У Храм Гробу Господнього наші їдуть з грудними дітьми, а євреї не визнають диво вогню

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

14 апреля 2012, 8:45 Переглядів:

Шлях страждання. Від Преторії, де Христа тримали в темниці, до Храму Гробу Господнього - 14 зупинок. «Це - територія віри», - каже гід. Фото: AFP.

У неділю православні всього світу зустрічають світле свято Христового Воскресіння. Напередодні Великодня кореспондент "Сегодня" побувала на Йордані (в чистий четвер) і Голгофі (в Страсну П'ятницю).

ПРОЧАНИ. "Мета візиту?" - сумно подивився на мене офіцер митної служби. "Holy fire (священний вогонь)", - кажу. "Хм, не знаю такого", - не змінюючи виразу обличчя іронізує він. І ставить штамп. Євреї не визнають це чудо. Здається, паломники митницю втомили. Тільки сьогодні в Старому місті (тут і знаходиться Храм Гроба Господня, де щорічно сходить священний вогонь) очікують 125 тисяч прихожан, а скупатися в річці Йордані приїжджають до 1 млн осіб на рік.

ЙОРДАН. Нам не пощастило. До нашого приїзду (в 9.30) святе місце було порожньо. Хіба що дві ондатри плавали біля берега. "Це ви так потрапили. Тут раз на раз не доводиться. Вчора, наприклад, приїхало відразу 60 автобусів. А буває і 250 приїжджає", - пояснює нам Іда Солодар (колись вінничанка, викладач російської мови, тепер вона живе і працює тут). Іда нерелігійних. Каже, чуда, щоб хтось вийшов із Йордану зціленим, вона ніколи не спостерігала. "Але я тут відчуваю умиротворення, благодать", - запевняє вона.

БЛАГОДАТЬ. Дійсно, невелика набережна, кафе, природа ...

У кам'яних стінах всюди висічені таблички на різних мовах світу: "І було в ті дні: прийшов Ісус з Назарету Галілейського, і від Івана в Йордані".

Хоча існує версія, ніби хрестився він в 100 км звідси, у церкві Святого Герасима. "Різні є версії. Є і така: що хрестився він там, де річка Йордан витікає з озера Кінерет. Це саме тут", - продовжує Іда.

Озеро Кінерет - те саме, де Христос ходив "по воді, аки по суху". Сьогодні на озері діє загін водної поліції. Вони і від терористів охороняють територію, і врятують, якщо хто піде під воду. "А що, тонув хтось із паломників?" - запитуємо у Ілана Шварца, начальника тутешнього ділянки. "М-м-м, християни немає", - задумався майор. "Пару євреїв тонуло", - трохи згодом додав він (але, мабуть, не паломників).

Тим часом головні урочистості в цей день проходили в Храмі Гробу Господнього: тут патріарх Теофіл омивав ноги 12-ти архієреїв в знак смирення. І згідно з ритуалом.

П'ятниця. ПО ДОРОЗІ ХРИСТА. Була Страсна П'ятниця, 13-е ... За переказами, саме в п'ятницю Христа і розіп'яли. Віруючі в цей день проходять весь "Віа Долороза" (шлях страждання) - від Преторії (де його тримали в темниці) і до Храму Гробу Господнього (там знаходиться символ Голгофи - сьогодні це просто другий поверх храму). На шляху - 14 зупинок: перша, де він нібито впав під хрестом, 4-я - зустрівся з матір'ю, 5-я - тут є камінь, про який він сперся (віруючі його цілують, плачуть) ... Ось ще одна зупинка - судні врата (колись це був вихід з міста). За римськими законами, якби хто-небудь з люду ось саме тут, на останньому відрізку шляху, заступився за Христа - він міг би бути помилуваний. Але натовп кричала: "Розіпни його, розіпни!".

Наскільки все це правда? "Це територія віри", - говорить мій гід по Єрусалиму Ігор. Він запевняє, що і саме цей шлях, і зупинки - все фантазія.

ХРАМ. Останні зупинки Христа знаходяться в Храмі Гробу Господнього. Щоб потрапити сюди в суботу, треба мати перепустку.

Біля стін Олександрівського подвір'я (воно було побудовано за часів Олександра III) зустрічаю групу наших паломників, яка думає, де взяти пропуску. "Я раніше їздив сюди з групою, це коштувало 1100 євро , А тепер приїхав сам, це дешевше. Але як потрапити в храм? "- переживає Тарас з Івано-Франківська. Оксана приїхала сюди з немовлям, каже, в минулому році вона стояла прямо біля Гробу Господнього і спостерігала сходження вогню.

ПАТРІАРХ. В той же день ввечері знайомимося з патріархом Єрусалимським Теофілом. Він приймає гостей у своїй резиденції в Старому місті, пригощає коньяком.

Каже про загальні речі. "Єрусалим - це основа світу", "єрусалимський патріархат - важлива складова історії святої землі", про "те, що діється" в Палестині, "братньої Йорданії". Про те, що не може дозволити, щоб святі місця обростали політикою. Про те, що готовий надати підтримку церквам, що страждають від розколу - молитися за вилікування колишніх ран. Навіть привітав Путіна з обранням і передав привіт "брату Кирилу" (в залі сидів російський депутат Якунін).

Завтра вдень (тобто вже сьогодні) Теофіла належить побачити регулярно свершающееся чудо - сходження Святого вогню. Якщо він не зійде - настане кінець світу. Але все впевнені - зійде.

Приймати вогонь, щоб доставити його в Україну, прилетіла делегація на чолі з владикою Антонієм, головою Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ. Уже в суботу ввечері (через три години після сходження) вогонь буде в Києві.

ТЕОФІЛ ПРИЇДЕ ДО КИЄВА У КІНЦІ КВІТНЯ

В кінці квітня Теофіл приїде в Київ (Вже вдруге) для участі в конференції з питань віри. Його запросив до нас депутат Олександр Фельдман (В четвер він проводив в Єрусалимі круглий стіл з представниками різних конфесій). "Я познайомився з патріархом років 5-6 назад. Просто зустрів його в храмі, поспілкувався, став часто приходити. Так і зав'язалися стосунки", - говорить він.

Сам Фельдман прийшов до віри в 30 років. "За радянських часів в нашій синагозі був комору і спортклуб" Трудові резерви ", на початку 1990-х ми її всім світом відновлювали", - згадує депутат.

Конференції він проводить з 1997 року (по кілька на рік). Каже: "Хочу, щоб зустрічі в Києві стали релігійним Давосом".

Як українці і влади святкуватимуть Великдень - читайте сьогодні вночі і в неділю вранці в режимі онлайн на нашому сайті.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "В Храм Гробу Господнього наші їдуть з грудними дітьми, а євреї не визнають диво вогню". інші Світові новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Рафал Анастасія

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Quot;Мета візиту?
Quot;А що, тонув хтось із паломників?
Наскільки все це правда?
Але як потрапити в храм?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация