Заклик для чайників. Чи можуть мене забрати в армію прямо з дискотеки?

Призов до армії Прес-служба Міністерства оборони України

Після ситуації з Jugendhub в кращих традиціях стали поширюватися нові метафори "експрес-заклик", "Міноборони ловить призовників уже по клубам", "Генштабу треба здати план по укомплектування війська" і т.д. Ми розібрали цей випадок, як і з яких причин вас можуть забрати в армію прямо з публічних місць

Після "візиту" поліції в київський клуб Jugendhub в ніч на 28 жовтня було затримано молоді люди з наркотиками, їх чомусь відразу повезли до військкомату, а не в відділення поліції, і (о диво!) Виявилося, що 12 з них ухилялися від армії. У Генеральному штабі повідомили, що зараз вони проходять медогляд, "професійно-психологічні відбори", і комісія буде вирішувати їх подальшу долю. У кращих традиціях стали поширюватися нові метафори "експрес-заклик", "Міноборони ловить призовників уже по клубам", "Генштабу треба здати план по укомплектування війська" і т.д.

112.ua попросив у представників Управління призову та комплектування ГУ персоналу Генштабу ЗСУ ще раз пояснити цю ситуацію.

- Чи можуть мене, юнака, направити до призовної дільниці (відповідного району (міста)) з громадських місць, місць відпочинку і т.п? "

- Можуть. Якщо призовник у встановлений термін не з'явився в призовний пункт, проігнорував виклик і призовна комісія прийняла відповідне рішення про примусову явку і передала це рішення для виконання в Національну поліцію України.

А тепер докладніше. Примусову явку призовника (тобто взяти і привезти) можуть здійснити тільки представники Нацполіціі. І не просто так, для цього їм потрібно рішення призовної комісії. Представники військкомату не затримують і не доставляють призовників до призовних дільниць! Однак в клубі були присутні представники військкоматів, і вони там точно не відпочивали. Заступник начальника управління призову та комплектування ГУ персоналу Генштабу Збройних сил України Валерій Дендебера на брифінгу запевнив, що "з питання участі в даних заходах військових комісарів буде проведена перевірка".

"Ми не можемо давати правову оцінку діям Нацполіціі ... Детально буде проведено розбір, ступінь провини, якщо вона була, буде визначена", - додав представник Генштабу.

У поліції Києва заявили, що дії поліцейських під час обшуку в київському клубі Jugendhub були законними. Тільки чому поліція повезла хлопців не в ділянку, а відразу в призовний пункт, так ніхто і не відповів.

Детальніше про те, кого заберуть до армії під час осіннього призову можна почитати тут .

Ще трохи законних підстав. Отже, призовник ігнорує порядку і в 10-денний термін не є в військкомат, комісія приймає рішення про примусову явку і передає її в Національну поліцію. є постанова Кабміну №921 , Яке детально прописує дії: "звертаються до органів Національної поліції стосовно громадян, які ухиляються від виконання військового обов'язку, для їх розшуку, затримання і доставки до районного (міського) військового комісаріату".

Ось так виглядає дане рішення:

Додаток 13 (Постанова КМУ №921) скріншот

У свою чергу органи Національної поліції здійснюють досудове розслідування щодо ухилення військовозобов'язаних від військового обліку.

Додаток 12 (Постанова КМУ №921) скріншот

Далі за зверненням органів місцевого самоврядування та районних (міських) військових комісаріатів здійснюють розшук, затримання і доставку до районних (міських) військових комісаріатів громадян, які ухиляються від виконання військового обов'язку.

Крім того, як стверджували представники військкомату і правоохоронних органів, місцеві жителі скаржилися на цей нічний клуб, розповідали про те, що в ньому постійно знаходяться неповнолітні, часто в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння. Тому жителі району і звернулися в поліцію.

А тепер щодо хлопців. За ухилення від призову на строкову військову службу їм може світити адміністративна або кримінальна відповідальність. І скільки б не кричали "нехай син Порошенко служить", не помічати або знищувати порядку - це порушення закону. Прийшла повістка - прийди до призовної дільниці, там (в порядку) зазначено, в який термін. Якщо за будь-яких обставин повістки не було, прийди до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку чергового призову.

Якщо вам вручили повістку, в якій ви розписалися, тобто були офіційно повідомлені, за неявку ви будете відповідати за ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Штраф від 85 до 119 грн. За повторну неявку протягом року сума штрафу збільшується. Якщо людина не розписався в порядку, то на нього складуть акт про те, що цього громадянина повістка була вручена, але від підпису військовозобов'язаний відмовився, і тому він все одно понесе відповідальність за неявку.

За словами полковника Дендебера, український заклик "найгуманніший і найдемократичніший", оскільки згідно із законом військовозобов'язаний має ряд причин на відстрочку або навіть звільнення від призову.

Ось їх перелік. Це ст. 17 і 18 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" :

Альтернативна служба. Є в Україні такий закон " Про альтернативну (невійськову) служб е ", тобто якщо ти хочеш служити державі, але брати зброю в руки тобі не дозволяє твоя релігія. Але важливо, щоб ти входив в релігійну організацію, перелік яких теж затвердив Кабмін ще в 1999 році. Таких людей небагато, але вони є і мають законне право не бути пов'язаними зі зброєю, тому їх направляють на альтернативну службу. Більшість таких юнаків відносяться до християнам віри євангельської та до них прирівняним по зареєстрованим статутам, Свідкам Єгови, Євангельським християн-баптистів і т.д.

Такі громадяни повинні довести свою приналежність до віри. Не пізніше ніж за два місяці від початку призову принести комісії у справах альтернативної (невійськової) служби за місцем проживання письмову заяву, документи, що підтверджують істинність релігійних переконань громадянина, і інші документи, визначені нормативними актами. Заява розглядається комісією протягом календарного місяця, вона вирішує, направляти його в армію або на альтернативну службу.

Після цього юнак, якому комісія дозволила не служити в армії, йде до військкомату, повідомляє про рішення комісії, йому визначають місце проходження невійськової служби. Такий вид служби громадяни проходять на підприємствах, в установах чи організаціях, що перебувають у державній, комунальній власності.

Що вони будуть там робити? В основному діяльність в першу чергу пов'язана із соціальним захистом населення, охороною здоров'я, захистом довкілля, будівництвом, житлово-комунальним та сільським господарством, а також служба в патронажної служби в організаціях Товариства Червоного Хреста України. Комісія дивиться, де є вільні робочі місця, і направляє хлопця туди.

***

У ситуації з клубом думки розділилися: одні говорили про те, що "не можна такі закличні рейди влаштовувати", інші - мовляв, "не потрібні нам наркомани в армії", треті просили зробити цю "акцію" всеукраїнської і, так би мовити, пройтися по всіх злачних місцях, багатим на військовозобов'язаних.

Існує багато можливостей уникнути служби в армії, це правда: в інтернеті в ряді статей пояснюється покроково, як можна обхитрити військкомат, маса юристів-онлайн консультують тих, хто вирішили відкосити. Йде четвертий рік війни в Україні, а ставлення до армії, усвідомлення ситуації в країні, приналежність себе до тих процесам, що відбуваються і змін на досить низькому рівні. Більшість українського суспільства не цікавиться реформами не тільки в армії, але і в принципі. Від цього і відчуття, що нічого не змінюється. Для більшості людей, зокрема, в маленьких містечках і селах армія залишається стигматизованих. Є "воїни, які захищають країну на сході", тому що про них говорять в новинах, але коли це стосується власного сина, то немає, ніякої армії, краще відправити його кудись на заробітки або заховати порядку, поки їй не виповниться 27 років .

Ірина Сампан

П?
Що вони будуть там робити?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация