Вбивство дніпропетровського бізнесмена: картина майже зрозуміла, але підозрюваних немає

Картина злочину може бути відновлена повністю

Після зухвалого вбивства дніпропетровського бізнесмена Геннадія Аксельрода 14 квітня на вулиці в центрі міста пішов перший коментар правоохоронних органів.

Як повідомив 17 квітня журналістам на брифінгу заступник прокурора Дніпропетровської області Олександр Петухов, розглядається досить багато версій. Слідство проводить Слідче управління ГУ МВС в Дніпропетровській області, створена оперативно-слідча група з досвідчених фахівців. «За фактом вбивства поки ніхто не затриманий, в якості підозрюваних ніхто не був допитаний слідством», - зазначив Пєтухов. За його словами, з огляду на, що злочин було скоєно зухвало, в центрі Дніпропетровська, поблизу знаходилося багато людей, хід розслідування за фактом вбивства відомого бізнесмена Аксельрода прокуратура Дніпропетровської області взяла під контроль. При цьому відпрацювання правоохоронними органами в ході розслідування проходить по всій Україні.

Пєтухов заявив, що 14 квітня, у вихідний день він був на чергуванні в обппрокуратуре і виїхав на місце події після надходження повідомлення про злочини в міліцію о 16 годині 45 хвилин. Попереднім слідством встановлено, що п'ятьма хвилинами раніше Аксельрод перебував за кермом автомобіля «Мерседес S 500», який належить його дочці, і заїжджав на подвір'я будинку №1 по вул. Гоголя в центрі Дніпропетровська. З арки будинку невідомий чоловік вистрілив в лобове скло автомобіля. Пєтухов уточнив, що Аксельрод був в іномарці один.

Після пострілу бізнесмен покинув салон автомобіля і став рухатися в сторону проспекту Карла Маркса, але невідомий зробив ще кілька пострілів і наостанок - контрольний постріл, від чого бізнесмен помер на місці. Прокурор уточнив, що Аксельрод отримав кілька поранень голови та тулуба, але відмовився повідомляти деталі про зброю вбивства. За фактом вбивства Аксельрода Жовтневий райвідділ міліції Дніпропетровська (на території якого скоєно злочин) порушено кримінальну справу за п. 11 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство на замовлення).

Разом з тим Пєтухов заявив: «Знайдений ряд речових доказів, які практично повністю можуть відтворити картину вчинення злочину. Слідчо-оперативною групою було проведено якісний огляд місця події, знайдено практично всі, що могли знайти. Всі речові докази передані на експертизу »Відповідаючи на питання журналістів, Пєтухов підкреслив, що одна з версій убивства, яка розглядається слідством, знаходиться в одному ланцюжку з резонансним злочином, який нещодавно трапився в червні 2010 року в Дніпропетровську. Тоді під столиком в дніпропетровському ресторані "Пепероні", де сиділи Аксельрод і ще один відомий дніпропетровський бізнесмен Геннадій Корбан, спрацював вибуховий пристрій. Однак ушкоджень бізнесмен тоді не отримав.

Пєтухов повідомив, що після вбивства родичі загиблого Аксельрода із заявами до прокуратури не звертались, також йому не відомий факт попередніх звернень Аксельрода в органи прокуратури з заявами про загрозу його життю. За словами заступника прокурора, розслідування цієї кримінальної справи проходить в напруженому режимі. Щодня робота слідчо-оперативної групи розглядається на рівні керівників прокуратури Дніпропетровської області, ГУ МВС і СБУ.

бізнес Аксельрода

45-річний загиблий Аксельрод займався девелоперським бізнесом, був віце-президентом ТОВ «Промислово фінансової групи Спарта , власником будівельної компанії Аксельрод Естейт 45-річний загиблий Аксельрод займався девелоперським бізнесом, був віце-президентом ТОВ «Промислово фінансової групи" Спарта ", власником будівельної компанії" Аксельрод Естейт ". Офіційний Інтернет-сайт "Аксельрод Естейт" презентує компанію в трійці лідерів ринку елітної житлової нерухомості Дніпропетровська і заявляє про перспективний напрям роботи - комплексна розробка проектів розвитку центральної історичної частини міста. «Концепції, підготовлені« Аксельрод Естейт », отримали схвалення міської ради Дніпропетровська і лягли в основу комплексної забудови кількох великих кварталів Дніпропетровська», - наголошується на сайті. Серед здійснених проектів «Аксельрод Естейт» - великі торгові центри «Європа», «Пасаж», «Атріум», «Бібліотека», єдиний в місті 5-зірковий готель «Аксельхоф», адміністративно-готельний комплекс «Тераcса», житловий комплекс «Амстердам ». Всі ці будівлі розташовані на червоній лінії і в центральних районах Дніпропетровська. У розробці компанії - ряд інших великих проектів, в тому числі в Києві і Ялті.

Аксельрод також був автором концепції та керівником будівництва найбільшого в світі єврейського общинного центру "Менора" в Дніпропетровську, відкриття якого заплановано на вересень 2012 року.

Непублічність і пам'ятник за життя

Про загиблого бізнесмена в Дніпропетровську говорять як про дуже сховищі людину, яка практично не спілкувався з журналістами за винятком декількох випадків. В одному з телефонних інтерв'ю місцевому незалежного видання в березні поточного року Аксельрод практично не відповів ні на жодне з поставлених питань, заявивши, що «він ні до чого не має відношення і взагалі на пенсії». Разом з тим, бізнесмен не заперечував свою причетність до ТОВ «ГУМ», якому належать ТЦ «Центральний універмаг», «Пасаж» і «Бібліотека». Повідомлялося, що ТЦ «Пасаж» з дозволу місцевої влади Дніпропетровська побудований на місці магазину «Дитячий світ» - пам'ятника архітектури.

Повідомлялося, що ТЦ «Пасаж» з дозволу місцевої влади Дніпропетровська побудований на місці магазину «Дитячий світ» - пам'ятника архітектури

ТОВ «ГУМ» потрапило в поле зору ЗМІ Дніпропетровська, коли в липні 2011 року Дніпропетровська міськрада звільнив його від сплати до бюджету 15 млн. Грн. внеску на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста. Журналісти публічно засумнівалися в законності прийняття цього рішення і мотивації надання цих пільг. Також серед інших резонансних подій діяльності Аксельрода і його бізнес-партнерів називають багатомільйонний кредит, який один з найбільших в Дніпропетровську забудовників ТОВ «ПФГ« Спарта »взяло в банку« Форум »під будівництво. В якості застави під кредитну лінію банку були надані ТЦ «Європа» і «Бібліотека», які потім були виведені з-під застави. Кредит банку (понад 300 млн. Грн.) Повернуто не був. Більш того, в квітні 2011 року Господарський суд Дніпропетровської області визнав ПФГ "Спарта" банкрутом.

За словами одного з дніпропетровських експертів будівельного бізнесу, який просив не називати свого імені, Аксельрод вважався інтелектуалом. Також, на думку співрозмовника агентства, не виключено, що загиблий міг виконувати роль такого собі посередника між місцевою владою і окремими бізнес-групами регіону.

«Я вважаю, що Аксельрода не було за що замовляти і вбивати. Він міг виконувати технічну роль у спільній діяльності з бізнес-партнерами. Але, з іншого боку, нам не відомі подробиці цієї діяльності, до того ж він був конфліктною людиною, тому все може бути », - заявив співрозмовник УНІАН.

На думку інших експертів, у Аксельрода могли виникнути конфлікти, пов'язані з будівництвом «Менори», а також тим, що бізнесмен в один час зрадив своєму кредо закритості і публічно виступив проти забудови одного зі скверів в історичній частині Дніпропетровська.

Непублічність загиблого бізнесмена знайшла підтвердження на його похоронах - родичі Аксельрода категорично заборонили відео- і фотозйомку в театрі опери та балету, де 16 квітня відбулася панахида, а потім на Сурсько-Литовському кладовищі, де він був похований.

Однак всі бажаючі можуть безперешкодно знімати пам'ятник Аксельроду, обвішаний вінками, який був встановлений його друзями на Катерининському бульварі Дніпропетровська до його 40-річчя ще в 2007 році

Сергій Власенко, Дніпропетровськ

фото УНІАН

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация