«У госпіталях, проте, у великій пошані був ...»

  1. Як вас тут лікують?
  2. Шухевич, УПА - ще одне болюче питання
  3. День Перемоги - 1945-й і 2008-й
  4. Одинокий госпіталь
  5. Храм для жінок-ветеранів
  6. Від автора

Вірші Володимира Висоцького винесені в заголовок неспроста. Історія, про яку повідав легендарний бард, сталася в роки Великої Вітчизняної війни. А як сьогодні поставилися б до героя пісні «Той, який не стріляв» цивільні і військові медики? За відповіддю на це питання кореспондент «2000» вирушив в госпіталь «Печерський», в якому проходять лікування ветерани війни, і Головний військовий клінічний госпіталь Міністерства оборони України.

Київський військовий госпіталь (так його звикли називати жителі столиці) - відоме медустанову з більш ніж 250-річною історією. «Печерський» молодше - його відкриття відбулось 22 червня 2004 р Розташований він на території військового госпіталю. Читачеві, який здивується цьому, поясню, що тут проходять лікування проживають в однойменному районі учасники бойових дій, інваліди та учасники ВВВ (це і трудівники тилу, і пережили окупацію). А у військовому госпіталі - ті, хто після війни не демобілізувався, а продовжив службу в Збройних силах і зараз є пенсіонером Міністерства оборони України.

Як вас тут лікують?

Питання не пусте. У багатьох пацієнтів, особливо літніх, вистачає претензій (найчастіше заслужених) до співробітників різних медустанов. Тому для початку я поцікавився у моїх співрозмовників, чи немає у них проблем з лікарями та іншими співробітниками госпіталів.

Микола Кувшинов, лейтенант, інвалід Великої Вітчизняної війни (проходить лікування в госпіталі «Печерський»):

- У мене дуже важке поранення, паралізовані обидві ноги, тому я весь час перебуваю під наглядом лікарів. Лікувався в госпіталі для інвалідів війни в Пущі-Водиці, але туди добиратися важко. Тут уже втретє. Харчування нормальне, лікування кваліфіковане, ставляться до нас з турботою і увагою. Якби не цей госпіталь, мене б, напевно, вже давно не було на світі.

Любов Кувшинова, його дружина, учасник війни:

- Мені до слів чоловіка добавить нечего. Ми дуже задоволені тим, що знаходимося тут.

Ванда Рогоцкая, учасник війни (пацієнтка «Печерського»):

- Спасибі, що нас тут потихеньку підліковують. Годують добре, мені з дому ніхто нічого не носить. Чистенько. Лікарі чуйні. На відношення не скаржуся.

Микола Збиковський, майор, артилерист, учасник бойових дій, голова ради ветеранів мікрорайону «Лівобережний» Дніпровського району (проходить лікування в клініці гематології військового госпіталю):

- Я тут не новачок. У нас такий начальник клініки, Ян Гончаров, що у нього просто приємно лікуватися.

Володимир Костецький, полковник, льотчик-винищувач (пацієнт військового госпіталю, під час війни був поранений 6 разів):

- Мені тут значно краще, ніж в Пущі-Водиці. Гончаров не просто лікує, він веде пошук. Тобто не просто дав таблетку, аби перестало боліти, а глибоко досліджує причину захворювання. Це сприятливо позначається на здоров'я хворих.

Віктор Єрмаков, підполковник (пацієнт військового госпіталю):

- У цьому госпіталі я не перший раз - доводиться періодично проходити курс лікування, - все знайоме тут і мене всі знають. Я дуже задоволений. Фахівці тут хороші. Цивільні згодні платити гроші, аби лікуватися саме тут. Але нам, звичайно, легше - для нас все безкоштовно.

Шухевич, УПА - ще одне болюче питання

Мені дуже хочеться помилитися, але майже впевнений, що з телеекранів і трибун знову зазвучать мови про примирення бійців УПА і Червоної армії. Тому я попросив ветеранів та учасників Великої Вітчизняної висловити свою думку про це. До речі, у військовому госпіталі жодного портрета Степана Бандери або Романа Шухевича і жодного стенду, прославляє «подвиги» бійців УПА, я не побачив. Це радує.

Микола Кувшинов:

- УПА? Яка це армія! Про що вони взагалі говорять! Народ України поніс найбільші матеріальні втрати. Як нам дивитися на те, що сьогодні відбувається? Грузія збирається з Росією воювати. А що каже Жириновський, коли сюди приїжджає? Це жах. Ми ж завжди разом були, і з Радянським Союзом вважалися всі.

Любов Кувшинова:

- Люди нашого покоління дуже добре знають, що робили бандерівці.

Ванда Рогоцкая:

- Я родом з Дунаєвецького району Хмельницької області. І під час війни теж жила там. Про Шухевича тоді нічого не чула і дізналася про нього лише ось зараз.

Микола Збиковський:

- На 9 Мая буде, як і в минулому році, - виступить Ющенко і почне говорити про УПА і Шухевича. Я хотів йому два слова сказати, але далеко сидів, і мене до президента не пустили. Ось вам і День Перемоги.

Володимир Костецький:

- Все це політика. Взагалі краще від неї триматися подалі. УПА виступала проти нас. Ми себе теж не дуже красиво вели. Але хвалити їх я не стану.

Віктор Єрмаков:

- Нісенітниця якась. Я починав службу в 1948 р, ще війна з бандерівцями йшла. Адже те, як вони дітей топили в колодязях, - це правда. І отримував ж Шухевич ордена від Гітлера.

День Перемоги - 1945-й і 2008-й

Спілкуючись з ветеранами незадовго до великого свята, не міг не попросити їх розповісти, як вони зустріли 9 травня 1945 року і як планують святкувати День Перемоги в цьому році.

Микола Кувшинов:

- 9 Травня ми ще будемо в госпіталі. Зустрінемо цей день в першу чергу зі святковим настроєм. Не сумніваюся, що і колектив госпіталю нас підтримає. Це наш кров'ю зароблений свято.

Любов Кувшинова:

- У 1945 р День Перемоги ми з чоловіком зустрічали в госпіталі в Уфі, де його оперував знаменитий хірург Микола Бурденко. Ще хочу сказати - не дай Бог нікому дізнатися, що таке війна.

Ванда Рогоцкая:

- День Перемоги в 45-м зустрічала у себе на батьківщині. Радість неможливо передати. І ще свято було, коли Червона армія нас звільнила. Ми пережили окупацію. Я пам'ятаю, як німці відбирали у нас корів, як забирали теплі речі для своїх солдатів. Пам'ятаю, як за одного вбитого німця розстріляли 37 чоловіків з сусіднього села. Пам'ятаю, як гнали людей до Німеччини. Мій покійний чоловік був серед них. А батька мого репресували ще до війни. У цьому року 9 Мая я вже буду вдома, з дітьми.

Микола Збиковський:

- 9 Мая 1945 року я зустрів в Сталінграді, куди був відправлений з діючої армії для навчання в Ростовському артилерійському училищі. І в День Перемоги ми на Мамаєвому кургані давали артилерійський салют. Що стосується цього року ... Мене 5-го числа випишуть. Зараз ветеранам надійшла команда зібратися у райвійськкомату. Начебто буде парад і нас повезуть у відкритих машинах по Хрещатику. Але точна програма поки не відома. Ми самі скидаємося, накриваємо в раді ветеранів мікрорайону стіл і святкуємо День Перемоги. Тісно, ​​звичайно, але помістимося, це не біда.

Володимир Костецький:

- 9 Мая я зустрів на північний захід від Берліна. Ми всі святкували, могли і по 100 грамів випити, спілкувалися з союзниками, англійцями і американцями. У День Перемоги за традицією я зустрічався на Хрещатику з товаришами по службі. Не знаю, як буде в цьому році - в минулому знайшовся тільки один з них.

Віктор Єрмаков:

- Батько мій демобілізувався після поранення, лікувався в Києві, потім ми поїхали в місто Уральськ, де я і зустрів 9 Травня. В автобусному парку, де до сих пір працюю і очолюю раду ветеранів, відбудуться урочисті збори та концерт. Ми входимо до складу комунального підприємства «Київпастранс». Директор перед Днем Перемоги видає святковий наказ. Також ветеранам надають перед 9 Мая матеріальну допомогу: учасникам бойових дій - по 200 грн., Учасникам війни - по 100 грн.

Одинокий госпіталь

Розлучившись з ветеранами, я відправився до Юрія Климишину, завідувачу терапевтичним відділенням госпіталю «Печерський», заслуженому лікарю України. Наша розмова почалася з питання, скільки хворих може прийняти цей медичний заклад і скільки днів становить курс лікування.

- «Печерський» розрахований на 46 ліжок - «Печерський» розрахований на 46 ліжок. Саме слово «госпіталь» має на увазі багатопрофільність. Але у нас тільки одне відділення - терапевтичне, хоча, звичайно, терапія багатогранна. Ми займаємося планової госпіталізацією за напрямками поліклінік. Два рази на рік інвалід, учасник бойових дій або учасник війни має право тут лікуватися. Термін лікування - 21 день, він визначений з урахуванням раніше проведених фахівцями Інституту геронтології Академії медичних наук України та Національної медичної академії післядипломної освіти ім. Шупика досліджень. Чотирирічний досвід підтвердив правильність наших висновків. Природно, якщо за 21 день проблема не вирішується, то ми пацієнта затримуємо. Хоча є і ті, хто виписується раніше. У тих випадках, коли у наших пацієнтів виникає необхідність надання спеціалізованої медичної допомоги (хірургічної, кардіологічної та ін.), Вони переводяться в цивільні лікарні або у військовий госпіталь, якщо ця людина - пенсіонер Міноборони.

- Юрію Петровичу, а що, крім як у військовому госпіталі, для «Печерського» приміщення не знайшлося?

- Обрано найбільш оптимальний варіант. Хіба можна на 46 ліжок робити своє лабораторне та рентгенологічне відділення, кухню? Це абсолютно нерентабельно, тому у нас укладено договір з військовим госпіталем, який надає нам допомогу.

- У вашому госпіталі лікуються інваліди, ветерани та учасники війни - жителі Печерського району. Це себе виправдовує?

- Те, що ветерани проходять лікування в тому ж районі, де живуть, великий плюс - родичам їх легше провідувати. Що ще важливо, якщо обидва члени сім'ї є учасниками війни, то ми їм надаємо можливість лікуватися разом - таким людям важко розлучитися навіть на короткий термін. На процесі лікування це добре позначається.

- У Києві є інші такі ж госпіталі?

- Наш був створений з ініціативи тодішнього голови Печерської адміністрації Києва Анатолія Коваленко. Коли відкривався «Печерський», глави інших районів міста говорили, що вже через кілька місяців буде поставлений і, більш того, вирішено питання про створення подібних госпіталів. Але «Печерський» поки в Києві єдиний.

- Як у вас в госпіталі йдуть справи з медикаментами?

- Було непогано. Зараз по останній ухвалі Кабміну належить на ліки 40 грн. в день на людину. Але бюджет країни приймався в грудні, на районному рівні він розглядався, природно, пізніше. Коли головлікаря подавати документи на тендер? Тоді, коли керівник інформований про свій бюджет. Ми це своєчасно зробили. Наша сума - близько півмільйона гривень на рік. І ви думаєте, хтось відгукнувся? Для компаній, які торгують медикаментами, 500 тисяч - це не та сума, яка викликає інтерес.

- І що ж ви робите?

- Використовували 15% торішнього бюджету. Тягнемо до сих пір. Зараз наше запитання розглядає міжвідомча комісія, сподіваюся, що вона сприятливо вирішить його і нам дозволять купувати медикаменти у одного постачальника.

- З кадрами проблеми є?

- Начальник госпіталю Микола Найер, я, ординатор Микола Сяба (теж заслужений лікар України) - ми всі колишні полковники медичної служби. Свого часу в «Печерський» з нами прийшли і інші відставники. Потім їх змінили молоді лікарі. Свої місця вони зайняли на конкурсній основі. Інтерес талановитих молодих співробітників в тому, що тут вони можуть стати фахівцями. Всупереч зарплати.

- Хіба зарплата лікарів не виросла в 2 рази?

- При цьому заступник мера пані Кільчицька каже, що вона на цю зарплату жити б не змогла. Реально в минулому році по грудень включно зарплата медпрацівників збільшилася на 200-400 грн.

- Як проходить День Перемоги в госпіталі?

- Ми збільшуємо фінансування обіднього столу. Вітаємо хворих разом з райадміністрацією. Вручаємо подарунки.

Храм для жінок-ветеранів

А що ж медики в погонах А що ж медики в погонах? Як вони будуть вітати зі святом ветеранів, які перебувають на лікуванні у військовому госпіталі? Це питання я задав Геннадію Перову, заступнику начальника госпіталю з гуманітарних питань:

- Ми будемо вітати не тільки тих, хто проходить курс лікування, але і ветеранів госпіталю. У нас 4 учасники бойових дій та 25 учасників війни, які до сих пір продовжують свою роботу. Напередодні 9 Травня нашому клубі пройде урочисте зібрання, а потім покажемо літературно-музичну композицію, присвячену Дню Перемоги. Будемо вручати ветеранам квіти, святкові набори і запросимо їх на урочистий обід.

- Геннадію Борисовичу, скільки зараз ветеранів лікуються в госпіталі?

- Станом на 6 травня їх було 35 чоловік. За рік стаціонарне лікування проходять 800-1000 ветеранів. Крім того, вони лікуються амбулаторно в нашій поліклініці. Для інвалідів війни в ній створено окремий кабінет, що дозволяє пацієнтам обійтися без довгих черг.

- У самому госпіталі для ветеранів якісь особливі умови створюються?

- По можливості намагаємося в різних відділеннях і клініках збирати їх разом і розміщувати ближче до посту чергової медсестри, ну і щоб побутові зручності були від них неподалік.

- З ліками, обладнанням проблеми є?

- Питання забезпечення медикаментами був головним болем в середині 90-х. Останні 3-4 роки постачання покращився. У 2007 р апаратура серйозно оновилася. Потихеньку ремонти йдуть, комфортність палат підвищується. У хірургічному корпусі відремонтовано майже всі операційні. Чи не посоромлюся сказати, нейрохірургія у нас не нижче європейського рівня. Відновили церкву. Жінки-ветерани дуже раді цьому.

- А з особовим складом як?

- На 98% госпіталь укомплектований. 90% лікарів, які очолюють відділення, - доктора або кандидати медичних наук, близько 300 співробітників - лікарі вищої або першої категорії. Наш госпіталь, як і раніше, залишається зразково-показовим.

Від автора

Що хотілося б сказати на закінчення? Велике спасибі колективу «Печерського» і Київського військового госпіталю за тепле ставлення до фронтовиків і учасникам війни. І ще я хочу привітати всіх ветеранів Великої Вітчизняної з Днем Перемоги. Від тих, за кого ви воювали, тобто від нас, ваших дітей і онуків, земної вам уклін.

Шановні читачі, PDF-версію статті можна скачати тут ...

Як вас тут лікують?
А як сьогодні поставилися б до героя пісні «Той, який не стріляв» цивільні і військові медики?
Як вас тут лікують?
Як нам дивитися на те, що сьогодні відбувається?
А що каже Жириновський, коли сюди приїжджає?
Юрію Петровичу, а що, крім як у військовому госпіталі, для «Печерського» приміщення не знайшлося?
Хіба можна на 46 ліжок робити своє лабораторне та рентгенологічне відділення, кухню?
Це себе виправдовує?
У Києві є інші такі ж госпіталі?
Як у вас в госпіталі йдуть справи з медикаментами?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация