Українські схеми отримання прибутку через PayPal

Як ми вже повідомляли раніше, примарні надії на прихід PayPal в Україні, що зросли після недавніх заяв керівництва електронного сервісу про зміни в політиці компанії, так і залишаються на рівні очікувань . Взаємні домовленості між НБУ і PayPal привели до незначних поблажки, які не вирішують головної проблеми - можливість переведення валюти в Україну без ліцензування з боку НБУ.

На сьогоднішній день громадяни України можуть здійснювати розрахунки за допомогою своєї картки міжнародної платіжної системи, яка випущена банком, через сайт PayPal, але не можуть приймати платежі від інших користувачів PayPal і "виводити" їх на свої платіжні карти або на банківські рахунки в Україні.

Фрілансери і інші мікро-експортери не стали чекати "милості від держави" і застосували кілька схем, які дозволяють обійти заборони регулятора.

  1. Найбільш простий спосіб (але і найменш безпечний), яким переважно користуються для одноразових операцій (коли не потрібно здійснювати регулярні перекази) - це послуги посередників. Компанія створює аккаунт PayPal, клієнт вказує всю необхідну інформацію, підприємство проводить операцію з переказу коштів, виводить їх на рахунок українського банку, забираючи свої відсотки за послугу (в середньому - до 5%).

"Виводжу через посередника. Спочатку сума йде на аккаунт PayPal даної служби, а далі вони переводять її на український банк. Звичайно, втрачаєш на комісії і якісь відсотки при перекладах, але це хоча б працює в Україні", - ділиться власним досвідом фрілансер Олександр, який співпрацює з польським офісом компанії Yedynka DGTL.

Слід відразу уточнити, що подібні посередники можуть виявитися вельми ненадійними, а в разі виникнення труднощів - сподіватися можна лише на власні сили.

Слід відразу уточнити, що подібні посередники можуть виявитися вельми ненадійними, а в разі виникнення труднощів - сподіватися можна лише на власні сили

  1. Більш складний спосіб, який вимагає не тільки фінансових витрат, але і закордонних поїздок - це придбання SIM-карти в Америці. Після покупки сімки, наприклад, у компанії AT & T, потрібно відкрити рахунок в банку. Банк повинен обов'язково працювати з нерезидентами країни. Далі, необхідно прив'язати американський номер і рахунок в банку до PayРal. Надалі можна виводити прибуток через цей банк на платіжну карту американського банку і знімати готівку в Україні.

"Плюс такої операції в тому, що комісія виведення з PayPal на американський банк буде нульова, а зняття через український - за курсом НБУ + 0.5%. Можна знімати і в доларах по карті іноземного банку, але там величезна комісія", - коментує цей не найпростіший спосіб отримання прибутку власник українського інтернет-магазину, який побажав залишитися анонімним.

Операції подібного роду можна проводити як з SIM-картами операторів США, так і Канади. Але у канадського оператора повинен бути активований роумінг, а після реєстрації PayPal в США (за допомогою VPN), до нього потрібно прив'язати канадську карту.

  1. Найбільш популярний в Україні спосіб отримання виручки з-за кордону - е-резидентство.

Отримати його можна в Естонії. Електронне резидентство не дає права на в'їзд до Естонії, робить громадянина України податковим резидентом Естонії і вже тим більше не дає естонського громадянства. Зате воно дозволяє іноземцям (незалежно від країни) користуватися досить просунутою електронної інфраструктурою і віддалено вирішувати адміністративні питання. Наприклад, зареєструвати компанію в Естонії можна всього за 18 хвилин - цей рекорд навіть занесений в Книгу рекордів Гіннеса.

Компанію можна зареєструвати через сайт about.holvi.com/e-residents (Інакше доведеться їхати в естонський банк і відкривати там рахунок самому). Для цієї фірми слід відкрити рахунок в банку, прив'язати його до бізнес-аккаунту PayPal і отримувати на нього кошти. Для того виведення грошей в Україну потрібно підписати договір з ФОП 3 групи і ставкою податку 5%. Якщо не розподіляти прибуток в Естонії, то там не потрібно платити податок взагалі.

"Я працюю на Мексику. Кожен день я витрачаю виключно свій інтелектуальний ресурс, не вимагаючи у держави нічого. За свою роботу я отримую гроші в валюті від іноземного роботодавця. Тобто збагачую України, не використовуючи її ресурси. Тільки є одне" але ". я не можу легально отримати зароблені мною гроші. тому що Україна досі не розібралася з PayPal, а мій замовник працює тільки з ним. Не роблячи ніяких поганих дій, я повинна отримувати гроші так, ніби я їх вкрала або отримала злочинним шляхом. я готова платити податки державі від рству Україна за це. Але Україна не хоче моїх податків. Тому я буду платити податки Естонії.

Я хочу мати можливість отримувати зароблені кошти на персональний рахунок, а не на рахунок подружки в Польщі, з конвертацією долари-злоті-долари, і передачею мені гонорарів раз на рік. Хочу вільно розпоряджатися своїми грошима.

Отримала електронне резидентство Естонії. Для всіх, хто пише про те, що я нібито не плачу податки: я плачу податки державі Україна як фізична особа-підприємець ", - написала на своїй сторінці в facebook Анастасія Мельниченко.

Раніше ще був популярний спосіб відкриття рахунку PayPal в Польщі (через VPN, як житель іншої країни). Але останнім часом там відбулися зміни правил оподаткування і при будь-якої перевірки (місця проживання користувача, реєстрації) або перевищенні ліміту ($ 2900 на рік), аккаунт заблокують.
Ось і доводиться українським підприємцям відкривати рахунки з платіжною карткою в якомусь польському або латиською банку і приймати на нього гонорари, чи не спантеличуючи продажами валютної виручки в Україну. І все це - без індивідуальної ліцензії НБУ.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация