Зарплата військових в Україні в 2019 році

  1. Від чого залежить зарплата військового
  2. Тил і зона АТО
  3. Рядові і офіцери
  4. Хто служить в ЗСУ
  5. Скільки отримують найманці на Україні
  6. Перспективи українських військових в 2019 році
  7. Зарплата українських військових в співвідношенні із середніми заробітками в державі


Питання, яка зарплата військовослужбовців на Україні, цікавить багатьох. Одними рухає чисто спортивний інтерес, інші думають про те, змогли б вони заробити на службі в збройних силах Малої Русі.

У всі часи для чоловіків було честю служити своїй Батьківщині і вмирати за неї, якщо це буде потрібно. Однак, як зараз, так і в минулому, служба в армії була непоганим джерелом доходів і можливістю підвищити свій соціальний статус і навіть розбагатіти.

Чи є можливість нормально існувати, будучи українським військовослужбовцям? Чи варто думати про службу в Україні або даний напрямок діяльності є абсолютно безперспективним?

Від чого залежить зарплата військового

Як і в будь-якій сфері будь-якої країни, оклад українського військового залежить від того, в яких військах він служить і яке його звання. У 2018 році президент країни, пан Порошенко, заявив про те, що необхідно провести вирівнювання заробітних плат всіх силових відомств. Однак, на даний момент питання знаходиться в стадії вирішення. Піднято він через те, що заробітна плата прикордонників значно нижче окладів, які видаються в інших військових сферах країни.

На даний момент українські прикордонники отримують в середньому від 4 000 гривень до 4 500. Якщо перевести суму в долари, вийде приблизно 150 - 170 доларів США. Якщо говорити про заробітні плати в інших родах військ, Національної Гвардії, Збройних Силах України та т. Д., То тут в середньому військовослужбовці отримують від 7000 і вище. У доларовому еквіваленті це близько 265 $. Для України це прийнятна сума, для всього навколишнього світу абсолютно незрозуміла цифра.

Для України це прийнятна сума, для всього навколишнього світу абсолютно незрозуміла цифра

Також президент України відзначив, що необхідно в 2019 році внести зміни в різницю між зарплатами новачків і офіцерів, які віддали службі понад 20 років. На даний момент вона дорівнює 1,5 - 2 тисячам гривень. Це знову ж таки, нонсенс, який стає ще більш очевидним, якщо названі суми перевести в міжнародну валюту: 55-75 доларів США.

Згідно з даними українських засобів масової інформації, питання зрівняння зарплат уже поставлений на порядок денний і буде вирішуватися в максимально терміновому порядку.

2018 рік для багатьох військових України в плані матеріального забезпечення став успішним, так як новачки контрактники (перший рік) отримали потрійне збільшення окладу. Якщо на початку минулого року вони заробляли лише 2 300 гривень, то до його кінця, початку 2019 року вони вже отримують 7 000 гривен.

Тил і зона АТО

Тим, хто цікавиться українськими новинами, відомо, що зона служби в країні зараз розділена на дві частини. Одна - це тил, де військовослужбовець спокійно несе службу і нічим не ризикує, інша - це АТО, де в даний момент здійснюються бойові дії, і є, відповідно, ризик для життя і здоров'я. АТО розшифровується, як антитерористична операція, розгорнута проти сепаратистів, тобто людей, інтереси яких увійшли в розріз з інтересами нової влади.

Ті, хто служить в безпечних зонах країни, отримують в півтора рази менше заробітну плату, ніж військовослужбовці, що ризикують своїм життям. На сьогоднішній день - це співвідношення 7 000 гривен і 10 300 гривень, якщо мова йде про рядових. У минулих 2015 і 2016 роках ситуація була іншою, співвідношення заробітних плат виглядало таким чином 2 341 гр. та 5 641 гр. відповідно.

Рядові і офіцери

Як вже говорилося, зарплата в армії залежить і від військового звання. На нижчому щаблі перебувають солдати, вище них:

  • молодші сержанти і командири відділень;
  • лейтенанти і командири взводів;
  • капітани і командири рот;
  • підполковники і командири батальйонів;
  • полковники і командири бригад.

У 2017 році матеріальне становище власників всіх військових звань було покращено. Так молодші сержанти і командири відділень, що проходять службу в тилу, до 2017 року отримували оклад в 2 837 гривень. У минулому році ситуація змінилася, і їх зарплата стала рівною 8 000 гривен. Заробітна плата тих, хто служить в АТО, теж зросла з 3 737 грн. до 11 900 грн.

до 11 900 грн

Зарплата військових на Україні в зоні АТО

Капітани і командири рот в нинішньому 2019 році заробляють по 11 000 гривен. Це більше на 6 000 минулого заробітку. Ті, хто служить в неспокійних районах держави, щомісяця отримують 18 300 гривень. Раніше їх оклад дорівнював 12 396 грн.

Українські лейтенанти заробляють 9 500, в зоні АТО 15 000 гривень. Для офіцерів вищого рангу, тобто підполковників і полковників, ситуація в минулому році теж змінилася. Підполковники, не задіяні в небезпечних районах, отримують 13 000, їхні колеги в АТО - 21 200. Для полковників ці суми дорівнюють 16 000 і 25 400 відповідно.

Зарплата офіцерів помітно вище заробітної плати рядових. Але, якщо переводити найвищий офіцерський оклад в долари, отримаємо близько 950 доларів. Слід враховувати і той факт, що гривня продовжує падіння, разом з нею падають і зарплати військових. Якщо порівнювати з Росією і іншими благополучними країнами, такі ставки в них призначаються звичайним військовослужбовцям, які не відслужив в армії десятки років, і не ризикували своїми життями.

Якщо порівнювати з Росією і іншими благополучними країнами, такі ставки в них призначаються звичайним військовослужбовцям, які не відслужив в армії десятки років, і не ризикували своїми життями

Хто служить в ЗСУ

Так як думки українців розділилися на два протилежні табори, далеко не кожен громадянин держави вважає почесною службу в армії. Якщо до цього додати і мізерні зарплати військових, можна пояснити що виник в нинішньому році дефіцит військових ресурсів.

У зв'язку з виниклою ситуацією, планується залучити до військової служби офіцерів, які не служили в рядах збройних сил, а скористалися своїм правом пройти військову кафедру, будучи студентами вищих навчальних закладів. У 2019 буде призвано 4 тисячі чоловік з фізично не відслужило запасу. Мова йде про людей, яким на даний момент не виповнилося 43 року.

Заклик за новим принципом вже діє в 2019 році. Щокварталу лав Збройних сил України будуть поповнюватися військовими запасу, яким доведеться відслужити в армії 18 місяців. Завдяки цьому законодавчому віражу, кількість незадоволених діями влади може значно зрости.

Раніше заявлене обіцянку, що армія країни буде формуватися виключно з солдатів строкової служби і контрактників, виявилося невиконаним. У зв'язку з цим, можна поставити під сумнів і інше обіцянку того, що, починаючи з 2020 року ВСУ України буде формуватися виключно з контрактників, і у всіх громадян країни буде вибір: брати в руки зброю або залишатися мирним жителем, що відповідає більшості переконань громадян не тільки України, а й усього світу.

У зв'язку з цим, можна поставити під сумнів і інше обіцянку того, що, починаючи з 2020 року ВСУ України буде формуватися виключно з контрактників, і у всіх громадян країни буде вибір: брати в руки зброю або залишатися мирним жителем, що відповідає більшості переконань громадян не тільки України, а й усього світу

Скільки отримують найманці на Україні

Як в російських, так і в українських ЗМІ час від часу прослизає інформація про те, що на Україні є не тільки вітчизняні військовослужбовці, а й найманці з інших країн. Чи відповідає ця інформація дійсності?

Слід знати, що згідно з Міжнародною конвенцією про боротьбу з вербуванням, наёмніческая діяльність є забороненою. Мова йде не тільки про безпосередній вербування, а й про фінансування, навчання і т. Д. Тому, офіційно, жодна зі сторін протистояння в Україні не користується послугами найманців.

Іноземні найманці на Україні

Сучасні компанії, що надають охоронні послуги, не стануть ризикувати своєю репутацією, відправляючи найманців в гарячі точки світу. Через розмов і бажання зробити напружену ситуацію ще більш небезпечною, будь-яка особа у військовій формі без розпізнавальних знаків на Україні, сприймається, як найманець. Як правило, це військові фахівці, що займаються забезпеченням захисту дипломатичних місій, розташованих на території України.

Виходячи з цього, питання заробітної плати найманців залишається відкритим. Однак, відомо, що на даний момент в світі заробітна плата військового найманця становить суму від 500 до 1500 тисячі доларів в день. І це, якщо мова йде не про фахівців вищого рівня.

Перспективи українських військових в 2019 році

Сучасна зарплата військових в падаючої за економічними показниками Україна, чи може задовольнити людські потреби. Однак влада прагне виправити ситуацію, і якщо не підвищити оклади, то по крайней мере, прив'язати їх до інфляції, щоб матеріальний рівень захисників вітчизни не змушував їх кидати службу і переходити на громадянку.

У 2019 заплановано збільшити заробітну плату військовослужбовців на 10%. У нинішньому році витрати країни на утримання армії складатимуть 65,5 мільярда гривень. Якщо говорити про всі військові витрати країни, то вони становитимуть 111 млрд. Гривень.

Зарплата українських військових в співвідношенні із середніми заробітками в державі

Якщо порівнювати оклади військових з тим, що заробляє середній громадянин України, виходить, що носити форму вигідно. Восени 2017 року середня зарплата в країні дорівнювала 5 202 гривень. Взявши до уваги той факт, що в багатьох сферах держави люди не отримують належні гроші вчасно, можна зробити висновок, що у військовослужбовців все складається досить добре.

Взявши до уваги той факт, що в багатьох сферах держави люди не отримують належні гроші вчасно, можна зробити висновок, що у військовослужбовців все складається досить добре

Середня заробітна плата в Укрина

У 2019 планується підвищення мінімальної заробітної плати. На питання, чи вистачить у України сил і ресурсів на те, щоб підняти соціальний рівень свого населення, дасть відповідь час. Що стосується військових, то служать вони або з патріотичних міркувань і особистих переконань, або через страх бути покараними за ухилення від свого громадянського обов'язку.

Про жодні матеріальні вигоди мови йти не може. Зарплата військовослужбовців на Україні не витримує жодних порівнянь і служить одним з пояснень того, чому з кожним роком все менше людей бажає надіти форму і стати військовим.

Чи є можливість нормально існувати, будучи українським військовослужбовцям?
Чи варто думати про службу в Україні або даний напрямок діяльності є абсолютно безперспективним?
Чи відповідає ця інформація дійсності?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация