Військово-повітряні сили Росії відзначають 106 років від дня створення

У неділю, 12 серпня в Росії відзначається День Військово-повітряних сил (ВПС). Ця подія була засновано указом президента РФ 29 серпня 1997 року. День ВВС має статус пам'ятного дня.

Військова авіація Росії має багатющу історію: вона пройшла шлях від фанерних поршневих літаків до надзвукових реактивних машин. Російські льотчики билися в небі Європи за часів Першої та Другої світових воєн, Кореї, В'єтнаму, Афганістану.

Російські льотчики билися в небі Європи за часів Першої та Другої світових воєн, Кореї, В'єтнаму, Афганістану

На фото: Щеглов Сергій Володимирович, командир авіаційної групи вищого пілотажу «Російські Витязі», військовий льотчик 1 класу

Датою створення військової авіації в Росії прийнято вважати 12 серпня або 30 липня по старому стилю 1912 року, хоча перші військові літаки створювалися ще на початку ХХ століття. У цей день був підписаний наказ, про створення штату повітроплавної частини Головного управління Генштабу.

Готувати льотчиків і закуповувати літак Військове міністерство почало з 1910 року. Таким чином, безпосередньо до 1914 російська авіація налічувала 263 літака. Саме в роки Першої світової війни авіація перетворилася в самостійний рід військ.


До початку Другої світової з'явилися нові винищувачі, бомбардувальники і штурмовики. І хоча в перші дні війни радянська авіація зазнала значних втрат, але до +1943 їй вдалося міцно завоювати стратегічне панування в повітрі. Героїчні подвиги російських льотчиків відомі кожному школяреві. Військові льотчики стали першими з тих, хто був удостоєний звання Героя Радянського Союзу - вищого ступеня відзнаки СРСР.

Після війни замість поршневі двигуни прийшли реактивні. Згодом якість і організація ВПС удосконалювалися, розширювався штат льотчиків і кількість літаків. Авіація застосовувалася в ході військових дій у В'єтнамі, Кореї, Єгипті, Афганістані та інших конфліктах, в яких брав участь Радянський Союз і пізніше Росія.

Зараз ВВС щорічно отримують понад сто нових літаків і вертольотів

Зараз ВВС щорічно отримують понад сто нових літаків і вертольотів. У війська регулярно надходить нова авіаційна техніка, збільшується наліт льотчиків. ВВС здатні виконувати будь-які завдання, які перед ними ставить Батьківщина, передає ТАСС.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация