відшкодування ПДВ

Будучи платником податку на додану вартість (ПДВ) юридичні особи (організації) і індивідуальні підприємці мають законне право на відшкодування з бюджету ПДВ.

Підставою для відшкодування ПДВ є перевищення в податковому періоді (квартал) податкового вирахування (з урахуванням відновлених сум) над сумами ПДВ обчислених з реалізації товарів (робіт, послуг).

Відшкодування ПДВ може виникнути в ряді випадків, наприклад при здійсненні експортних операцій, реалізація за ставкою 18% при придбанні за ставкою 10%, обсяги реалізованих товарів (робіт, послуг) є нижчою обсягів придбаних товарів (робіт, послуг).

У податковому законодавстві РФ встановлено порядок відшкодування ПДВ (статті 88, 176 Податкового кодексу РФ), згідно з яким спочатку необхідно подати до податкового органу податкову декларацію з ПДВ, яку необхідно правильно заповнити. Після подання податкової декларації починається камеральна податкова перевірка, в ході якої податковий орган виставить вимогу про подання документів, за яким після його отримання платник податків зобов'язаний подати пакет документів (копії) по цій вимозі (термін обмежений). У разі подання документів податковий орган їх перевіряє, проводить певні заходи податкового контролю, а якщо не представили такі документи, то податковий орган складе акт камеральної податкової перевірки і спробує відмовити у відшкодуванні ПДВ.

Складання акту і відмова у відшкодуванні ПДВ можливий також і в інших випадках: не підтверджуються дані контрагентом, в представлених документах встановлені порушення в їх заповненні, встановлена ​​необгрунтована податкова вигода, неправильно заповнена податкова декларація, заявлені операції не відповідають дійсності, а також багато інших випадків, такі випадки встановлює посадова особа проводили камеральну податкову перевірку. В м Краснодарі податкові інспектори, так само як і по всій Росії, необгрунтовано складають акти перевірки, за якими пропонується відмовити у відшкодуванні ПДВ, тим самим «ставлять палиці в колеса» суб'єктам підприємницької діяльності.

Після складання акту проходить процедура, передбачена ст. 100 і 101 НК РФ, згідно з якими платник податків має право подати заперечення на такий акт, після цього всього має розглядатися в певному порядку. Якщо ж все-таки прийнято рішення про відмову у відшкодуванні ПДВ і одночасно з ним рішення про донарахування сум ПДВ і можливе залучення до податкової відповідальності, тобто можливість для оскарження їх в досудовому порядку, а потім і в суді, якщо скарга в УФНС (вищестоящий податковий орган) залишиться без задоволення.

Але в разі якщо податковий орган приймає рішення про відшкодування ПДВ, то у платника податків в картці розрахунків з бюджетом, утворюється переплата, яку він протягом трьох річного терміну має право зарахувати в рахунок майбутніх платежів або повернути за заявою на свій розрахунковий рахунок.

Необхідно відзначити, що з 2010 року крім вищевказаного порядку відшкодування ПДВ діє заявний порядок відшкодування ПДВ (ст. 176.1 НК РФ). Згідно з яким застосувати його може тільки певна категорія платників податків-організацій (за сумою одержуваних доходів, сплачуваних податків, постановці на облік) і при цьому необхідно подати додаткові документи, зокрема банківська гарантія, яку може видати не кожен банк. При заявительном порядку, якщо всі представлені документи і статус (критерії) організації влаштовують податковий орган, то останній відшкодує такий заявлений ПДВ до відшкодування до закінчення камеральної податкової перевірки.

Крім того, податковий орган може донарахувати раніше відшкодований ПДВ за результатами виїзної податкової перевірки, таке донарахування ПДВ також заперечується в певному порядку.

Багато платників податків (організації та індивідуальні підприємці), в т.ч. в Краснодарському краї (м Краснодар), боятися і не хочуть заявляти свій законний ПДВ до відшкодування. Шановні платники податків, які є платниками ПДВ, не бійтеся податкових органів, не лишайте себе свого законного права на відшкодування ПДВ, адже ця Ваша податкова вигода, якої Ви можете скористатися у своїй підприємницькій діяльності, наприклад, сплативши за товар або оренду. Зверніться до відповідного фахівця, юристу по податках, і у Вас не виникнуть проблеми з відшкодування ПДВ. Ми допоможемо Вам відшкодувати ПДВ без негативних наслідків для Вас, економлячи Ваші нерви, гроші і час.

Ціни на послуги юристів і адвокатів залежать від завдань.

Дзвоніть прямо зараз! Допоможемо!

+7 (861) 212-54-74 , +7 (988) 241-05-75

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация