Вірменська весілля: традиції і звичаї

  1. Кого запрошують на весілля
  2. Хто головний на весіллі
  3. сватання
  4. заручини
  5. весілля

Всім до душі багатолюдна, красива, весела і щедра вірменська весілля. Її традиції хлібосольні, з бажанням пригостити якомога більше людей. Обряди незвичайні і відрізняються від традиційних українських.

Кого запрошують на весілля

Всіх, кого тільки можна: родичів, знайомих, друзів. І навіть тих, кого зустрінуть по дорозі (це давня традиція, сучасні весілля можуть бути іншими). Гуляння тривають кілька днів - до тижня. У всьому відчувається розмах і масштаб.

Хто головний на весіллі

До весілля родичі збираються разом і вирішують, кого відправити в будинок нареченої, кому йти за нею. Це повинні бути найдостойніші люди. Делегацію очолює макарапет - найповажніший член сім'ї. Його слово незаперечне, його повинні всі слухатися.

Це людина, яка бере участь в організації весілля, коригує її етапи, вирішує суперечки. Йому і його помічникам - Макарів - підпорядковується і наречений. А вони охороняють його на весіллі від всіх несподіванок.

Вірменські весільні традиції диктують обов'язкова присутність свахи. Це найдосвідченіша і шановна жінка, міджнорд кін. Вона повинна відбуватися з роду нареченого і бути йому кровною ріднею.

Її робота - посватати дівчину, тобто умовити сім'ю нареченої віддати її заміж за нареченого. Приготування до весілля починаються тільки після того як батьки дали згоду на шлюб. Але спочатку - обряд сватання.

Але спочатку - обряд сватання

сватання

Сватання в Вірменії проходить за суворими правилами. На розмову з батьками приходять виключно чоловіки. Їх очолює кавор. Це наймудріший і авторитетний родич.

Саме на сватанні офіційно роблять пропозицію нареченій. Традиції сучасної вірменської весілля, як і древньої, забороняють відразу ж погоджуватися на пропозицію. Батьки повинні відмовити, і свати приходять знову. В цьому раз батьки погоджуються (якщо це входять в їх плани). Це - пропуск для наступного кроку перед весіллям - заручення.

заручини

Якщо обидві родини пройшли цей обряд, значить, наречений і наречена офіційно заручені. Це головний етап перед шлюбом. У будинку майбутнього чоловіка збирається вся рідня. Вони готують для нареченої багаті подарунки. це золоті прикраси , Ювелірні штучки з дорогоцінними каменями, срібло.

Батьки нареченої накривають багатий стіл. Звучать побажання здоров'я, щастя і довгих років. Потім, після невеликого застілля, всі переходять в будинок жениха. Там продовжують святкувати заручини.

Наречену виводить кавор і разом з подружками призводить її за стіл до майбутнього чоловіка. Той одягає їй на палець помолвочноє кільце з каменем. З давніх часів вважалося, що з цього моменту молоді та їх сім'ї проявили довіру і почали сімейні відносини один з одним. Вірменські весільні звичаї склалися так, що на заручини визначають і день весілля.

весілля

Це дуже велелюдне свято. Наречену одягають в Сукня , Вбрання і подароване сім'єю жениха. Звучать сумні пісні, наречена прощається з незаміжньою життям. Потім після традиційного танцю під мелодію 'Узундара' батько нареченої передає її руку нареченому.

Це - благословення, після якого дівчину відвезли з будинку батьків. Її забирає кавор, його супроводжують друзі і батьки нареченого, інші гості. Батькам нареченої в дар приносять багато щедрих подарунків (сині). У їх числі - страви з солодкими фруктами, дорогі вина і ласощів-делікатеси.

Молодих вінчають в храмі. Священик пов'язує на кисті молодим зелені та червоні нитки, сплетені в два рази. Вірменські традиції на весіллі говорять про те, що це символ єдності пари. А ще нитки покликані захищати від лихого ока і злих духів.

На вінчанні жених надягає нареченій на палець весільну кільце. В його будинку вже приготували багаті столи і чекають гостей з храму. Застілля проходить з тостами, танцями, веселощами. Молодим дарують багато подарунків, в основному дорогі ювелірні прикраси. Це показує, що сім'я нареченого знатна і багата.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация