Зі скаргою на бар «Бахус» доведеться розбиратися прокурору республіки «БНК

Коригування комунальних платежів, труднощі з отриманням звання «Почесний донор» і неможливість знайти управу на підприємців - з такими проблемами звернулися сьогодні жителі республіки на особистий прийом депутата Держдуми РФ Володимира Поневежской. Серед відвідувачів були і мешканки будинків, розташованих поруч з розважальними закладами «Бахус» і «Люм'єр», - вони просили сприяння депутата як у «останньої інстанції».

Серед відвідувачів були і мешканки будинків, розташованих поруч з розважальними закладами «Бахус» і «Люм'єр», - вони просили сприяння депутата як у «останньої інстанції»

Фото Миколи Антонівського

Співробітники Громадської приймальні глави республіки перестрахувалися і відвели на прийом півтори години. Володимир Поневежський вжив усіх за 30 хвилин: питання йому прислали завчасно, тому колишній прокурор Комі підготувався. У списку побажали просити допомоги у депутата було шестеро, двоє заявників розмовляли з депутатом по Skypе.

Першою в кабінет зайшла голова ради ветеранів війни і трудівників тилу Сиктивдінского району Іраїда Карманова. За її словами, ветерани задають дуже багато запитань, тому вона як делегат і вирішила прийти на прийом.

За її словами, ветерани задають дуже багато запитань, тому вона як делегат і вирішила прийти на прийом

- Нас не влаштовує 354-ту постанову уряду. Чому несвоєчасно усунені витоку в будинках, ремонти і так далі - все списується на мешканців? Чому тариф на вивезення сміття береться з розрахунку квадратних метрів? І друге. Закон про «дітей війни». Адже ці люди відбудовували країну, пережили важкі роки. В інших регіонах закон для них є, як ви думаєте, може республіка його прийняти? - запитала жінка.

- У Держдумі є кілька законопроектів - не тільки від «Єдиної Росії», а й від опозиційних партій, до першого читання поки жоден законопроект не дійшов. Співавтор одного з них - Тамара Кузьміних, і вона його активно просуває. У республіці такого закону не може бути, він повинен бути федеральним, - почав з другого питання Володимир Поневежський. - Але все пов'язано з економікою. Діти війни - це величезна маса населення, яку, якщо приймуть закон, треба буде визнавати пільгової з подальшими виплатами, має бути дуже серйозна фінансово-економічне обґрунтування. Але перспективи є, на мою думку, закон потрібен, я з вами згоден.

Відповідаючи на питання про комунальні проблеми, Володимир Поневежський запропонував відвідувачці описати своє бачення вирішення питання і пообіцяв направити паперу в уряд країни. За його словами, за постановою № 345 надія є: спеціальна робоча група готує свої пропозиції. Проблеми в ЖКГ накопичувалися десятиліттями, починаючи з розвалу СРСР, коли держава передала галузь в приватні руки, довго не було правового регулювання. На думку парламентарія, ускладнює ситуацію також те, що зараз по країні заведені сотні кримінальних справ щодо керівників керуючих компаній і комунальних підприємств.

Викласти письмово конкретні факти і свої зауваження депутат попросив і мешканку Корткероського району, яка поскаржилася на те, що дуже довго доводиться чекати документи щодо присвоєння звання «Почесний донор Росії».

Викласти письмово конкретні факти і свої зауваження депутат попросив і мешканку Корткероського району, яка поскаржилася на те, що дуже довго доводиться чекати документи щодо присвоєння звання «Почесний донор Росії»

Сиктивкарка Людмила Кусакина прийшла з юридичною проблемою: чотири роки тому вона замовила меблі у індивідуального підприємця, внесла передоплату 15 тисяч рублів, але замовлення не був виконаний. За словами жінки, від дій підприємця постраждали ще 16 осіб, їй самій суд постановив виплатити 30 тисяч рублів, загальна сума стягнень на всіх потерпілих перевищила 300 тисяч рублів. Однак підприємець «пішов у тінь», судові пристави не можуть стягнути з нього гроші, оскільки офіційно той ніде не працює, майна свого не має.

- Я до вас звертаюся як до законодавця, щоб знайшли важелі впливу на недбайливих підприємців: в законодавстві не прописана відповідальність за невиконані послуги, - сказала Людмила Кусакина. - Кримінальну справу суд припинив.

- На законодавчому рівні все відрегульовано давно. Адміністрації повинні з'ясовувати, які є можливості у керівника підприємства виконувати замовлення, яка у нього виробнича база. Треба було оскаржити закриття кримінальної справи. Я дивлюся, тут у вас був порушений порядок розслідування, ви повинні були бути визнані потерпілою, а не свідком у справі, - відповів Володимир Поневежський і пообіцяв передати всі матеріали прокурору республіки.

Я дивлюся, тут у вас був порушений порядок розслідування, ви повинні були бути визнані потерпілою, а не свідком у справі, - відповів Володимир Поневежський і пообіцяв передати всі матеріали прокурору республіки

Найближчим часом, по всій видимості, прокурору Комі належить розгляд з ще однією проблемою, про яку Володимиру Поневежской розповіли сиктивкаркі Ірина Антонівська і Тетяна Петровських. Жінки живуть в будинку поруч з барами «Бахус» і «Люм'єр». Вони вже кілька років намагаються знайти підтримку у місцевої влади, правоохоронців і громадських діячів. У лютому про мінливість сусідства з розважальними закладами Ірина Антонівська розповіла на засіданні в Громадській палаті республіки ( / Data / news / 17991 / ).

- У барів немає власної території, вони використовують двори наших будинків для пересування відвідувачів. Вхідні двері розташовані не більше ніж в 10 метрах від вікон будинку №9 по вулиці Пушкіна, люди відчувають стрес: там постійні бійки, шум, безлад. У нашому УВС є всі дані по кримінальній обстановці. Росспоживнагляд провів заміри і виявив перевищення на 3,9 децибел рівня шуму від машин. Наші звернення результату не дали, міський суд відхилив нашу заяву, в якому ми просили обмежити роботу закладів з 23 годин і 8 ранку. В адміністрації міста нам сказали, що скарги, статистика і дослідження Росспоживнагляду - не підстава для вжиття заходів. Ми не розуміємо, як нам жити і діяти далі, - зачитала скаргу Ірина Антонівська і поклала перед депутатом фотографії, що підтверджують її слова.

Володимир Поневежський пообіцяв попросити прокурора республіки провести перевірку, а якщо не вийде вплинути на ситуацію, то залучити до справи генпрокуратуру.

- Можна і главу республіки підключити, - запевнив він. - Дурість, звичайно, що немає законних підстав навести порядок. Я думаю, вам можна допомогти.

Депутат ради сільського поселення Айкино Володимир Редькін по онлайн-відеозв'язку говорив про необхідність внесення поправки в федеральну програму реформи ЖКГ. Він навів приклад з тепломережами, велика частина яких була прокладена ще до 1990 року і зношена на 100%. Міняти мережі складно: фінансів, фахівців і спецтехніки не вистачає.

- За програмою «Реформування житлово-комунального господарства» проводиться капремонт житлових будинків. Упущена одна важлива деталь - комунікації до житлових будинків, без яких нормальне функціонування будинків неможливо. Треба включити в програму і заміну старих інженерних мереж, - висловив побажання депутат.

- Це проблема загальнофедеральних, - зробив акцент депутат Держдуми. - Корективи в програмі можливі, потрібно підготувати звернення до голови уряду і до профільного міністра. Напишіть свою пропозицію на моє ім'я, я його направлю в Мінрегіонрозвитку, і профільний комітет Держдуми попрошу, і сам буду контролювати. Можливо, інші регіони теж це питання піднімають. Так що потрібен поштовх.

Підводячи підсумки прийому, Володимир Поневежський розповів, що по більшій частині питання, з якими люди звертаються до нього особисто і через його помічників, стосуються проблем ЖКГ, тарифів, «ненадання послуг», житла для пільговиків, роботи правоохоронних органів та «бездушності» чиновників.

- Радує, що багато хто не просто скаржаться і просять, але і пропонують. Тобто не просто для себе стараються, а хочуть, щоб поправки в закони внесли. Ось з бездушністю чиновників складніше, тут законів немає, - зазначив депутат Держдуми. - Але зате у цих чиновників є керівництво. Люди часом не можуть достукатися. Мені скаржилися, наприклад, що не можуть потрапити на прийом до Поздеева (мер Сиктивкара Іван Поздеев - ред.), Я це питання поставлю перед главою республіки, ще вчора про це прокурору повідомив. Або це порушення закону про прийом громадян, або наклеп. Якщо наклеп, то треба людям роз'яснити, а якщо мер дійсно не приймає, тоді може бути дисциплінарне стягнення.

Чому несвоєчасно усунені витоку в будинках, ремонти і так далі - все списується на мешканців?
Чому тариф на вивезення сміття береться з розрахунку квадратних метрів?
В інших регіонах закон для них є, як ви думаєте, може республіка його прийняти?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация