У Казані презентували документальний фільм-щоденник «Афганістан назавжди»

(Казань, 2 червня, «Татар-інформ»). У Казані на базі бізнес-центру «Тімерхан» пройшла презентація документального фільму-щоденника «Афганістан назавжди» за участю ветеранів бойових дій Республіки Афганістан.

Презентація фільму приурочена до військово-меморіальних заходів, присвячених грядущому 30-річчя від дня виведення радянських військ з Республіки Афганістан.

«Сьогодні у всіх сім'ях досі чекають зниклих без вести. Приклад з моєї сім'ї - мій дід пішов до армії 1938 році і пропав на війні безвісти, тоді моєму батькові було близько року. Йому було дуже важливо знайти, де похований його батько і вшанувати його пам'ять. Ми шукали понад 20 років і в цьому році, 8 травня, в Берліні ми це зробили і встановили меморіальну дошку. Це дуже важливо, щоб у сім'ї, у дітей була пам'ять. Сьогодні наші бойові товариші їдуть до Афганістану і допомагають шукати могили безвісти зниклих, ведуть спільні проекти. Координаційна рада завжди підтримає ці проекти. Ми виконали свій обов'язок, але про нього не можна забувати », - сказав голова Координаційної ради Кабінету Міністрів РТ з питань ветеранів бойових дій Республіки Афганістан та контртерористичної операції на території Північно-Кавказького регіону Іван Єгоров.

Ми виконали свій обов'язок, але про нього не можна забувати », - сказав голова Координаційної ради Кабінету Міністрів РТ з питань ветеранів бойових дій Республіки Афганістан та контртерористичної операції на території Північно-Кавказького регіону Іван Єгоров

Яка б війна не була, це не творення, а розруха і біль. Це втрата не тільки людей, які беруть участь у війні, але ще і сім'ї, які перенесли втрату, зазначив засновник популярної групи «Блакитні берети» Олег Гінців.

За його словами, все, що робиться, робиться від душі. «Це не якісь комерційні справи. Це ось саме наш погляд на цю війну. Навряд чи ми знайдемо хоч одного афганця, який скаже, що треба поставити хрест і забути. Людина, пройшовши війну, все одно залишається в цій війні », - заявив він.

«При всій важливості цієї проблеми, відновлення зв'язків з Афганістаном - це державна справа. Без двох чоловік це б не відбулося. Це Іван Михайлович (Єгоров - прим. Т-і) і Олег Іванович Гінців. Тому що, в принципі, він мене знайшов готового приїхати туди і згадати свою молодість і буквально змусив мене з'їздити і зробити цей фільм », - розповів режисер фільму Олександр Чіков.

Тому що, в принципі, він мене знайшов готового приїхати туди і згадати свою молодість і буквально змусив мене з'їздити і зробити цей фільм », - розповів режисер фільму Олександр Чіков

Метою фільму є не тільки спогади і ностальгія, тому що афганцям не обов'язково виносити це на загальне обговорення. Більш того, був дуже великий період в житті нашої нової країни Росії, коли реально говорили, що ця війна ганебна, коли взагалі про це не хотіли розмовляти. Тому наша місія, за великим рахунком, в якійсь мірі реабілітація цієї війни, зазначив режисер документальної картини.

Зйомки проходили в Афганістані протягом семи днів, а процес продакшну зайняв чотири місяці. «Це не ідеальні умови для зйомки, було дуже багато складнощів, в тому числі, відсутність знімальної групи. За великим рахунком це світоглядне кіно. Його розповідь таке, щоб воно було зрозуміло будь-якій людині », - розповів Олександр Чіков.

Більше цікавого в стрічці медіа сервер - додайте «Татар-інформ» в обрані джерела.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация