Впровадження проамериканських "агентів змін" в школах простягається за межі Підмосков'я за підтримки Грефа: Новини Накануне.RU

Впровадження проамериканських "агентів змін" в школах простягається за межі Підмосков'я за підтримки Грефа

В цьому році колективи російських шкіл зустрінуть новачків - переможців проамериканського проекту "Учитель для Росії". "Амбітні молоді фахівці, випускники кращих вузів країни, представники нового покоління лідерів" протягом двох років будуть освоювати професію вчителя під контролем старших наставників і за фінансової підтримки "Ощадбанку". Раніше заявлялося про проведення "експерименту" в Підмосков'ї, але з'ясувалося, що такі вчителі з'являться і в школах столиці та Воронезької області, передає кореспондент Накануне.RU .

Читайте також:

42 нових "вчителя для Росії", або інакше - " агента змін ", Поповнили ряди десятків тисяч випускників таких університетів світу, як Гарвард, Єль, Оксфорд, готових" вдихнути нове життя в неблагополучні школи і на всю систему російської освіти ".

"Ми віддаємо пріоритет школам, які працюють в так званому складному соціальному контексті. Деякі з них беруть участь в однойменному проекті інституту освіти НДУ ВШЕ. У такі школи, як правило, потрапляють діти з неблагополучних сімей. У них відсутній приклад успішної рольової моделі, вони не бачать цінність в освіті і не мотивовані до навчання. При виборі шкіл ми також віддаємо перевагу тим з них, в яких адміністрація відкрита до змін і готова надати учасникам проекту необхідну підтримку ", - сказано на сайті п роект.

При виборі шкіл ми також віддаємо перевагу тим з них, в яких адміністрація відкрита до змін і готова надати учасникам проекту необхідну підтримку , - сказано на сайті п  роект

У Воронезькій області це школи №30 і Бутурлиновский ЗОШ, в Москві - №2115 і №554, в Московській області: в Одинцово - Каринська ЗОШ, Кубинська ЗОШ, в Видному - №4. За словами організаторів програми, список ще буде поповнюватися.

Як пояснила Накануне.RU один з організаторів програми "Вчитель для Росії" Олена Маркович, розширення географії проекту викликано бажанням спонсора. "Воронежская область з'явилася в програмі за рекомендацією нашого головного спонсора -" Ощадбанку "- в зв'язку з тим, що керівництво області активно впроваджує різні програми в системі освіти. Воно зробило нам велику підтримку", - сказала Маркович.

З'ясувалося, що як мінімум одна школа в переліку зайва. Заступник директора з навчально-виховної роботи 30-ї воронезької школи Марія Остудін повідомила Накануне.RU, що серед "вчителів для Росії" не виявилося відповідних педагогів. "Ми подавали заявку, але з тим предметом, з яким ми хотіли пройти, на жаль, не змогли. У нас не було інших вакансій, крім вакансії вчителя з музики. З цього предмету вчителів не виявилося", - сказала Остудін.

У Бутурлиновский школу Воронезької області вирушили чотири учасники програми. Керівництво школи покладає великі надії на "новобранців" і навіть виділив їм цілий блок в гуртожитку: у кожного вчителя буде своя кімната. Викладати вони будуть російську мову, літературу та географію.

У московській школі №554 на вакансії вчителя МХК, літератури і суспільствознавства прийняли трьох учасників проекту.

"Ніхто з них не має педагогічної освіти, але ми хотіли брати участь в цьому проекті, тому що вважаємо його досить перспективним, цікавим, і сподіваємося, що в школі з'явиться нове життя завдяки такому нестандартному підходу молодих", - повідомила Накануне.RU директор 554- ої московської школи Майя Майсурадзе.

Варто зазначити, що не всі обрані під "агентів змін" школи є неблагополучними. Так, наприклад, 554-я школа за підсумками минулого року увійшла в топ-300 московських шкіл, а підмосковна Кубинська ЗОШ №1 ставала переможцем кількох регіональних конкурсів освітніх установ Московської області.

як раніше писало Накануне.RU , Програма розвитку шкільної освіти "Учитель для Росії" є аналогом міжнародної програми Teach For All ( "Учитель для всіх"). Організатори з Москви і Петербурга мають намір покращувати ситуацію в школах "знизу", виховуючи новий тип вчителів-лідерів. Протягом двох років вони будуть освоювати ази учительства під контролем своїх колег-вчителів і педагогів інших шкіл, отримуючи додатково до зарплати стипендію в розмірі 35 тис. Руб.

Фінансовою підтримкою проект забезпечив "Сбербанк Росії". Зацікавлена в модернізації російської освіти The Boston Consulting Group (BCG) у фінансуванні не бере, стверджують організатори.

Ще 2 липня губернатор Московської області Андрій Воробйов і голова правління "Ощадбанку Росії" Герман Греф підписали угоду про співпрацю в рамках реалізації програми "Вчитель для Росії" на території Підмосков'я.

"Ми з нашим партнером - компанією BCG - створили фонд по адаптації та реалізації в Росії міжнародної програми, яка називається" Учитель для всіх ", ми в Росії її назвали" Учитель для Росії ". Програма полягає в підготовці як педагогів кращих випускників кращих вузів і направлення їх до гірші, найслабші школи регіону. слабкі в першу чергу тому, що їх географія складна, умови проживання непрості, і в общем-то, туди залучити молодих фахівців дуже непросто. З коштів фонду ім будуть оплачуватися додатково раб та в цих школах, і по відпрацюванню певного часу ми будемо допомагати цим вчителям реалізовувати їх власні соціальні проекти ", - зазначив Герман Греф.

"Якби вони ще вникали в те, що підписують! Начебто все розумні і грамотні люди, але невже не розуміють, що все це неподобство не мине і їх дітей-онуків ?!" - дивуються користувачі соцмереж.

"Я знаю цю програму, я вважаю цю програму просто жахливою для російської освіти, - застерігає керівник Центру вивчення суспільних прикладних проблем Олександр Жилін в бесіді з Накануне.RU. - Це програма підготовки агентів впливу. Це програма впливу на молодь Росії, починаючи з самого раннього віку. я вам хочу сказати, що я був учасником програми підготовки журналістів для Російської Федерації - це відбувалося ще за часів Єльцина. І в групі з молодими журналістами я їздив в США проходити подібне обу чення. Так ось я вам заявляю з повною відповідальністю, що там готували людей з абсолютно певними настроями і думками, аж ніяк не журналістів, які працюють на благо Росії. А готували "ліберастів", готових за три копійки продати свою Батьківщину ".

А готували ліберастів, готових за три копійки продати свою Батьківщину

Добірні рекрути подолали кілька раундів: конкурс онлайн-заявок, скайп-інтерв'ю і очний тур, в ході якого претенденти продемонстрували свої вчительські вміння.

Потім, з 3 липня по 8 серпня, учасники пройшли інтенсивну підготовку з педагогічних дисциплін і методики викладання предмета в школі в форматі "Літнього інституту". Там їм належало працювати з "живим матеріалом" - дітьми. Ось і вся підготовка, необхідна "вчителю для Росії".

Формат заходу, як і сама суть проекту у деяких спостерігачів викликає справедливі питання: "Хто перевіряє рівень знань учасників? І як вирішується питання з допуском до дітей тих, у кого немає педагогічної освіти?", "Пройдено чи ними медогляд і чи є у всіх на руках довідка про відсутність судимості? "," чому за основу взята американська програма? Якщо відбувається звичайна справа, адже таких як вони багато по країні, то навіщо весь цей галас? І чому не всіх перекваліфікувалися підтримує "Сбербанк"? "

Організатори відповідають, що рівень знань майбутніх учителів високий, що всі вони - з вищою освітою, раніше не судимі і мають медичні книжки. Але з приводу "американської галасу" відповіді у них не перебуває.

"І все ж, при чому тут американська програма? Ми що, настільки тупі, що без них ні кроку ступити не можемо? Купа російських педагогів, яких варто було б шанувати і почати реформувати освіту. Незрозумілі мені вигадки про якість роботи" поганих ", мабуть які не пройшли програму, і "хороших", мабуть адептів американської секти, педагогів ... Потім вам стане соромно, що вашими руками і головами скористався "наш заокеанський друг і партнер" для викачування мізків з Росії і для ослаблення її на світовій арені! " - не вгамовуються користувачі соцс етей.

Зайшовши в клас, новому вчителю пропонується для початку охарактеризувати учнів за темпераментом і здібностями.

"Тут розглядається структура міжособистісних відносин: лідери, аутсайдери; наявність угруповань, їх склад; взаємодія структур особистих взаємин і організаційної структури класу. Потім необхідно охарактеризувати недоліки біологічного розвитку учнів: дефекти зору, слуху; соматичне ослаблення; особливості вищої нервової діяльності (надмірна загальмованість або збудливість); патологічні відхилення ", - говорять перші пункти" схеми самоаналізу уроку вчителем ".

Підозри експертів поділяє батьківське співтовариство. На думку представника громадської організації "Батьківська всеросійське опір" Ольги Горянин, проамериканські вчителя-лідери - найбільш ефективний спосіб зламати російську систему освіти.

"Хоча передбачається, що учасники програми будуть направлятися на два роки в проблемні школи для того, щоб" витягнути ці школи з кризи ", викликає настороженість то, що робить програму молода команда з Санкт-Петербурга, цілком впроваджена в міжнародну діяльність, але ніяк не що відноситься до освіти. Учасники програми не мають вищої педагогічної освіти (тобто раніше не збиралися працювати вчителями), відбиралися по лідерським якостям, в їх підготовці, крім педагогів, братимуть участь "ментори з бізнесу і державного управління ". У своїй діяльності учасники будуть матеріально зацікавлені виконувати установки організаторів програми, так як крім звичайної вчительської зарплати їм призначено стипендію в 35 тис. руб. - щоб, як заявляють організатори," зробити їх загальний дохід конкурентним з доходом на початковій позиції у великій компанії ". Яку кар'єру робитимуть після закінчення двох років підготовлені лідери-вчителя і чим вони будуть в своїй подальшій діяльності керуватися - питання цікаве. Для того, щоб остаточно зламати сформовану вітчизняну освітню систему, якраз такі і потрібні ", - вважає активістка.

Начебто все розумні і грамотні люди, але невже не розуміють, що все це неподобство не мине і їх дітей-онуків ?
І як вирішується питання з допуском до дітей тих, у кого немає педагогічної освіти?
Пройдено чи ними медогляд і чи є у всіх на руках довідка про відсутність судимості?
Ому за основу взята американська програма?
Якщо відбувається звичайна справа, адже таких як вони багато по країні, то навіщо весь цей галас?
І чому не всіх перекваліфікувалися підтримує "Сбербанк"?
І все ж, при чому тут американська програма?
Ми що, настільки тупі, що без них ні кроку ступити не можемо?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация