ВИНИКНЕННЯ ХРИСТИЯНСТВА

  1. 1. Причини виникнення християнства. Повстання рабів і колонів в Римській імперії зазнавали поразок....
  2. 3. Початок поширення християнства.
  3. 4.Вступленіе багатих людей в число християн.
  4. 5. Християнська церква.

1. Причини виникнення християнства.

Повстання рабів і колонів в Римській імперії зазнавали поразок. Імперія здавалася непереможною. Для раба і колона лише смерть була позбавленням від непосильної праці, принижень і побоїв. Раби і колони втрачали надію на те, що боротьба з гнобителями може поліпшити їхнє життя. Втрачали вони також віру в своїх старих богів, які нічим не полегшили їхнього економічного становища.

Серед пригноблених стала поширюватися віра в доброго і могутнього бога, який звільнить їх від гніту і покарає їх мучителів або тут на землі, чи після смерті, в «потойбічному царстві».

2. Про Ісуса Христа.

У I столітті з'явилися сказання, що в Палестині під виглядом людини жив бог: він приходив на Землю, щоб допомогти рабам і біднякам. Називали його Ісус Христос. Розповідали, що римський намісник розіп'яв його на хресті, а Ісус покірно терпів страждання. Після смерті він воскрес і вознісся на небо, обіцяючи незабаром повернутися і судити душі людей. Тих, хто терпів страждання і визнавав Ісуса богом, він обіцяв нагородити вічної щасливим життям в рай, а інших людей засудити на вічні муки.

У II-III століттях ці оповіді були записані. Вони отримали назву «євангелій», що по-грецьки означало «добра звістка». Це була та звістка, яку з нетерпінням чекали пригноблені.

Різні євангелія розповідають про різні моменти з життя Ісуса.

3. Початок поширення християнства.

Пригноблені вірили втішним для них розповідями євангелій. Адже там було обіцяно нагородити їх за страждання і покарати їх мучителів. Люди, які повірили сказанням про Ісуса Христа, називали себе християнами. Віра в Христа - християнство - стала поширюватися серед бідноти і рабів в Малій Азії, Єгипті, а потім в Греції та Італії. Серед християн були: Пригноблені вірили втішним для них розповідями євангелій

  • євреї,
  • греки,
  • римляни,
  • єгиптяни,
  • галли
  • і люди інших народностей.

Християни визнавали тільки одного бога і відмовлялися поклонятися імператорам як богам. За це імператори переслідували їх. Тому християни збиралися таємно, найчастіше в підземеллях і занедбаних каменоломнях. Там вони молилися і слухали читання Євангелій.

4.Вступленіе багатих людей в число християн.

У III столітті життя в Римській імперії була дуже неспокійною і небезпечною. Під час повстань багаті люди часто втрачали не лише майна, але і життя. В імперію вторгалися сусідні племена, жорстоко спустошували країну. Все це позбавляло і багатих людей впевненості в завтрашньому дні: вони не знали, чи збережуть вони на наступний день своє майно і життя. Всі жили в постійній тривозі.

Багаті люди, так само як бідняки, втішали себе надією на «вічне блаженство» після смерті. До того ж вони бачили, що християнство проповідує терпіння і покірність, а цим відволікає рабів і бідняків від боротьби з рабовласниками. Тому багаті люди стали також вступати в число християн.

Для купців, які роз'їжджали по різних містах, було вигідно прийняти християнство. В цьому випадку християни будь-якого міста гостинно приймали їх в своїх будинках і допомагали їм в торгівлі.

5. Християнська церква.

Багаті люди придбали великий вплив серед християн. Зазвичай з них обирали священиків, які керували спільними молитвами, і єпископів, що по-грецьки означає «наглядач». Єпископу повинні були беззаперечно підкорятися християни цілої області.

До кінця III століття християнство широко поширилося в Римській імперії. Християни різних міст підтримували зв'язки між собою. Утворилася таємна організація християн. У неї входили десятки єпископів, тисячі священиків і сотні тисяч віруючих.

Організація християн називалася церквою. Християнська церква представляла велику силу, з якою не могли не рахуватися самі римські імператори.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация