Життя росіян в США - плюси і мінуси, перспективи, складності та інші нюанси + відгуки

  1. Міграційна політика США
  2. Проблема нелегальної міграції
  3. Яким чином сюди приїжджають
  4. Допомоги, пільги та дотації для мігрантів
  5. Посібники мігрантам як соціальна проблема
  6. Американський спосіб життя - що це таке?
  7. Благополуччя громадян США
  8. Середній клас і життя в кредит
  9. Де живе звичайна сім'я
  10. Скільки заробляють і на що витрачають
  11. Відео: скільки потрібно грошей на життя протягом місяця в штаті Флорида
  12. Особливості соціальної політики
  13. Клімат і екологія
  14. Фотогалерея: природа США
  15. Уклад життя і менталітет американців
  16. Політична нація і расові конфлікти
  17. Патріотизм і культ успіху
  18. Захоплення здоровим способом життя і інші особливості менталітету
  19. Російська Америка: відгуки та реальні історії
  20. Російська діаспора
  21. Фотогалерея: штати і міста, де зосереджено багато російських
  22. Тенденції до роз'єднання
  23. Де живуть російські іммігранти
  24. Міфи и факти про российских районах и кварталах
  25. Адаптація в американському суспільстві
  26. Працевлаштування російських мігрантів в США
  27. Відео: де працюють російські в США і скільки отримують
  28. рівень доходів
  29. Відео: життя в США очима російських
  30. Посібник за віком
  31. Як ставляться американці до росіян
  32. Шанси на імміграцію з Росії
  33. Відео: за що люблять Америку

Сполучені Штати Америки - це легендарна країна. Її люблять або ненавидять, але до неї рідко ставляться байдуже. Але що б ті чи інші люди не думали про зовнішню політику США, не можна не визнати очевидного: це держава з дуже високим рівнем доходів на душу населення, що піклується про безпеку і добробут своїх громадян. Тому інтерес до США не згасає. Рівнем життя країна приваблює мільйони людей з різних куточків світу, в тому числі і російських.

Міграційна політика США

Для Сполучених Штатів Америки імміграція є основним джерелом приросту населення, а також змін, що відбуваються в цій країні. Імміграція дуже неоднозначно оцінюється політиками держави, хоча самі США сформувалися як нація переселенців. Багато говориться про проблеми, пов'язані з расовими і національними конфліктами, появою так званої етнічної злочинності, економічний тиск на соціальну сферу. Але як би там не було, з 1965 року - тобто з того часу, як міграційна політика в Сполучених Штатах була лібералізована - кількість іноземців, які осіли в країні, збільшилася в 4 рази. За перші десять років ХХI століття в США приїхали понад 14 мільйонів мігрантів. В основному це вихідці з сусідньої Мексики, Філіппін та Індії, хоча все стрімкіше зростає чисельність громадян Китаю.

В основному це вихідці з сусідньої Мексики, Філіппін та Індії, хоча все стрімкіше зростає чисельність громадян Китаю

За перші роки ХХI століття в США приїхали 14 мільйонів мігрантів

Проблема нелегальної міграції

На 2015 рік майже 40 мільйонів жителів США були приїжджими, а близько 12 мільйонів з них прибули сюди нелегально. Це 1/8 всього населення країни. Міграційний приріст становить приблизно 1 млн осіб щорічно. Неконтрольоване збільшення незаконній трудовій міграції призвело до прийняття спеціального Акта 1986 року, який дав можливість уряду легалізувати 3 мільйони людей фактично жили і працювали в країні, і в той же час поставив бар'єри для порушень закону в майбутньому. Зокрема, на роботодавців, які наймають нелегальних мігрантів, накладаються великі штрафи, а в разі рецидиву їм загрожує тюремний термін.

Один з легальних способів міграції - отримання політичного притулку: //emigrant.guru/kak/sposoby/bezhenstvo/immigratsiya-v-ssha-cherez-poluchenie-politicheskogo-ubezhishha.html

Яким чином сюди приїжджають

Близько 2/3 іммігрантів приїжджають до Сполучених Штатів за програмою возз'єднання сімей. Все більше стає людей, які отримують громадянство країни через систему диверсіфікаційній лотереї Грін-кард. Уряд США приділяє багато уваги іноземним засновникам фірм і компаній, які отримують візу L-1. Через рік роботи засновники та менеджери таких підприємств мають право на ПМЖ. Це стосується не тільки великого, але також малого та середнього бізнесу.

Допомоги, пільги та дотації для мігрантів

Приїжджі з країн, що розвиваються і їх сім'ї користуються посібниками і дотаціями з громадських фондів освіти, соціального забезпечення, охорони здоров'я. Наприклад, програма додаткового соціального страхування (SSI) дозволяє їм отримувати виплати в залежності від наявних у розпорядженні влади ресурсів. Цей посібник за віком (після 65 років), через хворобу, по догляду за дітьми. Максимальна сума таких виплат - 33 тис. Доларів США на рік. Крім того, самотні матері з дітьми мають право на так званий велфер, тобто державну допомогу, а її розмір залежить від певних штатів. Є й інші пільги та допомоги - вони видаються продуктовими талонами, оплатою комунальних послуг, іноді в грошовій формі. Всього на федеральному і місцевому рівні щороку країна витрачає 25 мільярдів доларів на допомогу іммігрантам.

Посібники мігрантам як соціальна проблема

Якщо в якихось штатах кількість приїжджих дуже велике, то це створює великі проблеми для всіх соціальних і комунальних служб. В даний час політика США в цій області спрямована як на обмеження нелегальної міграції (затримання, депортація, посилення покарань для роботодавців), так і на лібералізацію візового режиму для кваліфікованих фахівців.

Американський спосіб життя - що це таке?

Чистий середній дохід на душу населення після виплати податків в Сполучених Штатах - 41 355 тисяч доларів на рік. Це один з найвищих показників у світі. Але і розшарування між багатими і бідними тут дуже велике. Недарма в США так популярно було рух «Оккупай Уолл-стріт» з гаслом «Нас 99%» (мається на увазі, що тільки 1% населення країни володіє її основними багатствами). 67% працездатних громадян мають оплачувану роботу, а це перевищує середньоєвропейський рівень. Незважаючи на поширені стереотипи про «неосвічених американців», статистика показує, що середню освіту здобули майже 90% дорослих громадян. А от тривалість життя нижче середньоєвропейської - 79 років.

Благополуччя громадян США

Американці пишаються своєю згуртованістю і активністю. У суспільному житті беруть участь 60-70% громадян. Найбільш активні забезпечені верстви, а незаможні, як правило, відрізані від участі в громадянському суспільстві. Зате рівень безпеки в країні значно підвищився. Показник фізичного насильства в США за останні п'ять років є одним з найнижчих в світі (1,5%), але при цьому кількість вбивств на 100 000 жителів трохи вище середнього (5,2 бала). Постійно знижується смертність від таких хвороб, як інфаркт, інсульт і рак.

Середній клас і життя в кредит

Середній клас в Сполучених Штатах складає більшість населення. Звичайна сім'я в США живе в кредит. Але це не означає, що більшість людей в країні перебуває в павутині боргової кабали. Продумана система іпотек і позик дозволяє збалансувати доходи і витрати. Таке життя впливає на те, що у більшості людей не виходить відкладати багато грошей. Програми позик для мігрантів теж існують.

Де живе звичайна сім'я

Середня сім'я в США найчастіше володіє одноповерховим котеджем або будинком з власною системою опалення, охолодження та підігріву води. Житло переважно знаходиться за містом (в межах 50-70 км), звідки добиратися до роботи не більш години. У гарному будинку обов'язково повинні бути простора вітальня і їдальня. Ціна будинку залежить від місця розташування або кварталу. Як правило, вартість виплачують в кредит під 5-10% річних протягом тридцяти років. На оплату комунальних послуг йде 18-20% доходу сім'ї, як і в більшості європейських держав.

Возз'єднання сім'ї - ще один законний спосіб стати резидентом Сполучених Штатів: //emigrant.guru/kak/sposoby/immigratsiya-v-ssha-cherez-vossoedinenie-semi.html

Середньостатистична сім'я в США живе в котеджі або таунхаусі

Скільки заробляють і на що витрачають

Фінансову незалежність і хороші умови життя гарантують важкий і наполеглива праця, гарну освіту і кваліфікація. Найбільш високооплачуваними посадами є юристи, менеджери, лікарі, працівники державних установ, банківські службовці, вчителі. Хоча в кожному штаті є свої нюанси. Мінімальна заробітна плата - 7,5 доларів за годину. Хороший дохід також гарантує успішний приватний бізнес. Держава підтримує підприємництво, що створює робочі місця, а споживчий ринок дуже великий.

Держава підтримує підприємництво, що створює робочі місця, а споживчий ринок дуже великий

Американська мрія - це фінансова незалежність і гідний спосіб життя

Що стосується витрат, то товари щоденного попиту сумарно коштують дорожче, ніж побутова техніка або одяг. Більшість американців вважають за краще робити покупки в великих супермаркетах, де можна скористатися великими знижками. З іншого боку, в США росте кількість людей, які дотримуються системи здорового харчування і вживають екологічно чисті продукти. А будь-яка їжа з позначкою «біо» коштує вже в півтора-два рази дорожче.

Більш докладно про способи і варіантах працевлаштування в Штатах: //emigrant.guru/kak/sposoby/work/osobennosti-poiska-rabotyi-i-trudoustroystva-v-ssha.html

Відео: скільки потрібно грошей на життя протягом місяця в штаті Флорида

Страхування і податки

Величезну роль в житті американців грає страхування здоров'я, автомобілів і нерухомості. Держава забезпечує медичну страховку для пенсіонерів та дітей до 19 років, а великі компанії - для своїх працівників і навіть іноді членів їх сімей. Податки в країні високі і становлять від 30 до 50% доходу. Ними не обкладаються пенсіонери, студенти та люди, які отримують мінімальну зарплату.

Особливості соціальної політики

Сполучені Штати Америки - одна з небагатьох країн світу, де немає оплачуваної відпустки по догляду за дитиною. Тільки деякі штати дозволяють собі подібну «розкіш» і лише на 12 тижнів. Немає і безкоштовної медицини, хіба що для малозабезпечених. У той же час освіту в державних школах є безкоштовним. Підтримка сімей з дітьми здійснюється також у формі податкових пільг і спеціальних кредитів.

Клімат і екологія

Сполучені Штати Америки мають величезну територію, заселену дуже нерівномірно. Тільки зі сходу на захід вона розділена на чотири часові зони. Тому зовсім не дивно і природне розмаїття країни. Географи виділяють дві кліматичні зони США - Західну і Східну. Остання дуже волога, підвладна різким погодних змін (особливо територія Нової Англії). Західна зона гориста, температура повітря часто залежить від висоти місцевості, а також від того, з підвітряного або навітряного боку гір знаходиться той чи інший район. Є тут і спекотні безводні пустелі. З півночі на південь країна відрізняється не меншим розмаїттям клімату - досить лише порівняти між собою сувору Аляску і тропічні Гаваї.

Фотогалерея: природа США

Ще трохи про плюси життя в Америці: //emigrant.guru/kuda/plusminus/10-glavnyih-preimushhestv-zhizni-v-amerike.html

Уклад життя і менталітет американців

Країна має безліч культурних традицій. У США живуть представники різних расових і етнічних груп. Тому культурне середовище тут надзвичайно багата. Працює величезна кількість музеїв, театрів, проводяться фестивалі, концерти. Атеїстів трохи - 95% населення відносять себе до віруючих.

Політична нація і расові конфлікти

Американці представляють собою політичну націю: наявність паспорта громадянина країни є головним, а етнічна приналежність - другорядним фактором. З іншого боку, до цих пір існує маса конфліктів як на расовому, так і на етнічному грунті, заснованих на взаємній упередженні і недовіру.

З іншого боку, до цих пір існує маса конфліктів як на расовому, так і на етнічному грунті, заснованих на взаємній упередженні і недовіру

Щирий патріотизм - одна з основних рис американського менталітету

Патріотизм і культ успіху

Однією з основних рис місцевого менталітету є щирий патріотизм. Американці люблять прикрашати будинки і автомобілі національними прапорами. Громадян найбільше цікавлять події та проблеми власної країни, то, що відбувається в Європі або в Азії, їх не дуже-то хвилює.

Ще однією відомою особливістю американців є їх підприємливість і жага успіху. Багато працювати і мало відпочивати - це загальноприйнята чеснота. Просити в борг вважається поганим тоном, як і приходити додому без запрошення.

Відео: менталітет американців

Захоплення здоровим способом життя і інші особливості менталітету

Американці серйозно ставляться до спорту і масово захоплюються бігом підтюпцем, їздою на велосипеді і так далі. Можна сказати, що фізична культура є національним надбанням. На ринку праці між жінками і чоловіками існує жорстка конкуренція. Руки прекрасного підлозі не цілують, в ресторанах кожен платить за себе. А створюють сім'ї тільки тоді, коли буде створена фінансова і соціальна база.

У США не прийнято розповідати приятелям про свої проблеми. В очах оточуючих американець повинен виглядати успішним і розбиратися зі своїми труднощами самостійно, тоді він заслужить повагу. Американці законослухняні і не порушують правил, люблять порядок і організованість. З іншого боку, в США дуже цінують свободу. Люди там іноді поводяться надзвичайно невиховано (з нашої точки зору) тільки тому, що це офіційно не заборонено.

Дійсно, в повсякденному житті американці ніколи не проміняють комфорт на елегантність. Тут ніхто не зрозуміє відомі російські вирази: одяг прикрашає людину, зустрічають по одягу ... В США вважають за краще зручні, пошиті з натуральних тканин речі, в теплу пору року - це, як правило, шорти і футболки ... Американці вміють бути дуже елегантними з нагоди. Похід на роботу або в магазин приводом вбратися вони не вважають.

Марина Соколовська
http://russian-bazaar.com/ru/content/19220.htm

А як живуть російські в сусідній Канаді? //emigrant.guru/kuda/plusminus/zhizn-russkih-v-kanade-est-li-smyisl.html

Російська Америка: відгуки та реальні історії

Американці російського походження - явище для США давнє. Вони почали приїжджати сюди ще за часів Російської імперії. Переважно це були євреї, які шукали вільного життя без забобонів і обмежень. За різними підрахунками їх було близько півтора мільйонів. Невелика кількість політичних емігрантів прибуло сюди в 60-70-х роках XX століття. А найбільша хвиля переселенців з СРСР хлинула в країну в 90-х роках минулого століття.

Російська діаспора

У США знаходиться величезна російська діаспора, але вона дуже неоднорідна. У Сполучених Штатах проживають від 3,2 до 3,5 млн. Російських американців. Перш за все це натуралізовані громадяни, які народилися в Росії або республіках колишнього Радянського Союзу, а також нелегальні мігранти. Російські і російськомовні становлять 1% населення країни. Але більшість етнічних росіян США повністю асимілювалися в суспільстві і перейшли на англійську мову, особливо нащадки російських іммігрантів часів Російської імперії. Рідною російську назвали тільки 706 тисяч чоловік.

Фотогалерея: штати і міста, де зосереджено багато російських

Російська культурне середовище

Росіяни і російськомовні дуже активно проявляють себе в Сполучених Штатах Америки. У всіх штатах і майже в кожному великому місті є російські громади, церкви, школи, театри, бібліотеки, видаються газети. У Нью-Йорку є навіть російські лазні і клуби «Що? Де? Коли? ». У США працює безліч благодійних фондів, які вважають своєю місією збереження російської мови і культури. Є кілька великих громадських організацій, які мають філії по всій країні. Це Конгрес російських американців, Фонд імені Толстого і деякі інші.

Тенденції до роз'єднання

Практично всі, хто приїжджає в США з Росії, мають можливість не втрачати зв'язків зі своєю культурним середовищем. Тому всередині російської громади завжди можна отримати потрібну інформацію та допомогу. У той же час російська діаспора розшаровується, багато хто з приїжджих незабаром починають жити більш відокремлено і індивідуально. Це не дивно, адже російська громада складається з людей різних поколінь, які сповідують різні цінності і часто відносяться один до одного насторожено. Коли російські стають успішними на американському ринку, вони вважають за краще влитися в американський спосіб життя, а також мати відповідний коло друзів і знайомих.

Я бачила багато російськомовних іммігрантів в Клівленді, які приїхали в країну в віці 40-50 років. До цього віку у людини вже склалися певні життєві підвалини - як спілкуватися, як дружити, як на кухнях посиденьки влаштовувати і т. Д. Як не крути, але в американців це по-іншому. І дозволити «позбутися» подібного роду «комфорту» це досить складно для людини в зрілому віці. Тому люди підтримують відносини, влаштовують різні тусовки, концерти за участю російських авторів, просочені ностальгією і т. Д. Якщо подивитися на більш молодих іммігрантів - то тут все по-іншому. Тому що в молодому віці ще присутня соціальна гнучкість і людина легше адаптується до інших умов і засадам. Я мало бачила, щоб молоді пари, які приїхали сюди, багато спілкувалися з російської тусовкою.

OlgaW007

http://www.ulitka.com/адаптация/нежелание_встраиваться_в_американскую_жизнь-57228.html

Де живуть російські іммігранти

Оскільки багато російськомовних переїхали в США з великих міст Росії, України, Білорусі і так далі, то і жити вони часто прагнуть в американських мегаполісах - Нью-Йорку, Лос-Анджелесі, Філадельфії, Х'юстоні, Балтіморі, Клівленді, Атланті, Чикаго, Сан- Франциско, Вашингтоні. Ці 10 міст стали другою батьківщиною для переважної більшості російських американців. Найбільша кількість росіян (22%) живе в штаті Нью-Йорк. Велика кількість росіян в еміграції живе також в таких штатах, як Каліфорнія, Іллінойс, Пенсільванія, Массачусетс і Флорида.

У Сполучених Штатах є і так звані російські райони, де діти відвідують російські школи і дитячі сади, жителі купують російські товари і ходять на роботу в очолювані співвітчизниками фірми, навіть не знаючи англійської. Класичним прикладом такого району є знаменита вулиця Брайтон-біч у Нью-Йорку.

Міфи и факти про российских районах и кварталах

Про Брайтон-біч ходять легенди. Звичайно, цею острів російськомовної громади, де мігранти з стран СНД создали Радянський Союз в мініатюрі, існує. Тому у людей може скластися враження, що можна просто приїхати до Сполучених Штатів, вести себе як вдома і обмежуватися тільки своєю культурним середовищем. Альо це не так. Брайтон-біч і деякі інші російські райони - це виняток, який тільки підтверджує правило. І існують такі місця в більшій мірі для залучення туристів. Так, студентам і нелегалам тут можна знайти роботу на перших порах. Але в цих районах живуть не дуже забезпечені люди. А щоб мати в США гідну оплату праці і будувати відносини з американцями, потрібно не просто адаптуватися, але сприйняти їх цінності. Недарма «вживання» в місцеве середовище займає у російських емігрантів від декількох років до десятиліть.

Недарма «вживання» в місцеве середовище займає у російських емігрантів від декількох років до десятиліть

Російські райони в США часто служать для залучення туристів з Росії

Адаптація в американському суспільстві

Що є найбільш важливим для американського суспільства? По-перше, це знання мови. Приїжджаючи сюди, багато російськомовних розуміють, наскільки їх англійська недосконалий і як він відрізняється від американської англійської. Якщо ж вас не розуміють, то важко увійти в коло спілкування, завести потрібні знайомства і зробити кар'єру. По-друге, це інтеграція в американський спосіб життя - відвідування громадських заходів, спортивних змагань, причому з непідробним інтересом. Ви вважаєте це дурницями? Тоді вас може очікувати відчуження і самотність. А по-третє, це серйозне ставлення до законів і правил. Вседозволеність і нестриманість у вираженні емоцій вважається тут великою провиною. У тих, хто цього не розуміє, виникають проблеми не тільки з сусідами, а й з поліцією.

Працевлаштування російських мігрантів в США

Знайти роботу в США, в тому числі і мігрантам, не складає великих труднощів. Але дивлячись про яку роботу йде мова. Щоб займатися кваліфікованою працею - стати лікарем, бухгалтером, юристом, інженером або викладачем - потрібно мати відповідний диплом міжнародного зразка. Крім того, всі ці професії дуже прив'язані до конкретної ситуації країни - її законам, правилам, особливостям. Якщо у вас немає документа, що визнається в США, а також знання мови та досвіду роботи за кордоном, то доведеться влаштовуватися - по крайней мере, спочатку - на не дуже добре оплачувану роботу - на будівництво, прибиральниками або касирами, рознощиками піци. Зарплата тут 1500-2000 доларів на місяць, і цього часто не вистачає на сім'ю. Понаднормові оплачуються в подвійному розмірі.

Відео: де працюють російські в США і скільки отримують

затребувані професії

Вдалими для іммігрантів вважаються професії водія, дизайнера, флориста, програміста, кухарі, перукаря, ювеліра. Наприклад, водії-далекобійники отримують близько 5000 доларів на місяць, а працівники сервісу - 40 тисяч доларів на рік. Заробітна плата пропорційна знань, досвіду і вмінню тих, хто влаштовується на роботу. Так, фахівці в сфері IT з відповідним вищою освітою починають з 50 тисяч доларів на рік.

Я приїхав до Каліфорнії з батьками, коли мені було 19 років, це 16 років тому. Залишив пристойний університет в Білорусі і кохану дівчину. Працював охоронцем, тимчасовим різноробочим, і на четвертому році пішов на будівництво. Пропрацювавши на будівництві 7 років, до початку кризи я заробляв 140 тис. В рік. Робота була, звичайно, важка, по 8-12 годин на день і їздою за кермом 2-4 години в день. Так, така зарплата була цілком реальна на будівництві працюючи на когось до кризи. Працював за годинниковою ставкою спочатку, через півтора року почав працювати відрядно. Під час кризи мене скоротили, але я не розгубився і відразу ж відкрив магазин з продажу будматеріалів (благо гроші тоді були накопичені за роки роботи). Уже 5 років магазин працює, мій колишній бос-американець кличе мене назад, у нього тепер знову повно роботи, ми з ним хороші приятелі, і допомагаємо один одному по бізнесу, якщо що. Тепер у мене є і ще один бізнес з нерухомістю. І ще до відкриття свого бізнесу у мене було 3 машини (лексус RX для вихідних і далеких поїздок, тойота пікап мені на роботу, тойота «Корола» дружині на кожен день) і свій двоповерховий будинок (в кредит взятий, звичайно, але з 20% внесеними відразу).

Сергій

http://www.doctorvlad.com/russkieamerikancy/index.php/2012/11/rasskaz-russkogo-amerikanca-sergeya-iz-kalifornii-o-svoej-zhizni-v-ssha/

рівень доходів

Багато росіян в США вважають за краще почати власний бізнес і розвивати його. Приблизно 70% російськомовних працюють в сфері торгівлі і менеджменту. Професії і рівень доходів росіян американців часто залежать від штату. У Нью-Йорку і Нью-Джерсі більшість російських заробляє 4000-5000 доларів в місяць навіть при некваліфікованому праці. А в Х'юстоні є багато нафтових компаній, бізнес яких пов'язаний з Росією, і тому високий попит на російськомовних фахівців.

Відео: життя в США очима російських

Пенсіонери в США

Відкладати на пенсію американці починають вже з 30 років, а то і раніше. На державу в цьому плані практично ніхто не розраховує - інвестують в приватні фонди, нерухомість. Тому що отримується пенсія складається з двох частин - державної (1100-1300 доларів в місяць) і накопичувальної. За підрахунками видання USA Today, відкладаючи 5% із зарплати, можна після досягнення пенсійного віку в сумі отримувати близько 3-4,5 тисяч доларів на місяць. Йдучи на пенсію, американці продовжують вести активний спосіб життя - займаються спортом, подорожують, отримують освіту.

Йдучи на пенсію, американці продовжують вести активний спосіб життя - займаються спортом, подорожують, отримують освіту

Пенсіонери в США дуже активні - вони займаються спортом, подорожують, водять автомобілі і навіть одружуються і виходять заміж

Посібник за віком

Однак пенсія, яка дозволить вам під старість вести життя, коли можна ні в чому собі не відмовляти, забезпечена вам, якщо пропрацюєте в США як мінімум кілька десятків років. Що ж роблять в Сполучених Штатах російські пенсіонери? Їм виплачується допомога за віком в сумі 700-1000 доларів на місяць (SSL), вони отримують продуктові талони і можуть оселитися в соціальному житлі, плата за яке становить 100-150 доларів в місяць. Їм забезпечені багато безкоштовні сервіси: проїзд в громадському транспорті, комунальні послуги, медичне обслуговування. До того ж можна офіційно переводити російську пенсію через посольство на картку.

Як ставляться американці до росіян

Ставлення жителів США до росіян приблизно таке ж, як і до інших іммігрантам. Хоча і відмінності теж є. Американці вважають, що російські занадто суворі і майже ніколи не посміхаються. Якщо ж мігранти з Росії стають спокійними і радісними, то їх американські сусіди вважають, що приїжджі нарешті «втягнулися» в місцевий спосіб життя. Деякі вважають, що російські постійно п'ють горілку. З іншого боку, приїжджі з Росії цінуються як хороші працівники. Громадяни США охоче одружуються на російських, оскільки ті прекрасно готують і вміють виховувати дітей. Російську кухню американці не розуміють і часто недолюблюють.

Все дуже товариські і дуже легко починають розмову. Вже через 30 хвилин на робочому місці я з усіма вільно говорив і відчував себе «як вдома». А ще через півгодини, здавалося б, абсолютно незнайомий мені чоловік запропонував сходити з ним на баскетбольний матч Boston Celtics, адже у нього є вільний квиток. На матч я сходив, і навіть маєчку собі купив, а також отримав море класних вражень. До речі, тут 90% населення за кого-то хворіють: Boston Bruins (хокей), Red Sox (бейсбол) і Boston Celtics (баскетбол). Як жартував мій колега: «Ти не станеш справжнім бостонців, поки не купиш собі що-небудь з одягу з символікою одного з цих команд». Зі мною абсолютно вільно заговорювали люди в барі готелю, в ресторанчиках і магазинах, в автобусі, просто тому, що вони не проти поговорити або їх просто щось зацікавило. Я йшов по вулиці і абсолютно незнайомі люди кричали мені вслід: «Ей, мені подобається твоя майка» [майка насправді дуже оригінальна, купувалася в «кислотному» магазині в Амстердамі, але в Росії коли я її носив нічого подібного не траплялося]. І що втричі приємно, все дуже ввічливі.

Штірліц

http://www.yaplakal.com/forum6/topic572377.html

Шанси на імміграцію з Росії

Законні іммігранти мають в США тими ж правами, що і громадяни країни, за винятком участі у виборах. Але щоб приїхати в цю країну не в якості туриста, студента або відрядження, потрібно або мати імміграційну візу, або в'їхати за тимчасовим дозволом і спробувати змінити свій статус. Які шанси мають громадяни Росії на таку візу? Існує кілька способів законно іммігрувати:

  • якщо у вас в США є родичі (подружжя, батьки, діти, брати, сестри), які є постійними жителями країни, вони можуть подати в міграційну службу прохання про видачу імміграційної візи;
  • якщо в США є роботодавець, який потребує співробітника вашої кваліфікації, то за згодою Федеральної служби працевлаштування він теж може подати заявку в Службу у справах громадянства та імміграції про видачу робочої візи, яка дає право на постійне проживання. Але кількість таких дозволів обмежена квотою 140 тисяч на рік;
  • якщо ви є відомим спортсменом або актором, великим інвестором, керуєте філією іноземної компанії або ж ваша діяльність представляє особливий інтерес для Сполучених Штатів;
  • якщо на батьківщині вас переслідують за політичні погляди, національність, соціальне походження або інший статус;
  • якщо ви народите дитини в США, він автоматично стає громадянином країни.

Найбільш доступним шансом отримати ПМЖ в США є участь у лотереї Грін-кард. Від Росії зазвичай виграють від 2 до 4 тисяч заявок щорічно.

Відео: за що люблять Америку

Таблиця: плюси і мінуси життя в США з точки зору російських

Іммігрувати в США нелегко, але ті росіяни, які пройшли через труднощі і бюрократичні перешкоди і подолали їх, зуміли влаштувати для себе гідне життя. У російських іммігрантів в Сполучених Штатах є два шляхи: жити всередині культурного середовища співвітчизників або влитися в американське суспільство. Більшість обирає другий шлях, тому що саме він гарантує успіх і повагу. Життя середньостатистичного американського громадянина - це свобода і відповідальність, боротьба за успіх, високі податки і погодинна зарплата. У цій країні кожен обробляє свій сад і насолоджується його плодами.

Американський спосіб життя - що це таке?
У Нью-Йорку є навіть російські лазні і клуби «Що?
Де?
Коли?
Ви вважаєте це дурницями?
Що ж роблять в Сполучених Штатах російські пенсіонери?
Які шанси мають громадяни Росії на таку візу?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация