Всеросійський день сім'ї, любові і вірності

  1. значення свята
  2. Заходи і традиції
  3. Петро і Февронія

Всеросійський день сім'ї, любові і вірності з'явився в нашій країні зовсім недавно. Вперше росіяни відзначали його в 2008 році. Потрібно відзначити, що цей рік якраз був оголошений роком сім'ї.

Свято «Всеросійський день сім'ї, любові і вірності» був заснований за ініціативою депутатів Державної Думи, а підтримали цей новий свято не тільки всі традиційні релігійні організації нашої країни, а й прості люди.


Зміст статті:


Потрібно сказати, що вперше ідея створення подібного свята народилася у жителів міста Мурома, розташованого у Володимирській області. Саме в ньому жили святе подружжя Петро і Февронія, які вважаються покровителями християнського шлюбу. День 8. липня є датою їх пам'яті, тому він і був обраний для даного свята.


значення свята

Такі загальнолюдські цінності, як сім'я, любов, ніжність і вірність дуже важливі в нашому житті. Може здатися, що в сучасному світі вони втратили своє колишнє значення. Сім'я дає людині любов, підтримку, стабільність і радість. Вона потрібна для виховання дітей. На жаль, в останні роки цінність сім'ї істотно впала в очах молодого покоління.

З цієї причини нам ще більше слід прагнути до ідеалів, про які нагадує нам Всеросійський день сім'ї, любові і вірності. Ми всі повинні брати приклад з цих святих, сімейне життя яких стала ідеалом шлюбу, любові і вірності.


Потрібно відзначити, що в честь цього сімейного свята була навіть створена спеціальна медаль. Вона була заснована Федеральним оргкомітетом і вручається в цей день подружжю, які прожили в щасливому шлюбі не менше 25 років.

А символом свята Всеросійський день сім'ї, любові і вірності була обрана ромашка. Ця квітка є символом ніжності і вірності.

Це дуже добрий і красивий свято, який швидко набув популярності в нашій країні. Звичайно, життя з тих часів змінилася в нашій країні до невпізнання. Але залишилися і вічні, що не приходять цінності, до яких відносяться любов і сім'я. І сьогодні люди мріють про такий міцну сім'ю, як була у Петра і Февронії. Свято може стати непоганою альтернативою і католицькому Дню Святого Валентина , Який відзначається 14 лютого.


Всеросійський день сім'ї, любові і вірності слід проводити зі своєю родиною або з коханою людиною. На це свято не прийнято дарувати вітальні листівки, шоколад і різні сувеніри. Кращим подарунком для коханої людини в цей день може стати букет польових або садових ромашок.

Заходи і традиції

8 липня в різних містах нашої країни влаштовуються святкові заходи: концерти, ярмарки та виставки. У храмах відбуваються богослужіння. І, звичайно, відіграє величезну кількість весіль. Потрібно відзначити, що багато століть на Русі існувала традиція влаштовувати заручини саме 8 липня. У сучасній Росії цей молоде свято вже знайшов деякі традиції. Цей день тепер вважається одним з найбільш вдалих днів для укладення шлюбу і проведення обряду вінчання.


Свято «Всеросійський день сім'ї, любові і вірності» отримав широку підтримку з боку преси і громадських організацій. Відзначається він по всій Росії, але головним центром урочистостей щорічно стає місто Муром.

Петро і Февронія

Імена св. Петра і Февронії історики і дослідники пов'язують з князем Давидом Юрійовичем і його дружиною Єфросинією. Їх історія почалася в давньоруському місті Муромі.


Преподобний Петро (Давид Юрійович в світі) був молодшим братом князя Павла, який правив в Муромі. У родині Павла сталося нещастя - до його дружині по марі диявола став прилітати змій. Вона в розпачі розповіла про все чоловікові. Той велів дружині вивідати у лиходія таємницю його смерті. Виявилося, що перемогти цього змія зможе тільки Петро за допомогою Агрікова меча.

Князь Петро дізнався про це і відразу ж вирішив покарати лиходія. Сподіваючись на божу допомогу, під час молитви він дізнався, де зберігається Агріков меч. Потім він вистежив змія, і вбив його. Але перед смертю змій окропив його своєю отруйною кров'ю. Після цього князя вразила небезпечна хвороба - все його тіло вкрилося виразками, проти яких не допомагало лікування. Вважають, що це була проказа.


Князь уже й не сподівався видужати, але одного разу уві сні він побачив молоду дівчину Єфросинію, яка жила під Рязанню, в селі Ласкава. Він зрозумів, що тільки вона одна могла зцілити його. У своєму селі ця дівчина була відома як травниця і, завдяки своїй доброті, вона лікувала всіх, хто приходить до неї. Князь звернувся до неї за допомогою. Дівчина пообіцяла вилікувати його, якщо він візьме її в дружини. Князь дав обіцянку одружитися з нею, однак не дотримав його, коли вже був здоровий. Він порахував простолюдинку негідною нареченою. Однак хвороба з новою силою стала мучити його. Князь знову попросив допомоги у Єфросинії і на цей раз стримав свою обіцянку - взяв її за дружину.

Через деякий час помер старший брат князя, і Давид Юрійович зайняв його місце. Він княжив у цьому місті з 1205 року, протягом 23-х років. Але місцеві бояри стали вимагати, щоб князь відмовився від князівства або від простої дружини. Бояри стали наговорювати на молоду дружину князя, але він не повірив їм. Князь вважав за краще відмовитися від князівства і почав просте життя разом з коханою дружиною. Місто залишилося без законного правителя, в ньому почалася жорстока смута. Бояри були змушені просити князя повернутися разом з дружиною. Єфросинії незабаром все ж вдалося завоювати любов і повагу міської знаті і простих людей.


Побожні подружжя вже в похилому віці вирішили прийняти чернечий постриг в різних монастирях. Після цього вони отримали імена Петро і Февронія. Вони молилися про те, щоб померти в один день. Вони спеціально навіть приготували труну, в якому посередині була тонка перегородка.

Їх молитви були почуті, вони обидва померли кожен в своїй келії в 1228 році в один день - 25 червня за старим або 8 липня за новим стилем.

Але люди не захотіли ховати ченців в одній труні, визнавши це нечестивим. Воля покійних була порушена, але на наступний день їх тіла знову опинилися разом. Два рази тіла розносили по різних храмах, але двічі вони опинялися поряд. Тоді їх все-таки поховали в одній труні в Муромське Свято-Троїцькому монастирі. Православна церква зарахувала їх до лику святих. Сьогодні багато хто приїжджає сюди, щоб вклонитися мощам цих святих.

Ми вітаємо всіх зі святом, З Всеросійським днем ​​сім'ї, любові і вірності!

Автор: Верещагіна Софія
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

Теги: свято 8 липня , Всеросійський день сім'ї, любові і вірності

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация