Життєві трагедії дітей Сталіна. Чого не пробачили синові вождя народів

  1. Що звалився світ
  2. «Гувернантом» мимоволі
  3. Притча во язицех
  4. гірка безбатченки

Васино «зразкове» дитинство продовжилося розгульного молодістю, а дні свої він завершив безпрізвищна інвалідом

У 1935 році Сталін вимовив фразу, що стала крилатою: «Син за батька не відповідає!». Вже найближчим часом, коли по країні покотився вал репресій, стало ясно, наскільки ці слова лицемірні, діти заарештованих без розбору посилалися в табори, потрапляли в дитячі будинки, де над ними знущалися. За іронією долі, другий син самого Йосипа Віссаріоновича повністю «відповів» за батька. Як тільки 5 березня 1953 року вождь помер, благополуччя і безкарність Василя Йосиповича розтанули, як березневий сніжок.

Читайте також: Життєві трагедії дітей Сталіна. Що привело «кремлівську принцесу» в будинок престарілих >>

Що звалився світ

Другий син вождя з'явився на світ 24 березня 1920 року. Він ріс разом зі старшим братом по батькові Яковом і прийомним сином Сталіна Артемом Сергєєвим. При цьому говорив, що завжди вважав їх своїми братами, не ділив на рідних і чужих.

Довідка: Артем Сергєєв - прийомний син вождя. Було взято на виховання після смерті батька, революціонера Федора Сергєєва.

Васино «зразкове» дитинство продовжилося розгульного молодістю, а дні свої він завершив безпрізвищна інвалідом   У 1935 році Сталін вимовив фразу, що стала крилатою: «Син за батька не відповідає

Надія Аллілуєва. Джерело: wikimedia.org

За свідченнями тих, хто знав родину в благополучні часи, Йосип Віссаріонович від справ домашніх волів дистанціюватися. Він любив бувати в колі сім'ї, але при цьому залишався трохи в стороні. Хлопчикам ставився суворо, а часом і зовсім був байдужим. Виховання синів вождя повністю лягло на плечі його молодої дружини Надії, на якій Сталін був одружений другим шлюбом.

Відносини Сталіна і Аллілуєва й не можна назвати простими. Бували між ними і серйозні конфлікти, але була і велика любов. До сих пір невідомо, з якої саме причини Надія Аллілуєва вирішила звести рахунки з життям. І наскільки в її смерті винен сам Сталін. Точно можна сказати лише, що 7 листопада 1932 року, між ними відбулася сварка, причому публічна. А 9 листопада Надія застрелилася.

Читайте також: Життєві трагедії дітей Сталіна. Чому Яків Джугашвілі шукав смерті >>

«Гувернантом» мимоволі

Смерть матері стала справжнім потрясінням для 12-річного Василя. І батько не зробив нічого, щоб допомогти йому пережити цей удар. Хлопчик по суті виявився один на один з горем. З тих пір його вихованням почали займатися сталінські охоронці на чолі з Миколою Власик. Йосип Віссаріонович, і раніше нечасто бував вдома, став відвідувати сім'ю ще рідше.

Йосип Віссаріонович, і раніше нечасто бував вдома, став відвідувати сім'ю ще рідше

Світлана Аллілуєва і Василь Сталін з батьком, 1935 рік. Джерело: wikimedia.org

За словами самого Василя, він виріс в колі чоловіків, «що не відрізнялися моральністю і помірність». Саме їх негативним прикладом і відсутністю постійного нагляду з боку батька він пізніше пояснював всі свої юнацькі бунти, загули, запої і необдумані вчинки.

Навчався Василь, хоч і в зразковій школі №25, погано, часто намагався прикривати своє хуліганство ім'ям батька. Але при цьому багато хто знав сина Сталіна як доброго і завжди готового прийти на допомогу людини.

Притча во язицех

Василь Сталін. Джерело: wikimedia.org

До війни Василь здобув освіту льотчика. На фронт його відпустили влітку 1942 року. Товариші по службі часто називали його пілотом від Бога. Він дійсно чудово літав, виявляв сміливість в бою. Але, ступивши на землю, повертався до старих добрих розваг - алкоголю і хуліганських витівок.

До 28 років Василь Сталін став уже генерал-лейтенантом, командував повітряними військами Московського округу. Це була вершина його кар'єри. Він продовжував пити, нерідко бив підлеглих, сходився і розходився з жінками. Про гулянках сина Сталіна шепотілася вся столиця. Але при цьому він вибивав для своїх підлеглих житло, вирішував їхні проблеми і допомагав усіма можливими способами.

Василя боготворили багато спортсменів: під егідою ВПС він створив футбольний, хокейний і інші клуби, безсоромно набирав туди найкращих, лякаючи незгодних всілякими «наслідками». Назва його команд в народі розшифровували як «Ватага Василя Сталіна».

Василь Сталін в кабіні Як-9. Джерело: wikimedia.org

гірка безбатченки

Відносини Василя з батьком з роками не налагодилися. Йосип Віссаріонович намагався зробити все, щоб чоловікові ніхто не робив поблажок. У 1952 році і зовсім зняв сина з посади: формально - за два розбилися після параду бомбардувальника, а по факту - за появу в п'яному вигляді на урядовому прийомі. При цьому Василь батька любив і поважав, не намагався робити йому нічого на зло. А після смерті вождя в 1953 році привселюдно заявляв, що Сталіна вбили. Ці слова коштували йому дуже дорого.

Ці слова коштували йому дуже дорого

Кадр з фільму «Син батька народів». У ролі Василя - Гела Месхі. У ролі Сталіна - Анатолій Дзіваев

Для нової влади запальний і гострий на язик син Сталіна був вкрай незручною людиною. Спочатку Василя вигнали з армії, а потім і зовсім дали 8 років таборів за антирадянську пропаганду і зловживання службовим становищем. У Володимирському централі він утримувався під прізвищем Васильєв, був майстерним токарем.

З в'язниці син Сталіна вийшов хворим сорокарічним алкоголіком. При цьому як і раніше продовжував говорити, що думає, тому під кінець життя його відправили жити в закритий тоді місто Казань, а незабаром позбавили навіть знаменитого прізвища - 1962 року йому видали паспорт на ім'я Василя Джугашвілі.

Останні місяці свого життя Василь багато пив, говорив всім, хто готовий був його слухати, що він син вождя, що Сталіна вбили. При цьому користувався повагою у місцевих жителів, особливо тепло його вітали грузини на ринку. Він помер 19 березня 1962 роки від отруєння алкоголем.

У нього було чотири шлюби, від яких народилися четверо дітей. У третьому і четвертому шлюбі він удочерив трьох дівчаток. Один із синів Василя Сталіна, його тезка, наклав на себе руки в 23 роки під впливом наркотиків. Найстарший з дітей, Олександр Бурдонський, довгі роки працював режисером в Театрі Російської армії.

До речі: Деякі історики вважають, що у Сталіна було як мінімум два незаконнонароджених сина.

Костянтин Кузаков народився в 1911 році в Сольвичегодську. Там Сталін відбував своє посилання і жив на квартирі у матері Кузакова - Марії. В офіційних документах батьком Костянтина значиться чоловік Марії, який помер за два роки до народження дитини.

Олександр Давидов - це «наслідок» ще одного посилання Сталіна. Він з'явився на світ в 1917 році в селі Курейка Красноярського краю. Матір'ю його була 13-річна селянка Лідія Перепригіна, з якої у 34-річного Сталіна був роман. Після втечі Сталіна з села Лідія вийшла заміж за місцевого рибалки, який і усиновив Олександра.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация