стежки. Продовжити маршрут в Нікольському лісі. З визначних пам'яток - протитанкова траншея часів Другої світової війни. Біля лісництва прокопали траншею, тому доведеться її перейти.

Час шляху «стежка» - «маршрут» - «стежка»: близько 1,5 годин

Рівень складності: для новачків, середня.

Покриття: асфальт, грунт

Розташування: найближча станція метро - «Червоний хутір» і «Бориспільська». Мапа.

Парк Дружби народів

Проїхатися в самому небагатолюдному парку міста, насолодитися мальовничою природою. Володіє розвиненою інфраструктурою: дитячий майданчик, пляж, партерний сад, спортивно-розважальний комплекс «X-PARK», наявність спеціальної велосипедної траси - памп-трек. Є місця для катання як початківців велосипедистів, так і для досвідчених велосипедистів, які можуть поганяти на швидкості і потренуватися на «тріальних» ділянках парку. На карті «Маршрут здоров'я» проходить через парк Дружби Народів і острів Муромець.

Довжина: 8 600 м

Час шляху: 40 хвилин

Рівень складності: для новачків і досвідчених велосипедистів

Покриття: грунт

Розташування: в Деснянському районі, по середині Московського моста. Можна доїхати на електричці до станції «Петрівка» і далі на велосипеді по Московському мосту. Мапа.

Мапа

Голосіївський парк

Проїхатися в першому рукотворному парку України, закладеному в 1631 році. Згодом зелені насадження злилися з навколишнім лісом і не зберегли своєї ідентичності, тому в 1957 році був закладений новий парк. В озерах парку плаває багато качок, а на деревах можна побачити білок, яких також там чимало. На території росте більше 15 видів дерев, серед яких є вікові дуби і граби. Є ресторан у вигляді підводного човна. Біля північного кордону парку по вул. М.Рильського, 7 розташований літературно-меморіальний музей Максима Рильського. У цьому будинку в 1951-1964 роках жив і працював поет. Прямо в парку можна взяти в оренду велосипед. Маршрут йде по колу.

Катання в парку можна продовжити в Голосіївському лісі, який є найбільшим лісовим масивом в межах міста. Над цим лісом найбільш часто з'являються кульові блискавки, ніж де-небудь в Києві. А про його озерах рибалки подейкують, що вони практично бездонні. Голосіївська пустинь приваблює паломників з усього світу. Наприкінці вісімдесятих років там оселилася відлюдниця - матушка Аліпія. Легенда свідчить, що вона вміла розмовляти з квітами, птахами, тваринами і зцілювала молитвами, тому до неї приходило безліч людей на лікування, що триває і після її смерті.

Довжина: 6 100 метрів

Час шляху: 30 хвилин

Рівень складності: для новачків

Покриття: асфальт, грунт

Розташування: найближча станція метро - «Голосіївська». Мапа.

Коло по лівому березі

Унікальна можливість проїхатися по лівобережному Києву в компанії однодумців!

Час шляху з зупинками: день

Рівень складності: середній

Покриття: асфальт, грунт.

Покриття: асфальт, грунт

Русанівський острів

Русанівка стала одним з перших в світі масивів, побудованих повністю на намивних грунтах. На острові добре розвинена інфраструктура, гарна місцевість і широкі дороги. Все це робить Русанівку ідеальним місцем для велосипедистів. Тут можна проїхати хоч 10 км, не проїжджаючи по одній і тій же дорозі двічі!

Урочище Русанівка було відомо з давніх часів як володіння київських монастирів. Можливо, воно отримало свою назву за прізвищем Сави Русановича, який в XVI столітті володів сусідніми землями. У 1961 році на цій території почалися роботи зі створення зразкового і елітного житлового масиву. Від лівого берега Дніпра острів був відокремлений штучним проточним каналом довжиною 2,7 км, глибиною 3-4 метри і 40 метрів шириною. У південній стороні в каналі були встановлені 15 фонтанів з підсвічуванням. Це єдиний район Києва, де не будують нові будинки так як для них немає місця. Основна забудова масиву завершилася в 1974 році.

Рівень складності: різний

Покриття: грунт, асфальт

Розташування: недалеко від м. «Лівобережна», а також відразу за мостом Патона на Лівому березі. Мапа

Оболонська набережна

Дуже довгий час територія набережної була пустирем, та й район почали забудовувати тільки в 1968 році. Було прийнято рішення організувати на території біля Дніпра дорогою мікрорайон. Згодом забудова наблизилася і до Московського мосту. Набережна стала довшою і склала близько 4 км. Головна її перевага - гарне асфальтоване покриття. Однак тут зазвичай людно, тому місце не підходить новачкам. Є сходинки, по яких можна потренуватися з'їжджати. Один з цікавих об'єктів - недобудована частина «Сталінського метро» - в народі «кесон», яке припинили будувати, коли німці наступали на місто. Можна прогулятися по саду каменів і розглянути статуї муз. А потім зупинитися і, пройшовши по єдиному в Києві кам'яному лабіринту, знайти відповідь на яке вас цікавить .

Рівень складності: середній

Покриття: асфальт

Розташування: біля Дніпра, недалеко від станцій метро «Оболонь» і «Мінська». Мапа.

Мапа

Труханів острів

Одне з найкрасивіших місць Києва! Рельєф тут рівнинний, так що покататися можуть навіть новачки. А ось цікавих місць на острові багато. Його площа становить близько 460 га, а з великою землею острів з'єднує пішохідний місток. Свою назву місцевість отримала від імені половецького хана Тугорхана, так як в кінці XI століття на ньому знаходилася резиденція його дочки - дружини київського князя Святополка. За роки історії на території острова були і ангари для заготівлі сіна, і жвавий міський центр зі школою, кінотеатром, витонченою Єлизаветинською церквою в 1890-х роках. Перед Другою світовою війною на острові налічувалося 23 вулиці, а потім німці підпалили Труханів. Пішохідний міст на острів побудували в 1957 році.

У крайній південній точці острова знаходиться нудистський пляж, а ось в Матвіївській затоці є спортивні бази з академічного веслування.

Рівень складності: для новачків

Покриття: пісок

Розташування: від станції метро «Поштова площа» через Пішохідний міст або з'їхати з Московського моста на острів. Мапа

Парк «Нивки»

У парку багато різних пагорбів, що дозволяє велосипедистам відпрацьовувати техніку катання. Сам парк розділений на 2 частини: західну і східну. Умовним маркером служить невелика річка Сирець і залізничне полотно. Цікаво, що на території понад 90 видів вікових дерев. У південно-східній частині є 3 каскадних озера. Більше про парк можете прочитати по засланні.

Загалом на території парку представлено 4 види рельєфу: регулярний, лісовий, луговий і садовий.

Покриття: грунт

Рівень складності: середній

Розташування: біля м. «Берестейська» та м. «Нивки». Мапа.

Парк Дорогожичі - Бабин Яр - Кирилівський гай

Місцевість парку просто просякнута історією. За роки свого існування він набув скоріше сумну славу. Причиною тому - трагічні події в Бабиному Яру, де загинули сотні і тисячі євреїв і представників неугодних фашистської влади національностей.

Одне з найцікавіших місць парку - кладовище з каплицею, а точніше, те, що від нього залишилося після окупаційного періоду. Подейкують, що тут до сих пір збереглася усипальниця родини Качковських. Ще пам'ятки: 380-метровий шпиль головної телевежі країни і по сусідству - гігантський «олівець» будівлі телецентру.

Неподалік також знаходиться психіатрична лікарня імені академіка І. П. Павлова.

Рівень складності: середній

Покриття: грунт, асфальт

Розташування: біля метро «Дорогожичі», парк переходить до Бабиного яру, а потім в урочищі Кирилівський гай. Мапа.

Мапа

Відрадний парк

Доглянутий парк площею 16 га реконструювали в 2008 році. З тих самих пір тут можна часто зустріти велосипедистів, які обкатують звивисті доріжки з бруківки. На території парку ви знайдете дитячі майданчики, оглядовий майданчик, кілька цікавих скульптур. До речі, обов'язково знайдете в парку камінь з написом, що саме звідси взяла свої витоки відома річка Либідь.

Покриття: бруківка

Рівень складності: для новачків.

Розташування: вхід в парк з вул. Героїв Севастополя (між №37 і №39). Мапа.

Мапа

Парк Перемога і Гідропарк на Лівому березі

Парки розташовуються на Лівому березі, що робить їх легкодоступними для жителів спальних районів по ту сторону Дніпра. У Гідропарку біля метро досить людно, тому кататися тут потрібно акуратно, але якщо від'їхати далі, можна кататися вільно. У парку Перемога їздити на велосипеді також потрібно акуратно. У будь-якому випадку, обидва парку підходять досвідченим велосипедистам.

Покриття: асфальт, грунтовка

Рівень складності: середній

Розташування: м. «Гідропарк», м. «Дарниця».

«Дарниця»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация