У костелі Святого Михайла Архангела відкрили найбільші фрески

Костел Святого Михайла Архангела в Грозовий (Фото: Ралф Лотис, Wikimedia CC BY 3 Костел Святого Михайла Архангела в Грозовий (Фото: Ралф Лотис, Wikimedia CC BY 3.0) Спочатку в грозових мешкали слов'яни, потім - німецьке населення. Протягом століть з рук в руки переходив невеликий замок, який в 1871 році був знесений за розпорядженням останніх господарів - роду Піно з Фриденталь. На жаль, до наших днів не зберігся і побудований на його місці «невеликий замок в швейцарському стилі», знищений в 70-і роки минулого століття. Саме тому головним свідком минулих століть в грозових є костел, присвячений Святому Архангела Михаїла. Вперше в письмових джерелах він згадується так само, як і сама село, в 1309 році. Він внесений до списку матеріальних пам'яток культури регіону Брунтал, і зовсім недавно був номінований на премію Patrimonium pro futuro, що присуджується Національним інститутом з охорони пам'яток за позитивні приклади в області догляду за пам'ятниками. У 2014 році після великої реконструкції в ньому були відкриті чудові середньовічні фрески. Дагмар Навратова з громадського об'єднання Královský stolec ( «Королівський престол»), яке разом з римсько-католицькою парафією Грозова-Русин проводило реставрацію, розповідає про винятковість відкритих творів:

Фото: ЧТ24   «Відкриті зображення відносяться приблизно до 1270-1300 років Фото: ЧТ24 «Відкриті зображення відносяться приблизно до 1270-1300 років. Фрески, виявлені всередині костелу, є унікальними, їх величина в висоту налічує понад 220 см, тому відвідувачі костелу побачать щось абсолютно незвичайне. Фрески такої величини ви ніде більше не подивіться ».

Реставрація мальовничих фресок, що зображують покровителя костелу Святого Михайла Архангела, Святого Вацлава, Христа, що сидить на троні і інші біблійні сюжети, пройшла в 2014-2015 роках в рамках проекту «Фрески в грозову - унікум на кордоні». У зображеннях поєднуються художні принципи романської традиції, які проявляються особливо в фігурі Михайла Архангела і в композиції сидить на троні Христа. При цьому в зображенні Святого Вацлава вже проявляються прогресивні готичні елементи. Проведені дослідження показали, що в створенні творів брало участь кілька різних майстрів. Працювали вони, ймовірно, на замовлення високопоставлених членів роду панів з Фулштейна, найімовірніше - Конрада. Костел Святого Архангела Михайла був знову відкритий після реставрації 10 травня 2015 року, і кожен бажаючий може відвідати його за попередньою домовленістю.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация