Жан Батист Мольєр

На виставці «Блискучий комедіограф», присвяченій 390-річчю від дня народження генія світової літератури Жана Батіста Мольєра представлений ряд унікальних видань і графічних зображень, що відображають багатющу творчу спадщину, а також повний успіхів і провалів, падінь і підйомів, жорстоких випробувань і всенародної любові життєвий шлях письменника-драматурга, актора, режисера і директора власного театру На виставці «Блискучий комедіограф», присвяченій 390-річчю від дня народження генія світової літератури Жана Батіста Мольєра представлений ряд унікальних видань і графічних зображень, що відображають багатющу творчу спадщину, а також повний успіхів і провалів, падінь і підйомів, жорстоких випробувань і всенародної любові життєвий шлях письменника-драматурга, актора, режисера і директора власного театру.

Перлиною виставки є Полное собрание сочинений Мольєра в двох томах з передмовою професора С.А. Венгерова і безліччю рідкісних і маловідомих ілюстрацій (С.-Петербург: видання Брокгауза - Ефрона, 1912-1913). Зібрання творів Мольєра 1884 року видання з біографією, складеної Олексієм Веселовським ( «найкращим мольерістом», на думку видавця О.І. Бакста), безсумнівно зацікавить сучасного читача.

До експозиції увійшли і більш пізні видання: Повне зібрання творів французького драматурга в чотирьох томах (Москва: Мистецтво, 1965-1967), Зібрання творів у двох томах (Москва, 1957), Зібрання творів в чотирьох томах (Москва, 1994), Вибране в двох томах (Самара, 1997), збірники комедій Мольєра і окремі твори письменника.

Серед представлених видань найбільш докладно про письменницьку, акторської та особистої долі великого комедіографа викладено в книзі «Мольєр» французького дослідника Жоржа Бордонова.

Особливий інтерес представляє життєпис Мольєра, його художня біографія, створена в 30-і рр. ХХ століття відомим російським письменником Михайлом Булгаковим спеціально для серії «Життя чудових людей» і вперше опублікована лише в 1962 році. На виставці можна побачити книгу «Життя пана де Мольєра» перевидану в серії ЖЗЛ в 1980 році.

Комедії Мольєра улюблені не тільки білоруськими читачами, а й глядачами. Темі сценічного втілення п'єс класика в білоруських театрах 20-х-70-х рр. присвячена книга Т. Борисової «Мальер на білоруський сцене».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация