Знамениті алмази світу. - СНД - Старий Новий Місто Томськ

Мій старий особистий пост з ГТР: http://lara.gorod.tomsk.ru/index-1326463621.php
Мене завжди приваблювали історії про дорогоцінні камені, їх властивості - як реальних, так і приписаних людьми. І, звичайно ж, найбільше історій, часом містичних, пов'язане з діамантами.


Астрологи вважають, що в діамант укладена величезна сила, так як він - перший камінь Зодіаку. Він починає весь ритм, і в ньому, як у краплі води, відбитий весь Зодіак - величезна згорнута енергія, енергія Сонця, що дарує життя всьому живому, плюс концентрована магічна енергія.
Слово «діамант» походить від французького «брільян» - блискучий, блискучий. Тим часом, діамант - це огранований алмаз, і, імовірно, назва «алмаз» походить від арабського «ал-мас» - «твердий». Алмази мають різні відтінки - жовті, блакитні, зелені, коричневі, рожеві. Дуже рідко зустрічаються сині алмази (найвідоміший - «Хоуп»). Алмази мають різні форми, тому існує безліч видів їх огранки. Найвідоміші алмази були здобуті в Індії, в Південній Африці і в Бразилії.


"Кох-и-нір"
Кох-и-нір   Цей алмаз, названий в XVIII столітті Горою світла, не найбільший в скарбниці британської корони, проте завдяки своїй історії він став чи не найбільш легендарним каменем всіх часів

Цей алмаз, названий в XVIII столітті "Горою світла", не найбільший в скарбниці британської корони, проте завдяки своїй історії він став чи не найбільш легендарним каменем всіх часів. У лондонському Тауері він зберігається за броньованим склом. За індійському переказу, на березі річки Ямуна знайшли дитину; во лбу у нього горів прекрасний алмаз; це і був "Кох-и-нір". Дочка погонича слонів підібрала новонародженого і доставила його до двору. Ця дитина була не ким іншим, як Карной, сином бога Сонця. Камінь, чиста маса якого становила тоді 600 карат, був поставлений на статую бога Шиви на місці третього ока, що несе прояснення. У літописах цей алмаз вперше згадується в 1304 році.
"Кох-и-нір" багато раз міняв власників, опинявся в руках афганців, сикхів, а в 1849 році був викрадений англійцями, які захопили Лахор. Алмаз під строгою охороною був відправлений до Лондона, де був вручений королеві Вікторії з нагоди 250-ї річниці заснування Ост-Індійської компанії. Однак камінь не викликав сенсації: через індійського ограновування його блиск був досить тьмяним. Королева викликала з Амстердама відомого огранщика діамантів Воорзангера з компанії Багаття і наказала йому огранувати "гору світла". Це ограновування, скоротило вагу алмазу з 186 до 108,93 карата, принесло йому нев'янучу всесвітню славу.


«Шах»
«Шах»


«ШАХ», один з відомих історичних каменів, алмаз (маса 88 кар), зберігається в Алмазному фонді Росії в Москві. На камені викарбувані написи перською мовою, що розповідають про його колишніх власників: в 1591 алмаз належав Бурхан-Нізам-Шаху II з династії Великих Моголів, в 1641 - Джахану-Шаху, в 1824 - шахові Каджар-Фатх-Алі, владиці Персії. Алмаз НЕ огранен, а лише відполірований, збереглася частина природних граней октаедра. Камінь довгий час висів над троном Великих Моголів в якості талісмана. У 1829 після розгрому російського посольства в Тегерані і вбивства поета і дипломата А. С. Грибоєдова, в Петербург була послана делегація на чолі з сином шаха Хосров-мірзою. У числі «спокутних подарунків» Миколі I був вручений від імені шаха старовинний алмаз.


«Куллінан»
«Куллінан»    У 1904 році Томасом Куллінаном була придбана шахта в провінції Трансвааль, в Південній Африці

У 1904 році Томасом Куллінаном була придбана шахта в провінції Трансвааль, в Південній Африці. А вже 26 січня 1905 року в 17 годин його робочий в ній найбільший в світі алмаз. Це був камінь довжиною 11 см, шириною 5 см і висотою 6 см, важив 621,20 грама (3106 карат). Томас Куллінан нарік це казкове скарб своїм ім'ям, а потім продав його уряду Трансвааля за 750 000 тодішніх доларів. Уряд Трансваалю урочисто піднесло «Куллінан» англійському королю Едуарду VII на день народження. Робота над Куллінаном була доручена братам Ашер, знаменитим гранувальників з Амстердама. Було вирішено розпиляти "Куллінан" на безліч дрібних каменів різної ваги. 10 лютого 1908 року відбулася історична розпилювання алмазу, в результаті було отримано 9 великих і 96 малих каменів, на остаточну огранювання яких пішли місяці. 65% маси каменів в процесі ограновування було втрачено.

"Велика Зірка Африки"
Велика Зірка Африки   Серед найбільш великих каменів, отриманих після розщеплення алмаза Куллінан, був і Куллінан I, або Велика Зірка Африки, вагою 530,20 карата, що став найбільшим діамантом в світі (решта вісім самоцвітів були названі Малими Зірками Африки )
Серед найбільш великих каменів, отриманих після розщеплення алмаза "Куллінан", був і "Куллінан I", або "Велика Зірка Африки", вагою 530,20 карата, що став найбільшим діамантом в світі (решта вісім самоцвітів були названі "Малими Зірками Африки" ). Куллінан-I », як подарунок англійському королю, прикрасив його скіпетр. «Куллінан-IV» в 1911 році був вставлений в корону королеви Мері, а в 1959 році його перенесли в брошку і зробили частиною експозиції виставки «Вічний алмаз». І той і інший камінь на даний момент зберігаються в Тауері, в Лондоні. Ці 9 найбільших діамантів - одні з найбільш шанованих коштовностей англійської корони. Але найважливіше те, що «Куллінан» до сих пір залишається неперевершеним за розмірами діамантом, та й навряд чи природа здатна подарувати людству ще хоча б одне таке чудо.


Брати Ашери отримали від короля в нагороду за ограновування 102 алмазу з 105
Брати Ашери отримали від короля в нагороду за ограновування 102 алмазу з 105. У 1910 році прем'єр-міністр Південної Африки Луї Бота викупив у них цю знамениту партію каменів. За домовленістю з парламентом він вирішив подарувати їх принцесі Уельської, майбутній королеві Марії. Цей безцінний дар був піднесений принцесі в Мальборо Хаус тим самим Річардом Соломоном, який трьома роками раніше вручив неограненний алмаз "Куллінан" Едуардові VII.


«Регент»
«Регент»   «РЕГЕНТ» ( «Пітт»), один з відомих історичних каменів, найбільший (маса 136,75 кар) з зберігаються в Луврі алмазів
«РЕГЕНТ» ( «Пітт»), один з відомих історичних каменів, найбільший (маса 136,75 кар) з зберігаються в Луврі алмазів. Знайдений в копальнях Голконди в Індії в 1700 рабом-індусом, який розрізав стегно і сховав камінь в рані під пов'язкою. Англійська матрос обіцяв рабу свободу за алмаз, але заманивши його на судно, відняв камінь і вбив. Алмаз він продав за 1000 фунтів стерлінгів англійському губернаторові форту Св. Георга Пітту, чиїм ім'ям камінь називався до 1717, коли герцог Орлеанський, регент Франції, купив камінь для Людовика XV за 3375 тис. Франків. У 1792 при розграбуванні королівського палацу камінь зник, але потім був знайдений. Республіканський уряд Франції заклав алмаз багатому московському купцеві Трескову; викупив його генерал Бонапарт (Наполеон I), наказав вправити його в ефес своєї шпаги. У 1886 під час розпродажу скарбів французької корони «Регент» був викуплений за 6 мільйонів франків для музею Лувру.

"Хоуп"
Хоуп   Родина алмаза - благодатна Індія
Родина алмаза - благодатна Індія. Саме там, поруч з Голконди, виявили справжній скарб - надзвичайно великий алмаз, який вражає своїм насиченим синім кольором, разюче прекрасний. Першим власником дивного каменю став знаменитий мандрівник-француз Жан Батист Таверньє. Але у нього камінь пробув недовго, і в 1669 році змінив господаря, яким став король Франції Людовик Чотирнадцятий, відомий своєю пристрастю до коштовностей. А Жан Батист в обмін на камінь отримав дворянське звання.
Тут починається тяжка історія алмазу - в той же час, що він потрапив до Європи, там спалахнула чума. Зараз, простежуючи події, можна вважати, що це і був початок пригод, осягали тих, хто володів каменем.
Король пишався своїм придбанням, охоче демонстрував його, а щоб скарб не потьмяніли і знайшло свій первісний блиск, велів огранувати його, надавши форму серця. В результаті обробки «Хоуп» знайшов вага в 69 карат. В ті часи алмаз ще не отримав свого сьогоднішнього назви. З легкої руки французького монарха весь Версаль став називати коштовність «Алмазом Корони». Після смерті правителя камінь перейшов у володіння Марії-Антуанетти. Під час революції королева була страчена.


«Зелений Дрезденський»


Зелений Дрезденський - прекрасний яблучно-зелений алмаз, бездоганний, найчистішої води;  являє собою прикрасу для капелюхи
Зелений Дрезденський - прекрасний яблучно-зелений алмаз, бездоганний, найчистішої води; являє собою прикрасу для капелюхи. Він знаходиться в "Зелених пагорбах". Важить 41 метричний карат. Це найбільший з відомих зелених діамантів, один з найбільш рідкісних дорогоцінних каменів. Камінь був куплений королем Саксонії Фрідріхом Августом II в 1743 році Відбувається ймовірно з Індії.
Історія Зеленого Дрезденського алмаза починається на початку 18 століття. Відомий купець того часу Маркус Мойсей придбав цей камінь в Індії, пізніше він показав цей камінь Його Величності королю Георгу I (1714-1727 рр.) З метою продажу. Друга згадка Дрезденського Зеленого діаманта датується 1 726 роком герцогу Фрідріху Августу II (1733-1763), сина Фрідріха Августа I на Лейпцизькому ярмарку в 1741 році.
Так цей дивовижний камінь потрапив в колекцію «Зелене зведення», створену Фрідріхом Августом I, великим поціновувачем мистецтва і коштовностей. Згодом придворним ювеліром Йоганном Фрідріхом Дінглінгер діамант був вставлений в знак ордена Золотого Руна, але в 1746 році він був вилучений з нього. Після закінчення Семирічної війни (1756-1763), в якій Саксонія програла Пруссії, виготовлений знак Золотого руна був зламаний. У 1768 році інший ювелір Діссбах використовував Дрезденський Зелений діамант при створенні прикраси для капелюхи (це прикраса показано на малюнку нижче праворуч). І це прикраса дійшло до наших днів і тепер зберігатися в музеї.


"Червоний Хрест"


«Червоний Хрест» - великий канарково-жовтий діамант квадратної форми розміром 205 метричних каратів
«Червоний Хрест» - великий канарково-жовтий діамант квадратної форми розміром 205 метричних каратів. Цікавою особливістю цього каменю є те, що, якщо дивитися крізь табличну грань, можна побачити серію включень, за формою нагадує мальтійський хрест. Лондонський алмазний синдикат в 1918 р подарував діамант британському суспільству Червоного Хреста і чернечому ордену Святого Іоанна. Так були відзначені заслуги мальтійських лицарів, доглядали в госпіталі Ла-Валетти за пораненими в Першій світовій війні британськими (і не тільки) солдатами. Після скоєння дарчого акту камінь і отримав свою назву. У тому ж році іоаніти продали камінь за 10 тисяч фунтів стерлінгів. Виручені гроші пішли на придбання ліків і перебудову лікарень. Довгі роки вважали, що камінь купила британська королівська сім'я, але «Червоний Хрест» несподівано з'явився в Саудівській Аравії. У 1973 р він знову потрапив на аукціон. І знову покупець залишився невідомий.
"Зірка Південної Африки"

У 1869 році в районі Хоуптауна пастух на ім'я Боуї знайшов алмаз чистим вагою 83,50 карата. Він приніс алмаз фермеру Шалкия Ван Найкерку, який жив неподалік. Той не зволікаючи запропонував йому замість 500 баранів, 10 биків і свого коня. Звістка про цю знахідку викликала нашестя тисяч шукачів пригод. Алмаз пастуха Боуї, названий "Зіркою Південної Африки", після ограновування "крапелькою" став важити 47,75 карата. У 1974 році він був проданий на аукціоні "Крістіс" за 552000 доларів і опинився в Женеві.

«Сансі»
«Сансі»   Історія каменю «Сансі» дуже заплутана;  можливо, в ній переплелися історії двох або більше каменів
Історія каменю «Сансі» дуже заплутана; можливо, в ній переплелися історії двох або більше каменів. Можливо, що це один з алмазів, куплених близько 1570 в Константинополі сеньйором де Сансі, який був послом Франції при дворі Оттоманов. В кінці століття Сансі продав камінь королеві Єлизаветі. Приблизно сто пет по тому, в 1695 році, алмаз був проданий Яковом Другим Людовику XIV, королю Франції. В описі регалій Французької корони, складеної в 1791 році, камінь був оцінений в 1 000 000 франків. Вага каменю дорівнює 533 карата (55 метричних каратів). У 1828 році він був проданий князю Демидова. «Сансі» демонструвався на Паризькій виставки 1867 року, а потім його придбав лорд Астор як весільний подарунок синові.


"Чорний Орлів"

Його походження і сіро-сталевий колір залишаються загадкою
Його походження і сіро-сталевий колір залишаються загадкою. Дехто припускає, що раніше це був камінь "Око Брахми" вагою 195 карат, вставлений в статую в районі Пондішері. Інші вважають, що цей діамант зберігався в скриньці у російської княгині Надії Орлової. Тим часом, княгині з таким ім'ям ніколи не існувало. Крім того, чорний діамант ніколи не згадувався в Індії, де цей колір вважається недобрим знаком. Звідки б не відбувався "Чорний Орлів", чия вага в даний час складає 67,50 карата, ювелір Уїнстон з Нью-Йорка виставляв його на загальний огляд як дивину, а потім вставив його разом з іншими діамантами в платинове кольє, яке багато разів переходило з рук в руки. Останній раз воно було продано на аукціоні "Сотбіс" в Нью-Йорку.

«Сторіччя»

Діамант Сторіччя був названий на честь святкування сторіччя з дня заснування алмазодобувної фірми «Де Бірс»
Діамант "Сторіччя" був названий на честь святкування сторіччя з дня заснування алмазодобувної фірми «Де Бірс». На банкеті на честь ювілею фірми 11 березня 1988 року, алмаз був вперше показаний широкій публіці в необробленому вигляді. У ограненому вигляді камінь був представлений лише в травні 1991 року. Насправді показавши камінь 11 березня 1988 року компанія «Де Бірс» хотіла справити враження тим, що знахідка такого великого каменя (алмаз "Сторіччя" до ограновування важив 599 карат або 120 г) збіглася з святкування настільки значущої події для фірми. В реальності ж камінь був знайдений задовго до торжества 17 липня 1986 року. Діаманту "Сторіччя" присвоєні вища група кольору D і вища група чистоти Fl, він є найбільшим каменем з подібними характеристиками.

На дослідження і обробку такого рідкісного алмазу, як «Сторіччя» пішли три роки - з 1988 по 1991 рр. В результаті було отримано діамант вагою 273 карата, який своєю оригінальною формою нагадує серце або гербовий щит. Робота над каменем в надрах Лабораторії по дослідженню алмазів була доручена одному з найбільших гранильщиков світу, Габі Толковскі, представнику прославленої династії. П'ять місяців пішло на відсікання зайвих частин каменю з використанням традиційних ручних методів роботи. Дев'ять місяців зайняла поліровка, три місяці - заключний етап. Діамант "Сторіччя" був відданий в оренду в Лондонський Тауер, де демонструвався публіки протягом ряду років. Вважається що компанія «Де Бірс» більше не володіє каменем, його нинішній власник невідомий. За словами Габі Толковскі, дорогоцінний камінь був проданий в червні 2008 року молодому підприємцю, який проживає в Сполучених Штатах. Хоча «Де Бірс» відмовляється від коментарів, посилаючись на політику анонімності, діамант "Сторіччя" вже давно не демонструвався публіці.
Джерело:: http://www.arabio.ru/om, http://www.webslivki.com, http://laaax.ru, http://a-gold.su/article

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация