У яких випадках можливе повернення держмита?

  1. Визначення суми держмита до повернення
  2. Часткове повернення держмита
  3. Держмито що не підлягає поверненню
  4. Напрямок заяви про повернення держмита в уповноважений орган або на адресу посадової особи
  5. Повернення держмита: отримання грошових коштів на банківський рахунок

Якщо держмито була сплачена або стягнута помилково, що може бути у випадках, коли, наприклад, вона була сплачена в більшому розмірі, ніж було потрібно, то, згідно з Листом Міністерства Фінансів РФ № 23-01-06 / 20554 від 06 квітня 2017 року і НК РФ (п. п. 1-4, 6, 7 ст. 333.40), вона повинна бути повернута платнику. Так само можливий, згідно п. 6 ст. 333.40 НК РФ, залік сплаченої суми в рахунок держмита, яка підлягає сплаті за скоєння аналогічного дії, якщо одержувачем держмита є той же уповноважений орган, на рахунок якого було перераховано переплата або помилково сплачена держмито.

Таким чином, варіантів всього два: або повернення помилково сплаченого держмита, або залік її в рахунок іншої держмита. Ви можете вибрати за бажанням будь-якої з цих варіантів. Однак найчастіше використовується повернення держмита і далі ми докладно розглянемо саме порядок повернення держмита. Правила заліку держмита і в яких випадках можливе повернення держмита будуть також розглянуті нижче.

Визначення суми держмита до повернення

Повернення держмита в повному розмірі

Випадки, при яких держмито повертається в повному розмірі, вказані в НК РФ (див. П. 1 ст. 333.40)

  • Якщо держмито було сплачено вами за вчинення дій щодо державної реєстрації, але згодом ви відмовилися від реєстрації та не подавали документи на реєстрацію. Таким чином, мається на увазі, що процедура державної реєстрації не була розпочата.
  • Якщо офіційний орган відмовляє вам в скоєнні юридично значущих дій, наприклад, суд повертає або відмовляється прийняти вашу заяву або позовну заяву, або якщо уповноважена особа відмовляє у вчиненні нотаріальних дій. Якщо сума держмита; не повертається, вона може бути зарахована при повторному пред'явленні позову. Для того, щоб помилково сплачена сума держмита була зарахована, необхідною умовою є термін, що минув з моменту винесення попереднього рішення суду. Якщо цей термін не перевищив трьох років, то, згідно з пп. 2 п. 1 ст. 333.40 НК РФ, сума держмита може бути зарахована, для чого потрібно докласти до повторного позовом документ, що підтверджує сплату держмита в перший раз.
  • Також держмито повертається в повному розмірі у разі припинення судового діловодства з боку Верховного Суду РФ, суду загальної юрисдикції або арбітражного суду, а також, якщо ваша заява або адміністративне позовну заяву суд залишає без розгляду.
  • Якщо держмито було сплачено помилково.
  • Якщо громадянину відмовляють у видачі закордонного паспорта або проїзного документа біженця.
  • Якщо ви відкликаєте заявку на реєстрацію програми для ЕОМ, бази даних або топології інтегральної мікросхеми та отримали повідомлення про прийняття заяви про відкликання цієї заявки до настання дати реєстрації.

Часткове повернення держмита

У деяких випадках, зазначених у пп. 1, 3 п. 1, п. 4 ст. 333.40 НК РФ, держмито повертається частково:

  • Якщо ви сплатили держмито в розмірі, що перевищує необхідний, встановлений вимогами НК РФ, розмір, то сума переплати буде вам повернена.
  • Якщо ви є правовласником і подаєте заяву про припинення державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також обмежень або обтяжень прав і операцій із нерухомим майном, вам повертається 50% від сплаченого держмита.
  • Якщо ви виступаєте в якості позивача у справі і до моменту прийняття рішення арбітражним судом або Верховним Судом РФ укладіть мирову угоду, вам повернуть 50% від розміру сплаченої вами держмита.

Держмито що не підлягає поверненню

У деяких випадках, зазначених у пп. 3 п. 1, п. П. 2, 4 ст. 333.40 НК РФ, держмито не підлягає поверненню:

  • Якщо в процесі виконання судового акта арбітражного суду або Верховного Суду РФ ви укладете мирову угоду.
  • Якщо ви сплатили держмито за наступні юридично значимі дії, які не були здійснені:
    • За державну реєстрацію зміни імені.
    • За державну реєстрацію укладення або розірвання шлюбу.
    • За внесення виправлень або змін до записів актів громадянського стану.
  • Якщо держмито було сплачено за реєстрацію прав або обмежень (обтяжень) прав на нерухомість і операцій із нерухомим майном, при цьому уповноважений орган відмовив вам у проведенні державної реєстрації.
  • Якщо вимоги позивача були задоволені відповідачем в добровільному порядку після того, як позивач звернувся до Верховного Суду або арбітражний суд, вже після того, як суд виніс ухвалу про прийняття позовної заяви до провадження. Також держмито; не повертається, коли суд загальної юрисдикції стверджує мирову угоду або угоду про примирення.
  • Напрямок заяви про повернення держмита в уповноважений орган або на адресу посадової особи

    Відповідно до п. 3 ст. 333.40 НК РФ, для повернення надміру або помилково сплаченого держмита платник держмита подає відповідну заяву на адресу того уповноваженого на вчинення юридично значущих дій посадової органу або посадової особи, на адресу якого була перерахована держмито.

    При цьому заява про повернення держмита потрібно подати до територіального органу податкової інспекції за місцем знаходження суду, в якому розглядалася справа, за якою було сплачено держмито.

    Згідно НК РФ (п. 7 ст. 78 і п. П. 3, 6 ст. 333.40), ви можете подати заяву про повернення держмита тільки в термін до трьох років з моменту помилкового або зайвого перерахування коштів або з моменту прийняття судом рішення про повернення держмита з коштів бюджету.

    При подачі заяви на повернення держмита у справах, що знаходяться на розгляді в судах, згідно п. 3 ст. 333.40 НК РФ, ви повинні докласти до нього документи, що підтверджують наявність підстав для повного або часткового задоволення вимог про повернення держмита. В якості таких документів можуть бути:

    • Рішення, ухвали або довідки судів і посадових осіб, які здійснюють юридично значущі дії, за які стягується держмито. ФНС РФ в Листі № ГД-4-8 / 21383 від 23 жовтня 2017 зобов'язує вказувати безпосередньо в ухвалі суду про відмову в прийнятті або при поверненні позову, поданого в порядку арбітражного або адміністративного провадження, про повернення державного мита.
    • При повному поверненні держмита - платіжні документи про сплату суми держмита
    • При частковому поверненні - копії платіжних документів

    Згідно Листа Мінфіну РФ № 23-01-06 / 20554 від 06 квітня 2017 р залік держмита можливий, якщо ви подаєте заяву в уповноважений орган, в який ви робили звернення для вчинення юридично значущої дії. Для міжрегіонального заліку потрібно подати заяву в уповноважений орган, на рахунок якого була зарахована переплата, якщо тільки це не податковий орган.

    Документи, які потрібно додати до заяви про залік помилково перерахованих коштів на сплату держмита, перераховані в п. 6 ст. 333.40 НК РФ:

    • Документи, що підтверджують сплату держмита: платіжні доручення або квитанції з відміткою банку.
    • Документи, що підтверджують настання обставин, на підставі який ви маєте право на повне повернення держмита, наприклад, рішення, ухвали і довідки судів, органів або посадових осіб.

    Способи, якими ви можете направити заяву в уповноважений орган, перераховані в НК РФ (п. 1 ст. 26, п. П. 4, 6 ст. 78, п. 5 ст. 79, п. П. 3, 7 ст. 333.40):

    • Подача заяви безпосередньо в уповноважений орган. Ви можете подати заяву як особисто, так і через представника. Заява надається в двох примірниках, на одному з яких посадова особа, яка приймає у вас заяву, має поставити позначку про прийом із зазначенням дати прийняття та посади та ПІБ особи, що приймає.
    • Ви можете направити заяву поштою. Поштове відправлення повинно бути з повідомленням про доставку та з описом вкладення.
    • Якщо ви направляєте заяву до податкового органу, ви можете скористатися особистим кабінетом платника податків на сайті ФНС для того, щоб направити документи в електронній формі.

    Протягом 10 днів з дня отримання уповноваженим органом або посадовою особою вашої заяви, згідно п. П. 4 і 8 ст. 78, п. 2 ст. 79 НК РФ, уповноважений орган повинен прийняти рішення про залік або повернення надміру або помилково сплачених коштів зі сплати держмита.

    При цьому податковий орган повинен повідомити вас в письмовій формі про задоволення вашої заяви або про відмову в задоволенні. Термін повідомлення - п'ять днів з моменту прийняття відповідного рішення, згідно з п. 9 ст. 78 НК РФ.

    Повідомлення може бути направлено на Вашу електронну адресу поштою, а якщо ви звертаєтеся особисто, вам його видадуть безпосередньо на руки.

    Повернення держмита: отримання грошових коштів на банківський рахунок

    Повернення зайво або помилково сплаченої суми державного мита здійснюється в місячний термін з моменту подачі заяви про повернення. Джерелом, з якого здійснюється повернення грошових коштів, є той бюджет, в який держмито було сплачено. Порядок повернення вказано в НК РФ (див. П. 6 ст. 78, п. 5 ст. 79, абз. 8 п. 3 ст. 333.40).

    Повернення суми здійснюється з відсотками, які нараховуються з дати, наступної за днем ​​стягнення держмита, до настання дня фактичного повернення. Процентна ставка приймається рівною ставкою рефінансування Банку Росії, що діє в дні терміну повернення, згідно п. 10 ст. 78, абз. 2 п. 5 ст. 79, п. 7 ст. 333.40 НК РФ. Значення ставки рефінансування з 01 січня 2016 приймається рівною значенню ключової ставки БР. Починаючи з 30 жовтня 2017 р Банк Росії своїм Вказівкою № 3894-У від 11 грудня 2015 року і Інформацією БР від 27 жовтня 2017 визначив значення ставки рефінансування БР, рівним 8,25%.

    Навигация сайта
    Новости
    Реклама
    Панель управления
    Информация