Воздвиження Хреста Господнього в 2018 році

  1. Свято Воздвиження Хреста Господнього (Затвердження Хреста) - 27 сентября 2019 року

Воздвиження Хреста Господнього в 2019 році буде 27 вересня. Детальніше про передумову і проведенні цього важливого свята Православної Церкви читайте в статті!

Свято Воздвиження Хреста Господнього (Затвердження Хреста) - 27 сентября 2019 року

Свято Воздвиження Хреста Господнього (Затвердження Хреста) - 27 сентября 2019 року

Свято Воздвиження Хреста Господнього (Затвердження Хреста) - 27 сентября 2020 року

Свято Воздвиження Хреста Господнього (Затвердження Хреста) - 27 сентября 2021 року

хрест , На якому був розп'ятий Господь наш Ісус Христос, знайшла свята рівноапостольна цариця Олена, мати Костянтина Великого. З царювання її сина цариця Олена жила при дворі. Чи не втручаючись в політичні справи, вона присвячувала решту життя свого життя зміцненню християнської віри. Неможливо уявити нічого сумніше і безвтішніше того стану, в якому останнім римське завоювання залишило Палестину.

На руїнах міста Давида був відновлений нове місто, прикрашений язичницькими храмами та іншими пам'ятками ідолослужіння. Вівтар Юпітера поміщений був на тому самому місці, де колись стояв храм Соломона. Навмисно чи випадково місця, освячені народженням і смертю Спасителя, були спаплюжені капищами, присвяченими мерзенним містерій. Над головними міськими воротами поставлено було зображення свині, щоб цією ненависної ізраїльтянам емблемою змусити їх ще більше віддалятися від свого священного міста.

Після прибуття в Єрусалим першим бажанням імператриці було відвідати місце поховання Спасителя. "Підемо, - сказала вона, - підемо вшанувати те місце, де священні стопи Його перестали простувати". Але, на превеликий її подив, ніхто не міг точно вказати це місце. Уже з давнього часу язичники завалили печеру, в якій був похований Ісус Христос, щоб позбавити її шанування, яке надавали їй християни. Мало-помалу і самі християни перестали відвідувати печеру, щоб не надати будь-якого поваги предметів ідолослужіння, навмисно поставленим язичниками на святому місці. Потім, внаслідок відбулися в Єрусалимі політичних переворотів, пожеж і спустошень, саме розташування міста набагато змінилося.

Нове покоління, що заселяло місто, майже втратило перекази про святих місцях. Від загального забуття збереглося тільки місце народження Спасителя - Віфлеємська печера. Але Олена не відступили перед цими перешкодами. На її запрошення до неї зібралися образованнейшие з християн і юдеїв і в її присутності справили топографічне дослідження про місце страждань Ісуса Христа. Розповідають, що в цьому випадку надав великі послуги один іудей, що успадкував від своїх предків таємницю про святих християнських місцях.

Імператриця Олена знаходить животворящий хрест. Капела Сан-Сильвестро XIII століття в римському монастирському комплексі Санті Куаттро Коронаті

Тільки-но визначено було місце страждання Ісуса Христа, як сама Олена, на чолі працівників і воїнів, поспішила на вказане місце і веліла його розчистити. Робота представляла великі труднощі; потрібно було зруйнувати велику кількість будівель, височіли на пагорбі голгофському і його околицях. Але Олена мала веління від Костянтина не відступати ні перед якими труднощами. Руйнували і вдома, і храми язичницькі, копали глибокі ями, і до того ж дбали якнайдалі відносити викопані матеріали, щоб очистити святе місце від усього, що було зроблено руками язичників. Свята Єлена спонукала всіх до праці гарячими словами. "Ось, - говорила вона, - місце бою, але де ж знамення перемоги? Я шукаю цього знамення нашого спасіння і не знаходжу його. Як! Я царюю, а хрест мого Спасителя лежить в поросі! .. Як ви хочете, щоб я вважала себе порятунок, коли я не бачу знамення мого спокутування? "

Нарешті, надзвичайні зусилля святої Олени Господь благословив повним успіхом: під руїнами капища Венери відкрита була печера святого гробу і, за свідченням всіх істориків (крім Євсевія), знайдені три дерев'яні хрести, що збереглися абсолютно неушкодженими. Ніхто не сумнівався, що ці хрести були знаряддями страти Ісуса Христа і двох розбійників, з Ним розіпнутих. Утруднення полягало тільки в тому, яким чином дізнатися, на якому з трьох хрестів постраждав Богочоловік.

До місця, де лежали хрести, принесена була жінка, одержима невиліковна хворобою; дістали з печери три знайдені хреста. Єпископ Єрусалимський Макарій, імператриця Олена і всі присутні попадали на коліна, просячи Господа вказати їм древо порятунку. Потім на хвору по черзі були покладені два хреста, але безуспішно. Але тільки-но третій хрест торкнувся членів вмираючої, як вона відкрила очі, встала на ноги і почала ходити, прославляючи Господа.

Набуття Хреста. Афон, монастир Пантократор. XVII ст.

Тільки-но Господь силою чуда засвідчив істинний хрест Христовий, як свята Єлена, з серцем, сповненим радості і одночасно страху, поспішила наблизитися до священного древу. Вона хотіла, але в той же час вважала себе негідним доторкнутися і поцілувати таку велику святиню. З почуттями глибокого благоговіння схилилася вона перед хрестом Христовим.

З почуттями глибокого благоговіння схилилася вона перед хрестом Христовим

До від'їзду з Палестини цариця дуже діяльно розпочала спорудження церкви Воскресіння і Хреста Христова, яку вирішили спорудити над святою гробницею. Крім цього храму, Олена почала будувати ще інші два: над печерою Віфлеємської, де народився Спаситель, і на горі Оливній - звідки вознісся на небо.

Рівноапостольні Костянтин і Олена. Мозаїка Ісаакіївського собору в Санкт-Петербурзі

Серед загального торжества, оточена любов'ю і повагою всіх християн, Олена відчула наближення смерті і померла, маючи від народження близько 80 років. Вона померла на початку 328 року на руках свого сина і внука Констанція; вона застерігала управляти довіреними йому Богом народами справедливо, робити добро, не величатися, а служити Господу зі страхом і трепетом.

Ви прочитали статтю Воздвиження Хреста Господнього в 2019 році - 27 вересня. Читайте також:

Ось, - говорила вона, - місце бою, але де ж знамення перемоги?
Як ви хочете, щоб я вважала себе порятунок, коли я не бачу знамення мого спокутування?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация