благословення

  1. благословення
  2. форми благословення
  3. Благословення від священика
  4. благословення батьків

Зміст статті

благословення

Ми часто говоримо про благословення, не замислюючись про сенс цього слова. Проводжаючи людини в довгу дорогу, даємо йому напуття - "благословить тебе, Господь", представляємо батькам обраницю - "ми вирішили одружитися, благословіть нас". Для християнина слово "благословення" має особливий сенс - це схвалення, допомога і напуття від самого Господа. Навіщо християни просять благословення? Чи можна вступати в шлюб без благословення батьків? Кого ми можемо просити про благословення?

У поняття "благословення" кілька визначень. Саме так прийнято називати, в першу чергу, дія Господа, що посилає Свою благодать на людину або цілий народ. Але благословенням може вважатися і:

  • заклик пастиря, відозву з проханням послати Божественну благодать;
  • дозвіл духівника на той чи інший вчинок;
  • схвалення батьків.

Якщо ми уважно прочитаємо слово "благословення", то побачимо, що воно складено з частин "благо" і "слово". Слово, що дарує благо і добро тому, хто його просить. Віруюча людина завжди прагне схвалення від Бога і в хвилини сумнівів може звернутися за порадою, з проханням про благословення до свого духівника. Іноді ми благословляємо один одного, говоримо "благослови тебе Господь", бажаючи людині найкращого, закликаючи Бога допомогти комусь у благій справі або благаємо допомогти пережити важке випробування.
Ця відозва про допомогу свідчить про істинну віру, адже людина не буде просити захисту у того, кому не довіряє.

форми благословення

  • пастир благословляє паству, осіняючи її хресним знаменням;
  • вітаючи священика, ми зазвичай просимо благословення;
  • хвала Бога (напр. Пс.102);
  • молитва за здоров'я і добробут іншої людини;
  • схвалення батьків нареченого і нареченої на вінчання;
  • дозвіл священноначалія на ту чи іншу дію.

Читайте також - Покаяння неможливо без зустрічі з Богом

Благословення від священика

Священики регулярно отримують прохання про благословення і з радістю відповідають на них. Важливо пам'ятати тільки про те, що отримати благословення від духівника - не означає зняти з себе відповідальність. Крім того, священик не може прийняти рішення за самої людини. Правильно і добре просити благословення, якщо ви приходите в храм, попросити благословення з твердим наміром:

  • Примиритися з близьким;
  • Здійснити добру справу;
  • Допомогти комусь;
  • Справитися з поганою схильністю.

Але в храмі вам навряд чи дадуть благословення на гріховні вчинки. У фільмі "Острів" є епізод, де молода дівчина просить благословення у ченця, чи не повідомляючи, на що саме її потрібно благословити. Прозорливий монах суворо перериває її, так як вона просить благословення на аборт.

Якщо говорити про примирення, то Бог може благословити людину, але не діяти за нього. Щоб примиритися з близьким потрібно щиро покаятися і попросити вибачення або ж знайти в собі сили пробачити кривдника самому.

Благословення приймають з особливим почуттям трепету і благоговіння, адже через священика нас благословляє сам Христос. Недарма для благословення руки складають особливим чином: пальці зображують літери IC XC, тобто Ісус Христос.

Щоб попросити благословення треба скласти руки хрестом: праву руку покласти на ліву долонями вгору, вимовляючи слова: «Благословіть, батько ... (ім'я) (або Владика - єпископу)». Отримавши благословення, треба поцілувати руку священикові, так ми цілуємо невидиму руку Самого Христа Спасителя. Святитель Іоанн Златоуст писав: «Не людина благословляє, а Бог його рукою і устами». І сам священик благословляє словами «Бог благословить!».

благословення батьків

Батьки традиційно благословляють молодих перед Таїнством вінчання, осіняючи їх іконою. Благословення при цьому, звичайно, дають не самі батьки, а Господь.

Читайте також - Шлюб, вінчання

Просити благословення можна не тільки в такі важливі моменти життя, як вінчання, але і в звичайних життєвих справах. Можна попросити батьків благословити:

На далеку дорогу;

У навчанні;

У всіх благих починаннях.

Батьківська любов разом з благословенням від Господа зберігає нас від бід. Але як бути, якщо батьки не дають благословення на вінчання? Тут кожен приймає рішення сам. Іноді ми розуміємо, що батьки несправедливі до майбутнього чоловіка або дружини. Якщо ми усвідомлюємо, що згрішимо проти невинної людини, скасувавши процес одруження через відсутність батьківського благословення, не варто йти на цей крок.

Адже сам Господь Ісус Христос сказав: «покине чоловік батька й матір, і пристане до своєї жінки, і будуть обоє вони одним тілом, так що вони вже не двоє, але одна плоть. Отже, що Бог поєднав, людина нехай не розлучає »(Мф. 19, 5-6).

І все ж краще поговорити і спробувати знайти спільну мову з батьками, щоб отримати від них добре напуття в майбутнє сімейне життя.

Навіщо християни просять благословення?
Чи можна вступати в шлюб без благословення батьків?
Кого ми можемо просити про благословення?
Але як бути, якщо батьки не дають благословення на вінчання?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация