Твір по картині М. Нестерова «Бачення юнакові Варфоломія».

Картину «Бачення юнакові Варфоломія» написав великий російський художник М
Картину «Бачення юнакові Варфоломія» написав великий російський художник М.В. Нестеров. Вона є одним з найбільш значущих творів російського живопису кінця 19 століття, точніше картина була написана в 1880-х роках. Твір має релігійний характер, художник писав її під впливом сюжетів і оповідань про преподобного Сергія Радонезького. Цей святий був символом російської зброї, так як з його благословення в битві на Куликовому полиці переміг Дмитро Донський. Але сюжет ще пов'язаний не тільки з релігійною тематикою, але і з тим, що, як і преподобний Сергій Радонезький, Михайло в дитинстві тяжко захворів і лише завдяки матері, молилася преподобному, він зміг вижити.
В юному віці Нестеров захоплювався церковної живописом, зокрема фресками на теми житія святих, недарма в майбутньому він створить безліч творів на цю тему. Одним з найвідоміших творів художника стане картина «Бачення юнакові Варфоломія».
Художник багато спілкувався з промисловцем і меценатом Савою Мамонтовим і часто бував у його маєтку в Абрамцево. Нестеров був членом так званого абрамцевского гуртка, куди входили багато знаменитих художники кінця 19 століття. Часто їздив у ті краї творець картини, писав пейзажі саме з абрамцевских красот, полів і околиць. Багато в чому в картині втілився російський пейзаж, спокійний і тихий, що відповідав настрою сюжету.
Нестеров писав картину в селі недалеко від Сергієва Посада. Багато в чому вплив на твір зробило близькість до монастиря з мощами Святого Сергія Радонезького. Перед написанням свого шедевра художник написав кілька етюдів з натури з Абрамцево і безліч замальовок і нарисів самої картини.
На картини центральною фігурою є хлопчик, юнак Варфоломій, який стоїть перед ченцем в темній закритому одязі, Сергія Радонезького. Фігура хлопчика явно менше останньої, це надає картині якусь таємничість і навіть святість. Юнак прихиляється перед ченцем, а преподобний дає йому в руки щось на зразок скринечки. Скринька уособлює собою Священної Писання і мудрість Божу. Саме ці головні іпостасі Святий Сергій вручає юнакові. Дійсно, твір художника Нестерова частково нагадує ікону, тут відчувається невловимий релігійний і містичний підтекст. Наприклад, навіть сяйво німба над головою ченця говорить про святість зображуваного героя.
Костюми обох героїв дуже різні за своєю колірною насиченістю і типу. Юнак одягнений в традиційну російську одяг: сорочку з поясом і шаровари, а чернець носить довгу до пів темну рясу з капюшоном. Ці елементи підкреслюють відмінність між героями. Юнак ще зовсім молодий і його молодість підкреслює білий відтінок, доповнений синіми і червоними квітами. А мудрість і старість уособлює чорний, такий похмурий, але в той же час строгий і спокійні кольори.
Одне з головних значень тут грає пейзаж, насичений яскравими жовтими тонами, мабуть, дія відбувається восени, в той же час сонячно, а небо забарвлене в ніжно-блакитний колір. Світле небо грає фоном для виділяються на задньому плані яскравих елементів, таких як купола церкви, городи на протилежному боці і величезна тягнеться поле.
Загалом картина являє собою закінчене і гармонійне твір, де в основу ліг відомий сюжет про Сергія Радонезького і зустрічі з отроком Варфоломієм. У Нестерова це був цілий цикл картин, присвячених святому старцю, але найкращою з них була саме ця. Художник сам зізнавався, що «Бачення юнакові Варфоломія» вершина його творчості.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация