Владислав Лістьєв. Ми пам'ятаємо

21:13 25.02.2010

1 березня в 22.30 Перший канал покаже документальну стрічку про Владислава Лістьєва. Співчуття колег з приводу давньої події донині настільки великі, що фільм планується запустити без рекламних пауз. Як данина поваги до пам'яті Лістьєва.

Владислав Лістьєв став символом нового телебачення. Тисячі людей любили його як одного і близької людини. Він був легкий, іронічний, привабливий і талановитий. Він хотів змінити не просто телебачення, він хотів змінити світ навколо. Йому багато вдалося, але ще більше він зробити не встиг.

1 березня 1995 року блискучий тележурналіст і ведучий Владислав Лістьєв був убитий в під'їзді власного будинку. Замовники і вбивці Лістьєва досі не знайдені, але його загибель безпосередньо пов'язується з конфліктами навколо рекламної політики на телебаченні.

Листя прославився як першовідкривач небачених досі на російському телебаченні програм. Йому не можна було не вірити, його не можна було не любити.

- У Влада був характер людини майбутнього, - каже Леонід Ярмольник.

Перебудова змінила радянську країну. Стало зрозуміло, що телебачення вже не може бути четвертою владою, воно не володіло розумами і душами телеглядачів, а було приводом для анекдотів. Всім хотілося змін, але якими будуть ці зміни, ніхто не знав.

внесок Лістьєва

2 жовтня 1987 на вітчизняному телебаченні сталася революція - вийшов перший випуск «Погляду». У програмі передач « погляд »Значився як музично-розважальна програма.

- Дивно було бачити, як вимирають вулиці. Всім було важливо це побачити і потім на роботі обговорити, - згадує Ігор Угольников.

Дійсно, такий передачі раніше не було.

Дійсно, такий передачі раніше не було

Те, про що шепотілися під подушкою, стало обговорюватися вголос. І цю правду життя розповідали 25-річні хлопчаки, за якими готові були йти.

- Вони раптом піднімали питання, які до цього ніхто не ставив. Вони дуріли і разом з тим говорили про серйозні речі, - каже Юрій Ніколаєв.

25 жовтня 1990 року в ефір вийшло капітал-шоу «   Поле Чудес   »- одна з перших розважальних програм Національної телекомпанії часів перебудови 25 жовтня 1990 року в ефір вийшло капітал-шоу « Поле Чудес »- одна з перших розважальних програм Національної телекомпанії часів перебудови. На кону були призи і гроші - і країна завмерла перед екранами.

31 січня 1992 року Влад Лістьєв представив глядачам нову дивину - перше вітчизняне ток-шоу «Тема».

30 травня 1994 року в ефір вийшов «Година пік» - бесіда тет-а-тет, актуальне інтерв'ю в прямому ефірі.

Кожен його новий проект ставав ще успішніше. У нього був дар - він умів привернути до себе гостя, аудиторію.

- Люди говорили з ним цікавіше, яскравіше, ніж з будь-яким іншим журналістом, - каже Леонід Ярмольник.

25 січня 1995 Владислав Лістьєв став генеральним директором Громадського російського телебачення. Йому було 38 років ...

Про те, що відбувалося на телебаченні в переломні 80-90-ті роки, про роль Влада Лістьєва в становленні нового телебачення, про драматичні поворотах його долі у фільмі розповідають його колеги і друзі: Костянтин Ернст , Володимир Познер , Анатолій Лисенко , Дмитро Захаров , Олександр Політковський, Леонід Парфьонов , Едуард Сагалаєв , Юрій Ніколаєв , Леонід Ярмольник , Ігор Угольников, Леонід Якубович , Владислав Пельш , Ігор Кирилов , Вдова Альбіна Назимова; у фільмі також бере участь колишній президент СРСР Михайло Горбачов.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация