Тренд: Смерть як частина життя

  1. Авокадоманія. Як авокадо допомагає розкручувати будь-який бізнес
  2. Екодизайн. Як перетворити "зелену тугу" в перспективний бізнес
  3. Миттєва популярність. Як роблять стан на картопляних салатах і дрібнички
  4. Колівінг: чому гуртожитку знову стають вигідним бізнесом
  5. Тренд на ноунейм. Чому мати власний бренд не завжди добре
  6. Недолік як гідність. Як бізнес може прибутково протистояти системі
  7. Весільний скафандр. Як створити космічні весільні фотографії
  8. Сфера послуг-2019. 15 незвичайних бізнес-ідей та оригінальних сервісів
  9. Франшиза як старт для успішного бізнесу: чим готовий бренд краще власного проекту?
  10. 10 прикладів того, як дрони рятують життя людей
  11. Фітнес "в кубі". 30 бізнес-ідей 2018 роки для фітнес-центрів і студій
  12. Свій бізнес в США: це простіше, ніж здається
тренди

У нас, сучасних європейців, тему смерті давно вже прийнято скромно і сором'язливо замовчувати. Однак, були й існують культури, впустив тему смерті - в свій дискурс Життя.

Такі всі традиційні культури. У деяких селах на краю світу старі досі хваляться один перед одним трунами і саванами, припасений «на смерть». Такими є багато культури буддійської і ламаїстською Азії, такі почасти й сьогоднішні культури християнські - особливо католицькі і протестантські, але тільки в тих країнах або громадах, де ці релігії ще сильні і не «вражені» реформизмом, залишає від релігії лише її оболонку.

Там, де діти все ще по-старому вчать в недільних школах молитви і катехізис, там, де щосили впроваджується основна релігійна думка: «Життя на цій землі - тимчасова, головна відповідь ти будеш тримати на Небесах», там думка про смерть - думка буденна і пристойна, те саме думки про те, як влітку підготуватися до зими.

Про смерть там прийнято міркувати 1. всерйоз і 2. жартома. Перше (всерйоз) - для наведення порядку в земних справах, друге (жартома) - для зняття депресивної тривожності, як психотерапії. Сама традиція Карнавалу (свята, популярного в католицьких країнах) диктує узаконену в культурі необхідність - жартувати над смертю. Але тут як і скрізь: у деяких людей жарти виходять вдалими і дотепними, у деяких - схожими на їх авторів ...

Світовий Тренд «пам'ятай про смерть» (або «мементо морі») давній, архаїчний, що прийшов до нас з епохи коли створювалися міфи, в яких життя смертних і героїв залежала від примхливої ​​волі богів. Цей бізнес тренд (або міф в іншому розумовому вимірі) знав свої «епохи криз» - це в основному, все епохи НТР (науково-технічних революцій), коли люди волею-неволею (починаючи жити веселіше і багатше) відсахується від релігійного сприйняття світу і починають радісно захоплюватися досягненнями прогресу.

Але зараз в нашому сучасному суспільстві спостерігається якраз зворотний хід маятника (втома від прогресу укупі з черговими апокаліптичними настроями - очікуванням кінця світу), тому «метафізика» знову в моді.

Зовсім не стосується «традиціоналістської» ставлення до смерті тільки тих сучасних суспільств, які довго жили під державною ідеологією атеїзму або ідей Просвітництва, де церква була повністю або частково відокремлена від держави і всі люди виховувалися в цілому як дуже «мажорні, світські і не вірять ні будь-що, крім себе самих, а також науки і техніки ».

Ось в таких - секуляризованих культурах сьогодні існує в основному два підходи до смерті. На них потрібно зупинитися детальніше. Обидва ці підходи - дуже різні.

На наш погляд, перший підхід - зараз вже застаріває на очах, під тиском ряду об'єктивних причин, головна з яких - легковажна філософська непродуманість, спочатку закладена в самому цьому підході, його дуже «дитячий» і абсолютно неадекватний «Відповідь» на такий серйозний екзистенціальний « виклик », яким є для нас усіх - смерть. Отже. Перший похід: в суспільстві і сім'ї (там, де вона ще збереглася) смерті бояться, про неї не говорять - просто не говорять - як про щось ганебне і непристойному, як про родича, що ганьблять сім'ю. У таких суспільствах смерть лягає важким неврозом-фобією на психіку цілих поколінь людей. На питання «Так як же нам ставитися до факту смерті?» Культура відповідає примітивним фрейдовским витісненням проблеми.

З такими ось - квадратними колесами віз далеко не покотиться ...

Другий же підхід - навпаки, стрімко формується на наших очах в ряді європейських країн, зокрема - ліберальних Нідерландах, завжди історично - перше, що тестують на собі всі нові і революційні ідеї і соціальні практики. (Згадаймо, хоча б, той факт, що найперша в світі буржуазна революція відбулася саме в Нідерландах!). Ми назвали цей підхід «новим», але новизна його, звичайно, річ здається, він новий - лише щодо кількох останніх століть європейської культури. Так, другий тип ВІДНОШЕННЯ ДО СМЕРТІ базується на ідеях елліністичних філософів Греції і Риму, а саме - стоїків і епікурейців. Другий підхід до смерті вже робить крок прогресу в мисленні:

  • визнає її як немаргінальних факт,
  • допускає в «пристойне товариство»,
  • і навіть більше того - розглядає смерть як якусь нову цінність.

Якщо щось починає розглядатися в суспільстві як «Цінність», відразу шукайте - антіценность, якій ця «Цінність» люто протиставляється. Такий закон нашої бінарної логіки, нашого мислення, що існує в парадигмі «друг - ворог». Отже, що ж протиставляється сьогодні цінності смерті як антіценность? Ну тут для вдумливого спостерігача Своременного цивілізаційних тенденцій немає нічого нового.

Антіценность для сучасного секуляризованому і атеїстичного західного інфантильного людини - це хвороба, старість, немічність, горе, страждання, біль, нудьга, самотність і відсутність звичних розваг. Атеїст не хоче миритися з думкою про те, що всі перераховані вище речі суть частина життя. Тому, коли життя перестає приносити їй задоволення, а починає завдавати виразні страждання, він вибирає - смерть. Свідома, добровільна і абсолютно безболісна смерть, смерть «під контролем людини», смерть, абсолютно виключає свавілля Природи або якихось інших сил, в які атеїст - зрозуміло, не вірить. Ім'я цього нового тренду в рамках великого бізнес тренда «Смерть як частина життя» - евтаназія. З обережністю можна вже говорити про зародження моди на евтаназію в ряді західних країн.

Отже, в сучасному нам суспільстві реалізується кілька тенденцій сприйняття смерті:

  • давній язичницький «карнавальний» сміх над смертю,
  • давнє традиційне (шанобливе) ставлення до таїнства смерті як до початку Нового Життя в іншому, вічному світі,
  • протестантське ставлення до смерті як до приводу працювати швидше і думати про справи - більше,
  • античне ставлення до смерті як до особистим вибором вільної людини, який не бажає зазнавати страждання.

Давайте розглянемо деякі приклади того, як цей вічний і мозаїчний світовий тренд реалізує себе в сьогоднішньому бізнесі.

Альтернативна кремація   , Що перетворює прах покійного в квіти Альтернативна кремація , Що перетворює прах покійного в квіти ... Взагалі, тема кремації - це сьогодні тренд тренда. З праху покійних роблять діаманти і кулі для керлінгу, його розвівають над домашнім газоном, просто зберігають в «стінці-Хельге» в якості сувеніра. Нам це здається дикістю, культурам, який виховав покоління людей (без перерви) в описаному вище дусі - здаємося дикунами ми.

Послання з того світу   - цей он-лайн сервіс експлуатує красивий і сумний образ «світла згаслої зірки», який як відомо біжить в космосі ще довго, незважаючи на те, що сама зірка вже згасла Послання з того світу - цей он-лайн сервіс експлуатує красивий і сумний образ «світла згаслої зірки», який як відомо біжить в космосі ще довго, незважаючи на те, що сама зірка вже згасла ...

Власне, так під час війни і приходили деяким родичам - запізнілі листи з лінії фронту, вже після того, як більш спритна похоронка сповіщала про те, що веселий кореспондент - вже півроку як мертвий.

Служба доставки повідомлень на той світ Служба доставки повідомлень на той світ . Все-таки не дивлячись на дві тисячі років християнства ми як були, так і залишилися язичниками зразка кам'яного віку - віримо в духи померлих предків, анімізм, тотемізм і примітивну сільську магію. І якщо у нас все ще прийнято підкидати в труни з чужими небіжчиками дрібнички для своїх покійних (якими забули забезпечити в поспіху на похоронах), тони Заході цей звичай перетворений (як і багато іншого) в бізнес. Правда там передають «з оказією» на той світ не речі, а усні повідомлення і передають їх не з небіжчиком, а з ще живою людиною, який, правда, «збирається», незабаром помирати.

Планування (он-лайн) власного похорону Планування (он-лайн) власного похорону . Пам'ятається, як герой веселого фільму Данелії «Мій дядько Бенджамен» планував свої поминки. Скликав гостей, накрив щедрий грузинський стіл і змусив всіх вимовляти тости про те, «яким золотою людиною був покійний» ... А сам сидів і плакав. Мисливців до таких розваг на світі багато (згадаємо ще тільки одну знамениту кінематографічну сцену з фільму «Амелі», де заголовна героїня лежить на тахті і дивиться по телевізору репортаж оо «власних похоронах» і знову ж таки - плаче, плаче від розчулення з приводу проникливих промов міра Парижа про крісталльно душі покійної)

Бронювання місць в раю, на небесах Бронювання місць в раю, на небесах ... Власне, це дуже старий вид бізнесу, колись їм безроздільно володіла лише Католицька церква, поки Мартін Лютер не забрав у неї цю монополію, в сенсі, скасувавши сам сервіс. Йшлося тоді про торгівлю відомими «індульгенцію», папірцями, купивши які покупець рятував себе від частини скоєних ним гріхів, які, як відомо, не пускають до раю. Лютер довів, що індульгенція суперечить християнству і індульгенція була скасована. Втім, ніхто так і не зміг скасувати інший спосіб церкви заробляти на схожому сервісі - на збіднюючи за душі померлих. Знову ж таки, згідно католицькій вірі, душі померлих людей поміщаються в Чистилище (Purgatory), місце, яке знаходиться між раєм і пеклом. Чистилище - це не пекло, але душам там живеться не солодко. Небесний вогонь випалює їх гріхи (звідси - грішники, що «горять в пеклі»), поки все гріхи не вигорить і душа кинеться в рай. Щоб скоротити муки душі в Чистилище, католики придумали заупокійні меси (обідні). Читання цих мес про душу померлого грішника нібито допомагає гріхів випалюватиметься швидше, а значить скоротить страждання грішника і швидше направить його в рай ...

Ось тільки сервіс, про який йде мова, судячи з усього не поділяє теологічних кредо католицької церкви і вважає, що місце в раю (відразу в обхід Чистилища) можна купити за гроші, без чиїх би то не було старанних молитов і без участі представників Церкви. Може так, воно й на краще? Монополізм на ринку річ шкідлива ...

Годинники з чорними написами замість годинникової і хвилинної стрілки: годинна є слово «Пам'ятай», а хвилинна - фразу «Ти помреш» Годинники з чорними написами замість годинникової і хвилинної стрілки: годинна є слово «Пам'ятай», а хвилинна - фразу «Ти помреш». Більше на цьому лаконічному циферблаті немає нічого - навіть цифр. Годинники, що нагадують про смерть , (Незважаючи на їх екстравагантність) при певному настрої іноді буде корисно дістати з комода і надіти на руку.


27.08.2012

Авокадоманія. Як авокадо допомагає розкручувати будь-який бізнес

Бізнес охопила справжня авокадоманія. Сьогодні на цьому трендовом фрукті на Заході не заробляє тільки ледачий. У цьому матеріалі ми зібрали понад 30 прикладів прибуткового застосування авокадо.

Екодизайн. Як перетворити "зелену тугу" в перспективний бізнес

Екодизайн - це тренд, який сьогодні використовується повсюдно. Жителі великих міст відчувають непоправну тугу по живій природі, і цим успішно користується бізнес.

Миттєва популярність. Як роблять стан на картопляних салатах і дрібнички

Великі гроші і всесвітня слава можуть нагрянути за лічені хвилини. Питання залишається лише в тому, куди докласти свої зусилля і як донести свою задумку до мас. У героїв цього матеріалу вийшло.

Колівінг: чому гуртожитку знову стають вигідним бізнесом

Європейські та американські архітектори зосередилися на задоволенні потреб покоління мілленіалов, які не можуть дозволити собі власне житло, але готові жити в гуртожитках.

Тренд на ноунейм. Чому мати власний бренд не завжди добре

Бренди та торгові марки все більше починають дратувати обивателя. Реклама стала загальним подразником, а відмовлятися від неї іноді пробують навіть самі підприємці.

Недолік як гідність. Як бізнес може прибутково протистояти системі

Перетворення недоліків в гідності - це важка артилерія для тих видів бізнесу, в яких, як кажуть, так просто не пробитися. Як звернути еталони і стандарти монополістів в прах?

Весільний скафандр. Як створити космічні весільні фотографії

Фотограф з Литви Неринга Рекашьюте придумала незвичайний сюжет для весільного фотопроекту. У ній молодята виступають в ролі астронавта з Землі і жінки з далекої планети.

Сфера послуг-2019. 15 незвичайних бізнес-ідей та оригінальних сервісів

Створення мобільних додатків за допомогою Excel, бронювання домашньої їжі у місцевих жителів і служба доставки їжі на стадіоні. Незвичайні сервіси та нові види бізнесу в сфері послуг.

Франшиза як старт для успішного бізнесу: чим готовий бренд краще власного проекту?

Експерти з економіки вже кілька років поспіль включають покупку вигідною франшизи в топ найперспективніших ринкових ніш в Росії. Схема, при якій використовується вже перевірена на практиці бізнес-мо ...

10 прикладів того, як дрони рятують життя людей

Дрони можуть не тільки доставляти пошту і їжу, але і замінювати собою рятувальників і лікарів.

Фітнес "в кубі". 30 бізнес-ідей 2018 роки для фітнес-центрів і студій

Фітнес - це сфера, яка просто кипить від кількості бізнес-ідей та інновацій. Нові формати і стартапи, додатки і тренажери, спортивний одяг та гаджети - в цій добірці поговоримо про це всім.

Свій бізнес в США: це простіше, ніж здається

Чи можливий простий і ефективний спосіб ведення бізнесу в США, який в рівній мірі підходив би як для відбулися бізнесменів, так і для початківців? Відповідь: "Так, можливий!"

На питання «Так як же нам ставитися до факту смерті?
Отже, що ж протиставляється сьогодні цінності смерті як антіценность?
Може так, воно й на краще?
Як звернути еталони і стандарти монополістів в прах?
Франшиза як старт для успішного бізнесу: чим готовий бренд краще власного проекту?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация