Жінки третього рейху

  1. Єва Браун
  2. Магда Геббельс
  3. Еммі Герінг
  4. Льоні Ріфешталь і Ханна Райч

«Часи не вибирають - в них живуть і вмирають ...» Так, дійсно, людина живе на землі лише раз, у нього одна молодість, і раз прийшов час любити, то людина знайде любов і на війні, і в тюрмі, і в полоні. Особливо сильний поклик природи у жінок, адже більшості з них все одно, що настала пора воювати з минулим або будувати світле майбутнє. Якщо така епоха збіглася з часом їх молодості, вони все одно знайдуть, в кого закохатися, про кого мріяти, від кого народжувати дітей і з ким, нарешті, померти в розквіті років. Жінки третього рейху ... Німкені, чия молодість припала на 30-е, 40-е роки XX століття. Вони були коханими і жінок тим, про які весь світ згадує з жахом: Гітлер, Геббельс, Герінг ...

Єва Браун

Звичайно ж, особисте життя вождів всіляко приховувалася. Цензура третього рейху була настільки жорсткою, що жоден простий смертний не міг дізнатися про любовні стосунки їх вождя, який завжди повторював: «Моя дружина - Німеччина». Відносини Гітлера з його коханкою Євою Браун ніколи не афішувалися, ні на початку їх зв'язку в 1929 році, ні до їх спільного самогубства в 1945-му.

Однак донині людям цікаво дізнатися будь-яку подробицю про кохану фюрера.

Вони познайомилися, коли Єві було 18, а йому 40. Вона мала пересічною зовнішністю і банальним ім'ям. Але навряд чи відома фраза її коханого про те, що у чоловіка з високим інтелектом повинна бути примітивна і дурна жінка, ставилася до неї. Ні, Єва не була примітивною, якщо змогла бути поруч з фюрером значну частину свого недовгого життя, в оточенні аристократок, з прекрасною зовнішністю і вишуканими манерами.

Для Єви зустріч з Гітлером стала фатальною. Вона була «порядною дівчиною» і мріяла про заміжжя. Але заміжжя їй «не світило» - лідеру нації виявилося не до того. І вона змирилася і була щаслива залишатися просто подругою великої людини. До речі, тільки через кілька років їх знайомства Гітлер допустив інтим з Браун, після чого коханої була надана маленька квартирка.

Єва Браун володіла «страшним» для ідеології пороком - мала роботу, що ніяк не відповідало нацистському світосприйняттям, де жінці відводилася виключно роль домогосподарки. Коли Браун зустріла Гітлера, вона працювала продавцем, а також була ученицею і помічником Генріха Гофмана, придворного фотографа нацистської партії. Пізніше Єва стала особистим секретарем Гітлера і навіть вважалася в партійних списках. І хоча Браун була віддана Гітлеру, внутрішньо вона не розділяла політику нацистів по відношенню до жінок. Але відкрито заперечила тільки одного разу, в січні 1943 року, почувши про те, що відтепер заборонені хімічні завивки і припинено випуск косметики. Реакція Гітлера на подібний прояв непокори залишилася невідомою.

І все-таки запорукою довгих і благополучних відносин Браун і Гітлера стало, напевно, і те, що вона завжди трималася осторонь від політики. Дослідник біографії Гітлера пише, що Єва Браун була схильна судити про події світової важливості з точки зору того, скільки вільного часу залишалося у Гітлера для неї.

Кінець Єви Браун став її тріумфом. 28 квітня 1945 року близько опівночі, Єва Браун стала дружиною Адольфа Гітлера. Свідками події були Борман і Геббельс. Випили вина, завели патефон, і Єва приймала привітання. О четвертій ранку молодята пішли, щоб провести першу шлюбну ніч. Що там відбувалося і про що говорилося, залишиться таємницею. А вранці Гітлер продиктував свій заповіт, де оголосив про своє одруження: «... вирішив ... перед закінченням свого земного шляху взяти в дружини цю дівчину, яка після довгих років вірної дружби з власної волі повернулася в цей майже обложеного місто, щоб розділити свою долю з моєю. Вона йде за своїм бажанням, як моя дружина, з мною на смерть ... »

Немає нічого дивного в тому, що в Німеччині 30-х років диктатор Гітлер був кумиром тисяч жінок. Більшість з них, як це не дивно, були досить далекі від політики, нацистських ідей і просто ігнорували їх

У той час, коли їхні чоловіки та коханці здійснювали жахливі звірства, велика їх частина вносила посильний внесок у справу партії - вони охороняли тепло і затишок домашнього вогнища. А що ще їм залишалося робити?

Магда Геббельс

Незважаючи на те, що Єва Браун перебувала поруч з Гітлером 16 років, роль першої леді держави на всіх офіційних прийомах грала інша жінка. Це була дружина міністра пропаганди Німеччини, г aуляйтера Берліна, Магда Геббельс - найкраща учениця відомого жіночого пансіону і нацистська мадонна. Обдарована природним розумом і численними здібностями, Магда сліпо прийняла ідеологію необмеженої жорстокості нацизму і увійшла в історію разом з найбільшими злочинцями минулого століття. Вона була не права. Помилялася. Помилялася. Програла, але пішла непереможеним, без торгу, заплативши за один раз зроблений вибір. Ціна гордості виявилася жахливою.

Фото: commons.wikimedia.org / CC-BY-SA 3.0 de

Магда Геббельс уособлювала собою ідеал арійської жінки - висока, білява, блакитноока, розумна, освічена. Цнотлива дружина без страху і докору, багатодітна мати, переконана прихильниця ідей партії, улюблениця фюрера, вона в усьому розділяла погляди і переконання свого чоловіка Йозефа Геббельса. У 1938 році Гітлер навіть нагородив Магду Почесним хрестом німецької матері.

Вона стала першою, що отримала таку нагороду, зовні дуже схожу на військову медаль. Крім народження певної кількості дітей (чотирьох для бронзової медалі, сімох - для срібної і вісьмох - для золотої), почесна мати повинна була відповідати всім расовими, політичними і фізичним критеріям. Нацистська пропаганда представляла родину Геббельса зразком для всіх німців. Але за фасадом ідеального шлюбу не все було гладко. Геббельс не упускав можливостей сходити «наліво», благо в його владі опинилися всі кіностудії Рейху. Безліч актрис проходили свій шлях до успіху через спальню гауляйтера. Лише неодноразові втручання фюрера рятували цей шлюб. Оскільки сам Гітлер не був одружений, на прийомах Магда часто грала роль «першої леді» третього рейху.

... Дзвінкі голоси, білозубі посмішки, що тягнуться до неї руки. Діти. Її і Йозефа. П'ять дочок і син. Вони не відчули нічого. Лягли спати і не прокинулися. Вона сама, не покладаючись на лікарів Штумпфеггер і Наумана, робила смертельні ін'єкції.

Діти. На якусь мить перед очима встали їхні обличчя. Усміхнені. Плачуть. Живі. Хельга, Хільде, Хельмут, Хольд, Хедда, Хайда ...

30 квітня 1945 року Магда Геббельс власноруч убила своїх дітей. А1 травня наклала на себе руки разом з чоловіком. Іронія долі: перш, ніж захопитися ідеями націонал-соціалізму, Магда була полум'яно і взаємно закохана в ... Хаїма Віталія Арлозорова - одного з найбільш затятих сіоністів того часу, людини, безпосередньо причетного до створення держави Ізраїль. У дитинстві і ранній юності любила свого вітчима - єврея за національністю - і навіть носила його прізвище. Її вітчим і коханий були знищені фашистським режимом.

Еммі Герінг

Друга дружина Германа Герінга, рейхміністра Імперської авіації, викликала глибоке захоплення членів нацистської партії і всього німецького народу виключно по тій простій причині, що була далека від політичних проблем і ніколи не проявляла ніякої політичної активності. Колись її звали Еммі Зоннеман, і вона була актрисою провінційного театру ..

Гарненька, в міру талановита. Зірок з неба не хапала і навіть не претендувала на «зірковість». Їй просто пощастило. Герман Герінг звернув на неї свою прихильну увагу і побажав познайомитися. Вона закохалася в нього або вважала за потрібне закохатися остаточно і безповоротно. У всякому разі, їх союз виявився дуже міцним, і ніхто ніколи не міг знайти навіть найменшого натяку на будь-які сімейні проблеми в житті Германа Герінга. Еммі любила повторювати, що для неї чоловік - ідеал чоловіка, перш за все, а то, що він лідер держави, в сімейних відносинах не грає ролі ...

Еммі на сцені в одній з ролей (зліва) Еммі на сцені в одній з ролей (зліва). Фото: commons.wikimedia.org / CC-BY-SA 3.0

Але, незважаючи на повну аполітичність, після війни Еммі була змушена провести рік в трудовому таборі як пособниця фашистського режиму, а 30% її власності відібрали на користь держави. «Я була абсолютно далека від політики, - пише вона в листі до міністра, який займався її справою. - Моєю єдиною помилкою є те, що я - дружина Германа Герінга. Але ви не можете покарати жінку за те, що вона любила свого чоловіка і була щаслива з ним у шлюбі ». Померла Еммі Герінг 10 червня 1973 року в Мюнхені.

Льоні Ріфешталь і Ханна Райч

Хотілося б розповісти ще про двох жіночі долі часів третього рейху. Ці жінки були дуже талановиті, рано знайшли справу свого життя, і ніякої режим не міг зупинити їх на шляху до самореалізації.

Вони вважали, що шлюб або постійна любовний зв'язок завадять їм в здійсненні власних амбітних планів. Одна була одержима фотографією і кіно, а інша з дитинства мріяла керувати літаком. І якщо пік їх творчої активності збігся з роками фашизму в Німеччині, то за свій успіх обидві заплатили після війни дорогою ціною. Але вони змогли прокинутися після поразки ідеалів своєї молодості і в новому повоєнному світі знайшли місце для подальшої реалізації своїх талантів.

Лені Ріфеншталь. Одна згадка її імені - вже провокація. Актриса, танцівниця, продюсер, режисер, фотохудожник - ця дивовижна жінка домагалася успіхів у всьому, за що бралася. Коли до влади прийшли нацисти, Лені довірили знімати партійну конференцію в Нюрнберзі в 1934 році. В результаті вийшов «Тріумф волі» - найвидатніший пропагандистський фільм в історії. Потім Льоні зняла «Олімпію», яка ідеалізує людське тіло, силу і красу. Для багатьох Лені Ріфеншталь була і залишається пособниця Гітлера. Тому після війни її заарештували, в різних в'язницях вона провела майже чотири роки. У 1952-му суд зняв з неї звинувачення, але їй на довгі роки заборонили займатися кіно. Тоді Лені поїхала в Африку, знімала фільми про нубійців, одна пройшла майже через весь континент, щоб сфотографувати зникаючі племена. У віці 70 років отримала посвідчення аквалангіста і зайнялася підводними зйомками. До свого сторіччя Льоні зняла документальну стрічку, яка розповідає про підводне життя Індійського океану. Померла Лені зовсім недавно, в 2003-му, на 102-му році життя.

Відома всій Німеччині льотчиця Ханна Райч встановила кілька рекордів швидкості і висоти. У 40-і рр. в якості пілота проводила повітряні випробування ФАУ-снарядів. Ханна Райч - єдина жінка - льотчик-винищувач - серед німецьких асів на Східному фронті. Крім Залізного хреста 1-й і 2-го ступеня, мала звання капітана люфтваффе. Особистий пілот фюрера. 26 квітня 1945 р Райч прорвалася в повітряному бою в уже оточений радянськими військами Берліна і доставила в ставку Гітлера нового Головнокомандувача Військово-повітряними силами вермахту, генерал-фельдмаршала фон Грайма. Тоді їй тільки виповнилося 33 роки. Після війни була судима і засуджена. У 50-ті роки Ханна Райч завоювала бронзову медаль на чемпіонаті світу з планеризму в Іспанії, заснувала школу планеризму, вертолітний центр, а також стала одним із співзасновників об'єднання жінок-пілотів вертольота. Померла в 1979 році. Жінки, про яких ми сьогодні згадували, жили і вмирали в страшний час - час помилкового тріумфу і реального ганьби їх батьківщини. Їхні долі не можуть бути для нас повчальні, але, без сумніву, можуть бути цікаві як прояви вічної жіночої сутності.

А що ще їм залишалося робити?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация