У Єкатеринбург привезли винаходи Леонардо да Вінчі, які можна помацати руками

На виставці можна побачити винаходи і репродукції картин Леонардо да Вінчі.

Катапульти, домкрати, танки, верстати для шліфування дзеркал, повітряні гвинти, поворотний підйомний кран, механізм для забивання паль - складно уявити, але всі ці винаходи мають пряме відношення до італійському живописцю Леонардо да Вінчі, який подарував світу загадкову "Мону Лізу". На виставці в Музеї архітектури та дизайну живописець постає в ролі вченого в галузі фізики, хімії, медицини, астрономії, анатомії, математики.

- Люди приходять до нас на виставку і дивуються, бо не знають, чим да Вінчі насправді займався, - розповів Е1.RU куратор виставки Дмитро Сухарёнок. - Сам Леонардо в своїх щоденниках згадував, що він пише деякі картини тільки для заробітку, його якраз більше цікавлять наукові роботи. У 30 років він писав листа передавши намісникові Мілана, де взагалі не згадується те, що він художник. Він підносить себе в якості військового інженера. Він обіцяє цього правителю виготовити військові машини, щоб допомогти йому розібратися з ворогами.

Всі експонати виставки створені за ескізами Леонардо да Вінчі. До нашого часу збереглося більше 3,5 тисячі рукописів, списаних з двох сторін. Вони розділені на 9 зошитів і зберігаються по всьому світу.

Подивитися на винаходи Леонардо да Вінчі можна до 26 лютого в Музеї архітектури та дизайну (вул. Горького, 4а).

Увага: експонати можна чіпати руками. Ми не змогли втриматися від такої пропозиції і прогулялися по залах музею, все-все подивилися і поторкали.

Загадкова Мона Ліза запрошує в світ винаходів да Вінчі. Загадкова Мона Ліза запрошує в світ винаходів да Вінчі Можна сміливо брати за ручку. Домкрат. Інтерес Леонардо до музичних інструментів пояснюється двома причинами: організацією свят і війнами. Це механічний барабан. Металургійна піч похилу конструкцію, що дозволяло значно підняти її продуктивність і економічність. Експонат, який жартома прозвали "атракціон для тата", тому що діти можуть за допомогою ручки підняти своїх батьків. Устаткування для п'єси "Орфей", стулки якого розсуваються, і звідти з'являється чортик. Один із способів, запропонованих Леонардо да Вінчі для підйому води в міських водопроводах. Принцип його роботи дозволяв піднімати воду з нижнього водоймища і виливати в ємність, що знаходиться вище. Основний прототип сучасних танків. Штурмова сходи - важливе бойовий засіб для облоги ворожих об'єктів. На ній могло уміщатися відразу кілька солдатів, а ще - її можна пересувати. Катапульта - важливий засіб ведення війни. На виставці її може чіпати тільки екскурсовод. Перше в світі зображення людини на парашуті. Леонардо намагався створити парашут у вигляді піраміди. Він вважав, що людина з таким парашутом може зістрибнути з будь-якої висоти. За життя він його не зазнав. У 2000 році англієць зшив такий парашут, піднявся в небо на вертольоті і зістрибнув. Так, приблизно за 400 років до польоту людини Леонардо вже зумів правильно розрахувати площу парашута і придумати його оригінальну конструкцію. Повітряний гвинт, який вважається прототипом сучасного вертольота. Да Вінчі вважав, що якщо створити гвинт з широкими полями і розкрутити, то він, як свердло в дерево, також буде укручуватися в повітря. Камера-обскура, в яку можна зайти. Найпростіший вид пристрою, що дозволяє отримувати оптичне зображення об'єктів. На виставці можна побачити репродукції картин. Катапульта і Мона Ліза. Репродукція картини "Мона Ліза", 1503-1505 рр. Репродукція картини "Дама з горностаєм", 1489-1490 рр.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация