Ведична культура в умовах сучасності

  1. З любов'ю, Юлія Кравченко

Якщо ви живете в великому місті або ж активно користуєтеся інтернетом, то ви напевно чули про ведичній культурі, писання якої ( «Веди») широко поширені останнім часом, а може бути, ви навіть вже знайомі з ведичних лекціями Олега Торсунова, Руслана Нарушевич, Олександра Хакимова, Рамі Блекта. Все більше людей на просторах інтернету проповідують істини ведичної культури про пристрій нашого світу, призначення людини, стосунки чоловіка і жінки, обов'язки в сім'ї, здоров'я, вихованні дітей, розповідаючи про те, як ці знання змінили їхнє життя. І все більше з'являється людей, яких застосування цих постулатів призвело до депресій, апатії і повного відкидання ведичної культури як такої. Почали з'являтися течії, які проголошують прихильників ведичної культури до секти, яка вбиває особистість людини. У той час, як ті самі прихильники за допомогою саме ведичного знання знайшли щастя і гармонію в житті. Чому так відбувається? І чи варто вам продовжувати вивчати ведичну культуру, якщо вона відгукується у вашому серці?

Перша причина того, чому знання, написані тисячі років тому древніми мудрецями, викликають у деяких людей відторгнення, а їх застосування призводять до депресій - людина внутрішньо ще не прийшов до усвідомлення цих речей шляхом власного досвіду, аналізу і спостережень. У нього могло бути зовсім інший світогляд, прищеплене батьками, суспільством і власними ілюзіями, а тут йому кажуть протилежні його поглядам речі і розповідають, як правильно чинити в тих чи інших ситуаціях. Така людина з цікавості або за рекомендаціями рідних і близьких почне застосовувати отримані знання у своєму житті, але через якийсь час його внутрішній опір, невдоволення «попре» через край, маючи ефект вибуху бомби. Прикладом може послужити людина, яка любить м'ясо і все життя його їв. Уявімо, що один його знайомий почав розповідати йому про шкоду вживання м'яса, наводити аргументи, посилаючись на ведичну культуру. Наш м'ясоїд заради інтересу включив кілька ведичних лекцій, в яких пояснювалося, до яких наслідків призводить вживання м'яса і чому це так шкідливо для здоров'я. Ця людина під враженням почутого вирішив більше м'яса не їсти, оголосивши себе вегетаріанцем. Як ви думаєте, що буде далі з цією людиною? В глибині душі він буде хотіти м'яса, але силою волі буде змушувати себе його не їсти. Від такої внутрішньої боротьби і порушення гармонії, здоров'я нашого героя почне його підводить, і, в кінцевому рахунку, він із задоволенням накинеться на шматок яловичини, розповідаючи всім про те, яку шкоду приносить вегетаріанство для здоров'я.

Те ж саме відбувається з тими людьми, хто внутрішньо не прийшов до світогляду, описаного в Ведах, що не почав вивчати ведичну культуру від «А» до «Я», але почав застосовувати в своєму житті поради, почуті в уривках лекцій. Для того, щоб практикувати ведичну культуру в своєму житті, потрібно зрозуміти будову тонких тел людини, уявляти собі взаємодію душі і тіла, усвідомити, хто такий Бог, як, і найголовніше, для чого ми всі були створені, який наш сенс життя . Тільки тоді ведична культура допоможе вам побудувати гармонійні відносини з самим собою, іншими людьми і своїм життям.

Тільки тоді ведична культура допоможе вам побудувати гармонійні відносини з самим собою, іншими людьми і своїм життям

Друга причина ярого відторгнення ведичної культури - неправильно розуміння почутого або прочитаного. Це в основному відноситься до тих, хто, послухавши ведичні лекції, починає обурюватися від того, що такого взагалі людей вчать. Наприклад, не так давно я випадково потрапила на блог невідомого мені чоловіка, який обурювався вченню ведичної культури жінок того, що сила жінки в її слабкості . Він висловлював свою думку, що жінка не повинна бути слабкою і безпорадною, нездатною вижити в сучасному світі. Але ж ведична культура вкладає в слово «слабка» зовсім інший зміст. Так до чого тоді ця опозиція, якщо спочатку потрібно розібратися і вивчити всі тонкощі даного питання.

Третя причина - це дотримання всіх канонів ведичної культури, не пропускаючи їх через «фільтр». Адже задумайтеся, «Веди» були написані понад 5 тисяч років тому, а тоді життя людей на Землі явно відрізнялася від нашої сучасної. Що це означає? Що ви повинні адаптувати отримані знання з ведичної культури до нашого часу, а не покірно зберігати все те, про що говорять у лекціях. Я вивчаю «Веди» третій рік і вже створила свій список адаптації ведичної культури до умов сучасності. Я наведу лише деякі уривки з цього списку:

  1. Жіночність. Веди кажуть про те, що штани - це одяг, яка перешкоджає природній циркуляції жіночої енергії, що надходить з землі і якщо весь час віддавати перевагу брюкам, то може порушитися менструальний цикл. Крім того штани сприяють накопиченню чоловічої енергії, наділяючи жінку чоловічими якостями характеру. Абсолютна з цим згодна, але це зовсім не означає, що потрібно впадати в крайності і весь час одягати спідниці і сукні. А як же заняття спортом, альпінізм, похід в гори, прогулянки на конях? Робота в городі, збір врожаю? Уявляєте, як ви будете збирати вишню на дереві в довгій сукні? Рекомендації про те, як повинна виглядати жінка, пройшли мій власний «фільтр» і після адаптації до сучасних умов виглядають так: спідниці та сукні завжди, крім тих випадків, коли це викликає дискомфорт і змушує відчувати незручності.
  2. Робота для жінок. «Веди» говорять про те, що жінка не повинна працювати, так як робота висмоктує з неї всі соки, не залишаючи сил на створення домашнього затишку, спілкування з чоловіком, виховання дітей і догляд за собою. Але зараз інший світ, ніж був 5000 років тому, тому я прийшла до висновку, що жінка може працювати, якщо вона цього хоче, але робота їй обов'язково повинна подобатися. Якщо жінка «кайфує» від роботи, тоді вона не втрачає свою енергію на роботі, а навпаки - робота дає їй нові сили. Більш детально ви можете прочитати в моїй статті « Гарна робота для жінок - яка вона? ».
  3. Відносини з чоловіком. Дуже багато жінок обурює фраза «бути смиренною і терплячою по відношенню до чоловіка», вони сприймають її як заклик терпіти всі приниження і образи на свою адресу. Насправді в цій фразі закладено багато мудрості, просто її теж треба просіяти через «фільтр» і адаптувати до сучасного життя. Після чого ця рекомендація набуде такого вигляду «Приймайте свого чоловіка таким, яким він є, не намагаючись його змінити або переробити. Будьте йому вдячні за те, що він робить і закривайте очі на те, чого він не робить. А терпіння необхідно, так як час, коли при такому вашому підході чоловік почне змінюватися, немаленьке. Потрібно багато мудрості і ТЕРПІННЯ, щоб дозволити йому змінюватися самому, надихаючись вашими змінами ». При цьому ведична культура закликає жінок не терпіти приниження, а усуватися від чоловіків, виховуючи в них розуміння, що дозволено, а що ні.
  4. Режим дня. У «Ведах» описується, чому потрібно дотримуватися режиму дня і як це робити, я з цим повністю згодна. Але знову-таки потрібно це робити без фанатизму. Якщо обставини не дозволяють лягти спати рано, то не варто це робити всупереч усьому. Це стосується і раннього підйому, іноді можна собі дозволити виспатися від душі. Адже 5 тисяч років тому людина не відчував протягом дня стільки стресу, як сьогодні, а це значить, що і часу для відновлення іноді може не вистачити.

На цьому блозі в своїх статтях я часто використовую знання, почерпнуті з ведичної культури, але ця інформація пройшла фільтр адаптації до сучасного світу. Тому якщо ви цікавитеся ведичної культурою, розширюйте свій кругозір за допомогою вивчення езотерики, фільтруйте отримані знання і перш ніж про щось судити, розберіться в цьому питанні, тоді ваше життя дійсно зміниться на краще, а вивчення ведичної культури не приведе до депресій і смутку .

З любов'ю, Юлія Кравченко

Якщо у вас виникли питання при читанні статті, ви їх можете задати мені тут . Я із задоволенням вам відповім!

Чому так відбувається?
І чи варто вам продовжувати вивчати ведичну культуру, якщо вона відгукується у вашому серці?
Як ви думаєте, що буде далі з цією людиною?
Що це означає?
А як же заняття спортом, альпінізм, похід в гори, прогулянки на конях?
Робота в городі, збір врожаю?
Уявляєте, як ви будете збирати вишню на дереві в довгій сукні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация