У день весняного рівнодення відзначається День Землі і День щастя

У 2014 році весняне рівнодення настане 20 березня в 20 годин 57 хвилин за московським часом

У Північному півкулі розпочнеться астрономічна весна, в Південній півкулі відповідно - астрономічна осінь. У день весняного рівнодення починається Новий рік у багатьох народів Землі: Іран, Афганістан, Таджикистан, Казахстан, Киргизстан, Узбекистан. У 2012 році ООН проголосила 20 березня Міжнародним днем ​​щастя.

У 2012 році ООН проголосила 20 березня Міжнародним днем ​​щастя

фото: en.wikipedia.org

Дж.Арчімбольдо. Весна. 1573 г. (Італія).

Час, коли центр Сонця в своєму видимому русі по екліптиці перетинає небесний екватор, називається рівноденням. У цей час Земля знаходиться в такому положенні по відношенню до Сонця, коли обидві півкулі, від екватора до полюсів, нагріваються відносно однаково. Це відбувається два рази в році: в день весняного рівнодення і в день осіннього рівнодення.

Весняне рівнодення настає, коли Сонце переходить з південної півкулі небесної сфери в північне і зазвичай це відбувається 20 або 21 березня. Осіннє рівнодення настає 22 або 23 вересня, коли Сонце переходить з північної півкулі в південну. У ці дні для всіх місць Землі (виключаючи райони земних полюсів) день майже рівний ночі.

Довідка МК Народна прикмета:

Якщо в цей день буде ясна погода, слід очікувати теплого літа.

Але якщо заглянути в астрономічні таблиці, то можна не повірити своїм очам: у день рівнодення тривалість світлого часу трохи відрізняється від тривалості темного часу доби.

Дана різниця виникає через атмосферної рефракції, інформує gismeteo.ru. Ломлячи сонячне світло, вона як би піднімає світило над горизонтом. В результаті ми спостерігаємо схід Сонця дещо раніше, а візит - дещо пізніше, ніж він відбувається насправді.

Ще одним фактором є різна система відліку. Так, моменти сходу і заходу Сонця визначаються по верхній точці світила, тоді як за рівнодення приймається проходження центру сонячного диска через небесний екватор.

Традиція святкування Дня Землі в день весняного рівнодення була закладена Джоном Макконеллом, американським бізнесменом і видавцем, творцем прапора Землі, розповідає ria.ru . У жовтні 1969 він запропонував провести святкування Дня Землі в місті Сан-Франциско (США) в день весняного рівнодення, а в листопаді 1969 представив проект святкування цього дня на конференції ЮНЕСКО з питань навколишнього середовища.

Керівництву міста Сан-Франциско пропозицію Макконелла сподобалося, і 21 березня 1970 року в перший раз було організовано святкування Дня Землі.

Ідея проведення Дня Землі була підтримана генеральним секретарем Організація Об'єднаних Націй У Таном і іншими світовими лідерами і поширилася по всьому світу.

Довідка МК З вірша поета Ю.Куваева:

"На річці верба розпустилася, Як символ Жівушкі-краси, З небес спустилася на землю В образі дівиці -навесні. Ворота в Сваргу прочинилися І славимо ми рідних богів, За предків яких шануємо, С вкритих сивиною століть".

У цей день щорічно в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку (США) звучить Дзвін Миру. Він починає дзвонити точно в момент початку весняного рівнодення в Північній півкулі і осіннього в Південній півкулі. Перший раз дзвін Дзвони Світу прозвучав в день весняного рівнодення 21 березня 1971 року. Ініціатором цієї події також був Джон Макконелл, підтриманий генеральним секретарем ООН У Таном.

У день весняного рівнодення починається Новий рік у багатьох країнах: в Ірані, Афганістані, Таджикистані, Казахстані, Киргизстані, Узбекистані - практично всі країни Великого шовкового шляху пов'язують початок нового року з цим явищем природи.

«У давні часи, коли не було календарів, весну визначали за сонцем. Вважалося, що саме з дня весняного рівнодення починаються оновлення в природі: перший весняний грім, набухання бруньок на деревах, буйне проростання зелені », - розповіли виданню Academ.info в планетарії СМДА.

Як повідомляє " Календар подій ", Серед найбільш популярних заходів в справі захисту та благоустрою навколишнього середовища, що проводяться в день Землі в різних куточках нашої планети, - це екологічні виставки та фестивалі, марафони та конференції про природу, прибирання вулиць та територій в містах, посадка дерев і зупинка автомобільного руху на жвавих вулицях великих міст, культурні акції та концерти.

Послухайте твір Жана-Мішеля Жарра "Рівнодення"

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация