Відпочинок в Берегово: українське місто з угорської душею за Закарпатті

Угорський душ всюди в Берегово / Фото УНІАН

У наш час Берегово - мирний і затишний український туристичний містечко, яке розташоване на берегах водної артерії Верке, біля кордону з Угорщиною. Тож не дивно, що 48,1% місцевого населення - угорці.

Існує три речі, які роблять Берегово унікальним містом і несуть про нього славу по всьому світу - це лікувальна вода, гарне вино і старовинна архітектура.

Вода. Саме вона, як правило, причина величезного потоку туристів. Відомо, що аналоги такої ж лікувальної води є лише в трьох куточках земної кулі, не рахуючи України - в Ісландії, Новій Зеландії і на Курильських островах.

Читайте також Плани на відпустку: річки і гори Івано-Франківщини

Унікальність цієї води в її складі. Води Берегового - кремниево-Азот-вуглекисло-хлоридно-натрієві високої мінералізації. Доведено, що вода в термальних джерелах лікує більше 80-ти видів захворювань. У будь-який час року вона тут зберігає температуру, щонайменше, 30 градусів. Але знаходиться в басейні можна не більше 2 годин.

Найбільший басейн з термальною водою під відкритим небом в Берегово знаходиться на території бази «Закарпаття». Температура води, яка приходить з півторакілометровій гейзера спочатку становить 50 градусів, а вже потім охолоджується до 30. Процедура оздоровлення оплачується погодинно. Поруч з великим басейном стоять два маленьких, вода в яких ще гаряче. Взимку їх накривають, створюючи ефект «турецької лазні».

Є ще один, критий термальний басейн, який знаходиться в оздоровчому комплексі «Жайворонок». Це місце комфортніше для проживання та оздоровлення, але, відповідно, і вартість тут вище. Комплекс також пропонує гостям фінську баню.

Щоб користуватися послугами басейнів, жити в цих комплексах не обов'язково. У Берегово досить добре розвинена інфраструктура і існує безліч комфортабельних готелів і гостьових будинків. Своє житло здають і жителі міста. Однак варто врахувати деякі нюанси. По-перше, у свята і незадовго до «БерегФеста» (щорічно в останні вихідні вересня) ціни на житло в Берегово ростуть. І, по-друге, знімаючи приміщення у місцевих жителів, варто уточнювати питання, які стосуються опалення і водопостачання, оскільки вони можуть бути нестабільні.

Берегово часто називають «маленький Будапешт», адже це місто вважається центром угорської культури в Україні.

Існує кілька архітектурних домінант, які сумлінну турист не має право обійти стороною.

Перший в цьому списку - костел Воздвиження Святого Христа, який знаходиться в самому серці міста. Навіть якщо ви не є великим шанувальником огляду церков і храмів, все одно варто відвідати це місце. Хоча б тому, що воно - найдавніше кам'яна будівля у всьому Закарпатті, яка була зведена ще в XII столітті.

Костел реформаторів в Берегово / Фото УНІАН

Другий в черзі - музей Берегівщини, який знаходиться в колишньому палаці трансільванських князів Бетлені. Це - найстаріша будівля в Берегово, яке в кінці XVII століття перейшло у володіння сім'ї Ракоці. Краєзнавчий музей починав свою роботу, маючи лише 42 експоната, а зараз їх налічується кілька тисяч. Колекція знайомить відвідувачів з історією Берегово з найдавніших часів і до сучасності. У музеї є окрема експозиція, присвячена співачці угорської оперети зі світовим ім'ям - Шарі Федак, яка народилася в Берегово. Один із залів прикрашають твори місцевого скульптора Ганни Горват, а також 35 живописних полотен берегівського художника Йожефа Гарані, подарованих автором рідному місту.

Читайте також Краса і біль Буцький каньйон

Далі в низці пам'яток - палац графа Бетлена, пам'ятник історії і архітектури XVII століття в стилі бароко. Графський Двір - палац князя Габора Бетлена, який в 1620-1621 роках був королем Угорщини. Побудована ця резиденція князя на місці монастиря домініканського ордена. Палац відноситься до оборонного увазі замкового стилю. Житловий будинок та дві господарські будівлі, стайня і каретная з зерносховищем утворюють напівзамкнений прямокутний двір. Особливий інтерес для туристів, як правило, представляють таємничі підвали в готичному стилі, що збереглися ще з часів монастиря, який був зруйнований в 1573 році.

Тут, як і в інших містах України, які бережуть духовну і культурну спадщину предків, розкинувся Берегівський угорський театр. Цей центр драми розмістився в будівлі колишнього готелю «Орослан» ( «Лев»), де проїздом через містечко зупинявся відомий угорський поет-революціонер Шандор Петефі. Берегівська театральна трупа під керівництвом Атілли Віднянського щорічно гастролює по Європі, її охоче запрошують на престижні арт-фестивалі, звідки актори обов'язково повертаються з призами. Всі спектаклі проходять на угорській мові, проте це не заважає насолодитися грою акторів. У репертуарі - твори Шекспіра, Чехова, Беккета та угорських драматургів в сучасній інтерпретації.

Ще одне помітне місце в Берегово - розкішний будинок «Золота пава». Саме тут проводили найважливіші урочисті заходи в місті, на яких була присутня вся місцева знать. Сьогодні в цій будівлі знаходиться один з кращих ресторанів в Берегово, а також готель. Появою «Золотий пави» Берегово зобов'язане державному уповноваженому Томашу Етвеша, який, свого часу, запропонував побудувати заклад, де могли б проходити літературні вечори, бали, благодійні обіди, урочисті заходи. Цю ідею підтримала вся міська еліта та в 1913 році відбулося відкриття казино, аристократичний дух якого вдалося зберегти через ціле століття.

Крім того, як тільки справа наближається до вечора, все дороги в Берегово ведуть до дурманними закарпатському вину. Від туристів можна часто почути: «Бути в Берегово і не спробувати вина - це те ж саме, що приїхати в Рим і пройти повз Колізею». Це місто багате винними підвалами, в яких зберігається безцінний нектар кращих виноробів.

всі дороги в Берегово ведуть до дурманними закарпатському вину / Фото УНІАН

До числа таких відносять вина, вироблені сім'єю Шош. В даний час їх виноградники займають шість з половиною гектарів. Підприємець вирощує до шістдесяти сортів винограду, з якого виготовляють приблизно сорок видів вина. Дивно, але Карл Шош має лицарське звання. Він навіть є членом Лицарського Винного ордена імені Святого Вінцела, що популяризує виноробні традиції і культуру.

Читайте також Збираємося у відпустку: куди відправитися влітку за морем і сонцем

Ще одним з популярних серед туристів є дегустаційний зал «Старий підвал», який розташований на вулиці Виноградній - старовинній вулиці виноробів Берегово. Підвалу вже більше 300 років, проте в якості дегустаційного залу він заробив лише кілька років тому завдяки ентузіазму сім'ї Гаврильченко. Тут пропонуються сухі вина місцевого виробництва з сортів винограду, вирощеного на схилах Карпат. Дегустація проводиться безпосередньо в місці витримки вина - в підвалі, вирубали в скелі.

Не так давно, в 2010 році, в Берегово відкрився ще один дегустаційний зал на заводі з виробництва вина «Чизай». Тут відвідувачам запропоновано унікальну можливість подивитися на процес виробництва вина, а потім спробувати найкраще, «огранений закарпатський алмаз», - як кажуть самі винні «ювеліри».

«Мабуть, це самий незвичайний місто нашої країни», - пишуть про Берегово блогери.

Кожен, хто сюди приїжджає, може відчути себе трошки за кордоном. Ще б пак! Адже не один народ доклав зусиль до створення і становлення Берегово. Це і угорці, і румуни, і чехи, і поляки, і, звичайно ж, українці. Такий собі інтернаціональний містечко.

... Берегово, при бажанні, можна обійти і за один день, але отримані враження стануть причиною, щоб повертатися сюди знову і знову.

Діана Кречетова

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация