Збитий вертоліт з відео ІГ схожий на російський

  1. версії
  2. екіпаж
  3. 13 загиблих

Media playback is unsupported on your device

ІГ розповсюдило відео "катастрофи російського вертольота"

Екстремістське угруповання "Ісламська держава", заборонена в ряді країн, включаючи Великобританію та Росію, розповсюдила відеозапис загибелі гелікоптера з російськими пілотами в Сирії, на якому видно, що збитий вертоліт, скоріш за все, не сирійський Мі-25, а російський Мі-35М.

Міністерство оборони Росії у своїй заяві визнало загибель пілотів , Це були полковник Ряфагать Хабібулін і Євген Долгін, якого в деяких виданнях називають лейтенантом.

Російські військові заявили, що пілоти займалися обльотом вертольота Мі-25 сирійських ВВС, що машина була з боєкомплектом і що в бій вони вступили, помітивши прорив бойовиків, який погрожував позиціях сирійської армії.

У заяві міністерства оборони кажуть, що вертоліт був збитий після того, як він витратив весь боєкомплект, "при розвороті на зворотний курс" вогнем з землі.

Інтерфакс процитував слова російського військового, який сказав агентству, що "терористи використовували американський TOW". Це було поставлене під сумнів деякими фахівцями, які вважають, що протитанкова ракета не може збити вертоліт в польоті.

На відеозаписі збитий вертоліт більше схожий не на Мі-24 або його експортну модифікацію Мі-25, а на їх модернізовану версію Мі-35. Силует цієї машини сильно відрізняється від базової вбирається шасі, а також більш короткими крилами, на яких встановлено озброєння.

Image caption На відеозаписі добре видно силует вертольота

На озброєнні сірійської армії Мі-35 не варті, у сирійців є тільки Мі-25. Тим часом в різних російських блогах фігурували фотографії з російської авіабази Хмеймім на заході Сирії, на яких фігурують саме Мі-35 ВКС Росії.

На відеозаписі також видно, що вертоліт летить по прямій, не здійснюючи маневр, при цьому за час відеозйомки до вибуху, який вражає закінчення його хвостової балки, він встигає випустити три некерованих ракети. Між пуском останньої ракети і вибухом проходить менше половини секунди.

В інтернеті викладені відеозапису інциденту зі звуком і без. На озвученої версії чути розмову на арабській мові і крики "Аллаху акбар" після того, як ракета потрапляє в вертоліт.

версії

Інтернет-користувачі на основі відеозапису висунули кілька версій, проти кожної з яких були висловлені свої контраргументи.

Більшість схилялася до версії про потрапляння ракети, випущеної з ПЗРК. Однак на інших відеозаписах загибелі вертольотів з цієї причини видно, що ракета залишає димний слід, якого майже немає на цьому записі.

Версія, висловлена ​​анонімним джерелом Інтерфаксу, про попадання ракети комплексу TOW також знайшла своїх критиків, оскільки ця зброя розраховане на поразку бронетехніки, яка рухається на порівняно невеликій швидкості.

Мі-8, який, за деякими даними, міг бути знищений протитанкової ракетою під час рятувальної операції після загибелі російського бомбардувальника Су-24, в той момент знаходився на землі.

Нарешті, була висловлена ​​версія, згідно з якою вертоліт Мі-35 міг бути збитий попаданням некерованою ракети, випущеної його веденим. На відео дійсно фігурує другий вертоліт, який виявляється в кадрі через деякий час після попадання ракети.

На користь цієї версії говорить те, що слід боєприпасу, який вибухає на кінці хвостової балки, тонкий і погано помітний. Він більше схожий на слід некерованою ракети. Однак інших доказів цієї версії немає.

екіпаж

Командиром екіпажу збитого вертольота був Ряфагать Хабібуллін 1965 року народження, досвідчений військовий льотчик, який брав участь у чеченській війні і в грузинському конфлікті 2008 року.

Під час відрядження до Сирії полковник Хабібуллін обіймав посаду командира 55-го окремого полку армійської авіації, що дислокується в Краснодарському краї.

Про льотчика Євгена Долгіна відомо, що він був родом з Саратовської області, військове училище закінчив у 2014 році.

Всього російська влада офіційно підтвердила загибель 13 військових за час операції в Сирії, включаючи Долгіна і Хабибулина.

13 загиблих

До загибелі Долгіна і Хабибулина міністерство оборони підтвердило загибель Андрія Тимошенкова. Згідно з повідомленням відомства, сержант 15 червня відкрив вогонь по автомобілю, начинений вибухівкою, за кермом якого був смертник. Автомобіль вибухнув, в результаті чого Тимошенків отримав смертельні поранення.

За даними ЗМІ, Тимошенків був морським піхотинцем з Калінінградської області.

Також в червні міноборони підтвердило загибель Михайла Широкопояс, який був поранений під час обстрілу російської автомобільної колони. Згідно з повідомленням відомства, поранення Широкопояс отримав в травні в провінції Алеппо, а помер уже в Москві в госпіталі імені Бурденка.

Російська військова операція в Сирії почалася у вересні 2015 року. У березні президент Росії Володимир Путін розпорядився вивести з Сирії, як він висловився, "основну частину" російських військ, хоча ряд непрямих ознак дає підстави західним спостерігачам говорити про те, що масштаби цих скорочень не великі.

Російські повітряні сили, проте, продовжують наносити авіаудари по позиціях в Сирії.

За час проведення російської операції в Сирії були втрачені три вертольоти, включаючи Мі-35.

24 листопада 2015 року в ході операції з порятунку пілота Су-24 був знищений Мі-8АМТШ. В ході операції загинув російський морський піхотинець Олександр Позиніч.

12 квітня 2016 року в Сирії неподалік від Хомса в складних метеоумовах вночі розбився Мі-28Н. Обидва члени екіпажу загинули.

24 травня американський аналітичний центр Stratfor поширив супутникові знімки російської бази Тіяс в 60 км від Пальміри, що вказують, за його твердженням, на те, що за кілька днів до цього там згоріло чотири російські вертольоти Мі-24 і підбили їх бойовики ІГ. Російське міністерство оборони незабаром заявило, що згорілі машини знаходилися в цьому місці ще до прибуття російських і сирійських військових, та й усе зауважило, що версія про напад бойовиків ІГ спочатку виходила з пропагандистського апарату самого угруповання.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация