Зразок позовної заяви про відшкодування моральної та матеріальної шкоди при дтп. Моральна шкода та ДТП. Можливі суми при відшкодуванні моральної шкоди

  1. базові поняття
  2. Позовна заява для відшкодування моральної шкоди
  3. Трудове законодавство про відшкодування моральної Шкоди
  4. права роботодавця
  5. права працівника
  6. Моральна шкода та ДТП
  7. Можливі суми при відшкодуванні моральної шкоди
  8. Стягнення моральної шкоди в кримінальному процесі
  9. Відео: Компенсація моральної шкоди

В _____________ міський суд
___________________________

Позивач: ___________________________
адреса: ___________________________
Відповідач: ___________________________
Адреса ___________________________

ПОЗОВНУ ЗАЯВУ
про відшкодування шкоди здоров'ю, заподіяної в внаслідок ДТП

Року приблизно ___ годин ___ хвилин моя дочка _________ переходила дорогу по пішохідному переходу , Біля школи № ____ на вул. ____________________. Попереду йде автомашина марки _____________ зупинилася, щоб пропустити її, а водій автомашини ________________ за госномерамі, під керуванням об'їхав машину і скоїв наїзд на _____________.
_____________________ при виникненні небезпеки своєчасно не вжив заходів для __________________, тим самим порушивши п.п. _____ ПДР, в результаті чого скоїв наїзд на ____________, що спричинило заподіяння _____________ тяжкості здоров'я.
Дорожньо-транспортна пригода сталася з вини ___________________, що підтверджується ______________________ від ____________ року.

Повторна запис інциденту в таблиці переконує нас в тому, що вимога водія про те, що він бачив вантажний автомобіль , Що рухається з кривою в дорогу за мить до зіткнення, є хибним. Справа в тому, що апелянт-водій збирався наздогнати перед собою аварію панелі «Комбі». Тому він, мабуть, знаходився всього на 2-5 метрів зліва від панелі доставки Комбі. На цьому положенні і відстані водій не може бачити вантажний автомобіль зі стільцями, які, як він стверджував, виходять з кривою, так як його бачення або вид справа покриті панеллю подачі комбі, яку він збирався наздогнати.

Відповідно до ст.1064 ЦК України шкода, заподіяна особі або майну громадянина, а також шкода, завдана майну юридичної особи, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її завдала.
Згідно з вимогами ст.1079 ЦК РФ юридичні особи і громадяни, діяльність яких пов'язана з підвищеною небезпекою для оточуючих (використання транспортних засобів, механізмів, електричної енергії високої напруги, атомної енергії, вибухових речовин, сильнодіючих отрут і т.п .; здійснення будівельної та іншої, пов'язаної з нею діяльності та ін.) , зобов'язані відшкодувати шкоду, заподіяну джерелом підвищеної небезпеки, якщо не доведуть, що шкода виникла внаслідок непереборної сили або умислу потерпілого.
В результаті вищевказаного дорожньо-транспортної пригоди ____________ був завдано шкоди здоров'ю, а саме були заподіяні тілесні ушкодження у вигляді: перелому гомілковостопного суглоба зі зміщенням, струс головного мозку, вибиті передні зуби _____________.
Після скоєння наїзду ______________________ зупинився і викликав швидку допомогу, яка доставила _____________ в лікарню ____________________ р Москви.
За час перебування ___________ в лікарні ________________ один раз прийшов в лікарню, приніс фрукти, але ніякої допомоги в лікування не надав.
______________ по сьогоднішній день продовжує проходити лікування, приймає ліки, також їй ще належить протезування передніх зубів. Для відновлення її здоров'я мені довелося звертатися за консультацією до різних лікарів, проводити дослідження, які все проводяться платно, купувати ліки. В результаті ДТП дочка стала нервовою, полохливої.
Крім того, що я змушена займатися відновленням її здоров'я, мені довелося звертатися за консультацією та допомогою до невропатолога і психолога, купувати ліки.
Всього на лікування я витратила ______________________ рублів.
Якщо громадянину завдано моральної шкоди (фізичні або моральні страждання) діями, що порушують його особисті немайнові права або посягають на належні громадянину інші нематеріальні блага, а також в інших випадках, передбачених законом, суд може покласти на порушника обов'язок грошової компенсації зазначеного шкоди (ст.151 ГК РФ).
Під нематеріальними благами розуміється відповідно до ст.150 ГК РФ життя і здоров'я, гідність особистості, особиста недоторканність, честь і добре ім'я, ділова репутація, недоторканність приватного життя, особиста і сімейна таємниця, право вільного пересування, вибору місця перебування і проживання, право на ім'я, право авторства, інші особисті немайнові права та інші нематеріальні блага, що належать громадянину від народження або в силу закону, є невідчужуваними і не передається іншим способом.
Винними діями _____________________ мені завдано і моральну шкоду, який виражається в нанесенні шкоди здоров'ю моєї дочки _____________ Моральні страждання полягають в тому, що крім відновлення здоров'я дитини, я змушена звертатися за юридичною допомогою, розповідати про особисті проблеми, витрачати свій особистий час, змушена звернутися в суд за захистом своїх прав та інтересів.
____________ і по сьогоднішній день продовжує нести моральні і фізичні страждання.
Моральна шкода , Заподіяну мені, я оцінюю в розмірі _________ рублів.
Крім того я змушена була звернутися за юридичною допомогою в ТОВ «__________», де оплатила ___________ рублів. Вважаю, цю суму також підлягає стягнути з відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.150,151, 1064, 1079, 1099-1101 ЦК України,

Ми також відмовляємося вести вимоги водія про те, що панель доставки комбі повернулася вліво до своєї смузі, щоб уникнути вантажного вантажівки зі стільцями, а потім вийшла з-за плеча дороги. Рубен Рівера, водій вантажного автомобіля зі стільцями, показав, що його вантажівка був припаркований і не збирався залишати демонстрантів. Рівера повідомив, що він стояв перед своїм вантажівкою. Свідок Дієго Орка підтвердив Рубен Рівера.

Незважаючи на зусилля апелянтів, щоб дискредитувати Рівера, ми переконані, що водій, який ударив лівий задній кут панелі доставки Комбі, таким чином, щоб обігнати його, був безпосередньою причиною аварії. Також неймовірно, що водій не відчував або не помічав контакту між вантажним вантажівкою і панеллю подачі комбі. Зрештою, після поліцейського розслідування було встановлено і визнано, що виступає передній правий край вантажної платформи вантажного вантажівки, встановлений контрольними відмітками і вимірами, потрапляє в лівий задній кут панелі подачі комбі.

Стягнути з відповідача ________________________ в мою користь в рахунок відшкодування матеріальної шкоди , Заподіяної життю та здоров'ю і реальні витрати в розмірі ___________________________ рублів.
Стягнути з відповідача ___________________________ в мою користь ___________ рублів в рахунок компенсації моральної шкоди.
Стягнути з відповідача ________________________ в мою користь оплату за надання юридичної допомоги в розмірі __________ рублів.

З огляду на прискорену швидкість вантажного автомобіля водія в спробі обігнати панель доставки Комбі, цілком ймовірно, при контакті стався б ударний звук, схожий на звук жорсткого об'єкта, ураженого іншим твердим предметом. Такий звук можна пропустити, щоб відчути або помітити. Тому ми не переконані в реченні водія.

Ми повністю згодні з судом, коли він сказав. Червона вантажна машина зупинилася на деякий час, а потім прискорилася. У попередньому попередньому обговоренні є друга, третя, четверта і п'ята помилки, призначені драйвером апеляції. Від реконструкції інциденту ми знаходимо водія недбалим, а не позивачем-аппеллером, як нападають апелянти. Ми також не знаходимо якусь необережність, пов'язану з позивачем-аппелле. Близька причина, як тут обговорювалося вище, - це нерозсудливість водія Де Місяця, щоб прорахувати його відстань до і від панелі доставки Комбі при обгоні.

Додаток: копія позовної заяви;
копія протоколу про адміністративне правопорушення;
копія Постанови ____________________________ від
_______________________________ року;
копія виписного епікризу;
копія висновку експерта;
копії квитанцій про оплату ліків;
копії обстежень і чеків;
копія свідоцтва про народження _______________;
копія договору про надання юридичних послуг.

Настільки, що передній правий край його завантажувального платформи потрапив в лівий задній кут панелі доставки Комбі. Заподіяння панелі доставки комбі для відхилення вправо, змушуючи її бігати в припаркованому вантажному автомобілі зі стільцями. Потрапивши в недбалість, недбалість призвела до серйозних травм, суд нижчої інстанції не помилився у вироку водія-відповідача Де Місяця про виплату фактичних, моральних, помірних і зразкових збитків, так само як і для оплати адвоката.

Щоб виправдати ці нагороди, ми вважаємо встановленим факт, що це не підлягає сумніву, незважаючи на те, що всупереч заяві водія він не потрапив в панель доставки Комбі в лівому задньому кутку, що він не намагався ухилитися від відповідальності, навіть свідомо розуміючи, що він викликав нещасний випадок, він просто зупинився, і, побачивши екстенсивний отриманого ушкодження і серйозність травми, залишив місце пригоди і весь час мовчав, поки не виявив поліцейське розслідування - таким чином, це стало хітом і запустити випадок, чистий і простий.

«___» ________________ р ______________ / _____________ /

В ГР РФ існує поняття моральної шкоди або шкоди. Будь-який громадянин має право подати позовну заяву з проханням зобов'язати винного виплатити компенсацію, якщо моральну шкоду був викликаний низкою причин, вказаних в статтях ГК РФ. Розмір і порядок відшкодування компенсації виноситься в судовому порядку і залежить від ступеня моральної шкоди і його наслідків.

Апеляційний Чівер Де Місяць з сьомої, восьмої і дев'ятої помилками буде розглядатися разом з помилками, присвоєними апеляційної корпорацією. Тому він стверджував, що суд над судом не допустив помилку, і зажадав, щоб він допустив помилку в тому, що Корпорація могла подати позов в позивач. Одним з головних причин, що розглядаються судом, є кво щодо захисту здійснення належної обачності, поданої апеляційної корпорацією, є запис водія відповідача Де Місяця про те, що він колись був звинувачений в серйозних тілесні ушкодження без всякої необережності.

базові поняття

В першу чергу, це питання піднімається в цивільному праві. Під моральною шкодою або збитком розуміють фізичні страждання, які призводять, в свою чергу, до моральним. Громадянин відчуває їх через дії (рідше - бездіяльності), які були спрямовані проти його життя і здоров'я, порушили його особисті права, як майнові, так і немайнові.

Під моральною шкодою розуміються емоційні переживання людини, пов'язані з почуттям приниження або роздратуванням, гнівом, соромом і пригніченістю. Це ситуації, коли людина відчуває себе дискомфортно або відчуває свою ущербність.

Але записи не показали, що його виправдувальний вирок був судом по суті. Справа, можливо, було звільнено, і він був виправданий за нездатність звинувачення переслідувати в судовому порядку за рахунок захисту потерпілої сторони. тому його невинність не була доведена. Недостатньо того, щоб обвинувачена корпорація високо оцінила і виправдовувала водійське виправдання цього звинувачення, але Корпорація повинна була надати суду докази того, що в ході судового розгляду по суті його водій обвинуваченого був визнаний невинним.

В іншому випадку корпорація-відповідач-заявник не повинна була наймати Де Місяць, якби вона виконувала належну обачність по закону при наймі водія, аварія не сталася б так, як це сталося, і її можна було б уникнути. Судовий суд, як і ми, не був задоволений свідченнями Мануеля Зурбано і Бенджаміна Франциско, як співробітників апеляційної корпорації. Їхні свідчення, крім того, що вони стосувалися тільки загальних і простих спостережень за водінням чергового водія Де Місяця, що не були ретельними.


Скористатися своїм правом на виплату грошової компенсації громадяни можуть в наступних ситуаціях:

  • Оголошено заповіту з порушенням закону - раніше встановленого терміну , Передача інформації третім особам.
  • Посягання на особисті права людини, такі як ім'я, честь і гідність.
  • Порушення виробником прав споживача.
  • Розголошення конфіденційної інформації, що стосується людини.
  • Дискримінація в сфері праці за статевою ознакою, расової або релігійної приналежності, віку.
  • Неправомірні дії роботодавця щодо працівника.
  • Звільнення працівника з порушеннями - необґрунтовані звільнення, порушення процедури звільнення (наприклад, звільнення без попередження, відсутність компенсаційних виплат). Правильний процес звільнення - описаний.
  • Незаконне переведення на інше місце роботи або посаду. Наприклад, на менш оплачувану посаду або ж в інший філія компанії.
  • Нанесення травм і каліцтв, що призвели до тривалої або постійної непрацездатності.

Позовна заява для відшкодування моральної шкоди

В першу чергу, для отримання компенсації необхідно скласти позов і подати його за місцем проживання відповідача.

У судовому позові повинні міститися:

Вони повинні були заявити про різні процедури компанії при наймі своїх співробітників, особливо своїх водіїв. Не забувайте виконувати роботодавці перед наймом своїх співробітників. У разі, коли в барі є докази, в Корпорації спостерігалася незнищенна слабкість в спостереженні за її водієм. Оскільки він був слабким в своєму спостереженні, він не знав, поки не зіткнувся з тим, що його вантажний автомобіль зіткнувся з нещасним випадком і викликав пошкодження і травми. що він не повідомив про аварію, тому що ніхто в своїй компанії не знав про аварію.

  • Назва суду, куди ви подаєте позов.
  • Дані позивача - ім'я, прізвище, по батькові, його адреса проживання.
  • Дані відповідача - ім'я, прізвище, по батькові, адреса.
  • Визнання права позивача на отримання компенсації. При цьому описується, які права були порушені, і які були їхні наслідки. Важливо якомога точніше описати ситуацію, вказати місце і час події. При можливості послатися на статті ГК.
  • Суму компенсації, яку позивач бажає отримати. Варто відзначити, що ні нижня, ні верхня межі суми не встановлені законом. Але це не означає, що необхідно вимагати мільйони. Найкраще, проконсультуватися з юристом про те, які середні виплати в даній конкретній ситуації можливі.
  • Прохання про стягнення з відповідача зазначеної суми.

До позову необхідно обов'язково додати:

  • Доказ розміру моральних страждань.
  • Доказ матеріальних витрат, яких зазнав позивач для усунення страждань.

Для цієї мети можна використовувати:

  • довідки;
  • Історії з хвороби.

Також необхідно знайти двох свідків, які можуть підтвердити ваш стан в той період.

При подачі позову необхідно також сплатити держмита в розмірі 200 рублів.

Те, що навіть сам Де Місяць не розумів, що вантажівка, з яким він їхав, зв'язався з групою доставки позивачів Комбі. Ми відкинули наказ водія Де Місяця, що він не розуміє, що його вантажівка зв'язався з групою доставки позивача Комбі. Його удавання суперечить людській і фактичного досвіду. Обережний водій може навіть виявити маленький камінчик, ударяющий по його транспортному засобу Навіть незначний поштовх стає помітним.

Наскільки більше з контактом і впливом, які були встановлені без сумніву і в кінцевому підсумку визнані водієві Де Місяцем, що його вантажівка, в кінці кінців, потрапив в Комбі в його лівому задньому кутку, який відправив панель доставки Комбі щоб не допустити, щоб обвіняемая- апеляційна корпорація не повідомила про це нещасного випадку, але ми переконані в тому, що суд першої інстанції ухвалив, що відповідач-заявник Корпорації через свого представника і адвокат, Атті Еусебіо, спробував приховати залученість свого водія і вантажівку в аварію з сім'ї жертви.


Бланк позовної заяви для відшкодування моральної шкоди, відчутного при отриманні професійної травми, виглядає наступним чином:



Якщо позов подається для відшкодування моральної шкоди при ДТП, складається заяву за таким зразком:



Він далі постановив, що здатність роботодавця є допоміжною. Всі сторони нападали на це рішення, подавши нам два окремих клопотання. Питання, підняті в цьому клопотанні, в два рази. Вони полягають в тому, чи є відповідальність роботодавця в квазі-деликте дочірньої, і чи є суд апеляційного суду правильним при зменшенні розміру шкоди, присудженого заявнику.

Ми підтримуємо думку заявника про те, що здатність роботодавця в квазі-Деліня є первинним і солідарним, а не допоміжним. Апеляційний суд підтвердив винагороди за шкоду, засновані на його висновках, в такий спосіб. Обидва апелянта завдали вирок відшкодувань. Ми знаходимо в достатній мірі достатні докази, що підтверджують рішення про відшкодування шкоди на користь позивача-аппелле. Він був затриманий з моменту аварії до травня, він не міг відразу працювати. У нього були серйозні рани на лобі і ногах.

Трудове законодавство про відшкодування моральної Шкоди

Законом передбачається відшкодування моральної Шкоди, заподіяної працівнікові або роботодавця. Поклич относительно моральної Шкоди в даній сфері могут буті подані в течение 3 місяців после звершені Дії, что ставши причиною завдання Шкода.

права роботодавця

У ряді випадків, роботодавець має право подати позов на працівника з проханням стягнути з нього моральну шкоду. Наприклад, якщо працівник завдав шкоди майну не тільки роботодавця, але і третіх осіб. Наприклад, потрапив в ДТП на службовій машині.

Може мати місце і ситуація, в якій працівником були розголошені конфіденційні дані про роботу підприємства.

Коротше кажучи, він став інвалідом. Рамон Борромео, позивач-аппеллел Максімо полон, отримав множинні переломи за участю кісток стегна і лівої гомілки або великогомілкової кістки, і є ознаки головного поразки. Борромео провів серію операцій. Щоб бути більш докладним, ми наводимо з короткого викладу статті вимога позивача-аппеллера пана полон, узяте по записах, і залишалося необгрунтованим наступним чином. Рамон Борромео, хірург-ортопед, який лікував містера полон і бачив його у відділенні невідкладної допомоги Медичного центру Макаті в день аварії, показав, що містер полон був нескладним, коли вперше побачив його.

права працівника

Працівник має право подати на свого безпосереднього роботодавця в ряді ситуацій. Сюди відносяться:

  • Незаконне звільнення з роботи.
  • Переклад на інше місце роботи без узгодження з працівником.
  • Звільнення без обґрунтувань.
  • Відмова роботодавця від виконання винесеного судом або іншим вищим органом рішення про поновлення працівника на колишньому робочому місці.
  • Затримка видачі документів при звільненні.
  • Внесення до трудової книжки невірної записи про причини звільнення працівника;
  • Нанесення шкоди особистому майну працівника.
  • Порушення термінів виплати заробітної плати , Оплати відпустки або лікарняного.
  • Нанесення шкоди здоров'ю або каліцтв, отримання професійних захворювань, при яких працівник не може виконувати свої трудові обов'язки.

В судовій практиці також зустрічаються випадки, коли роботодавець вносить колишнього працівника в «чорний список», поширює про нього відомості, що порочать його репутацію і заважають працівникові знайти роботу. У такій ситуації, працівник також має право подати позов на компенсацію моральної шкоди.

Йому було боляче; обмежене рухом ніг через переломи і відключень. Рана полоні в стегнах була очищена, а потім скелетна тяга на обидві ноги, за допомогою якої дріт була вставлена ​​в кістку, щоб отримати більш-менш незручну тимчасову процедуру, пояснив доктор Борромео, щоб полегшити набряк і спазм м'язів. Борромео провів ще одну операцію, на цей раз він описав, що він був відкритою хірургією на лівій кістки стегна, метою якої було домогтися точного вирівнювання переломів. Борромео виконав ще одну операцію через три тижні, на цей раз на правому стегні Це не було останнім з операцій, які пан Плен розробив для реакції чужорідного тіла, що, за словами доктора Потім, через кілька місяців він розробив відмова від металевого приладу з вторинною інфекцією кісток, що зажадало іншої операції.

Моральна шкода та ДТП

В випадку ДТП потерпілий також може розраховувати на компенсацію моральної шкоди. При цьому важливо відзначити, що моральну шкоду оплачує безпосередньо винуватець ДТП. Страхові компании не займаються врегулюванням цих питань.

Моральна шкода, пов'язаний з ДТП в разі, якщо була заподіяна шкода життю і здоров'ю людини. В особливо важких випадках, позивач може вимагати як щомісячну компенсацію, так і довічну, якщо його відновлення неможливе.

Полоні довелося використовувати милиці, тому що перелом був не просто звичайним переломом; це те, що доктор назвав «подрібненням переломів», тобто кістка була розбита на кілька фрагментів, кілька фрагментів, які, природно, продовжували період загоєння.

Після визначення різних представлених рентгенівських фільмів доктор Борромео засвідчив, що, незважаючи на хірургічне втручання, безумовно скорочується однорічна пані полон, ліва нога. Полоні скаржився на дефектний зір. На свідків стенді фахівець по очах доктор Рейнальдо Бордадор засвідчив, що пан Тривале читання призведе до головного болю. Пленовое стан очей, як таке, викликане паралічем одного з оккулярних м'язів. Хоча операція може бути виконана, результат не гарантується, також буде подвійне зір незалежно від того, наскільки хороша операція, зазначив лікар.

При цьому суд виносить рішення на користь позивача незалежно від ступеня вини відповідача, так як саме він був за кермом у момент заподіяння шкоди.

Можливі суми при відшкодуванні моральної шкоди

Розміри компенсації чуваної в тій чи іншій ситуації, не прописані в законі. Суд визначає їх, виходячи з викладених в позові даних про ситуацію, яка стала причиною нанесення моральної шкоди, оцінює можливі страждання людини, вислуховує свідків і тільки після цього оцінює характер моральних страждань позивача.

У судовій практиці вказуються різні розміри компенсацій:

  • У разі ДТП, що призвело до тимчасової непрацездатності, розмір компенсацій сягає до 250 000 рублів. При ДТП, що призвело до втрати годувальника, максимальна сума досягає 150 000 рублів.
  • Тяжка шкода здоров'ю - 300 000 рублів.
  • Втрата близького родича - 800 000 рублей.

Але в середньому, сума компенсації в ДТП становить всього 50 000 рублів.


Найчастіше, суд при винесенні рішення звертає увагу на розмір доходів відповідача і намагається накладати суму, яка буде йому «по кишені».

При порушенні трудових прав сума компенсації куди менше. Середній розмір її становить 10 000 рублів.

У судовій практиці також спостерігається тенденція, при якій позивачі, які намагалися залагодити питання про моральну шкоду в досудовому порядку, отримують велику суму компенсації, ніж ті, які звернулися до суду, щоб отримати матеріальну вигоду від події.

Стягнення моральної шкоди в кримінальному процесі

В ході кримінального процесу постраждалі також можуть висунути вимоги про компенсацію моральної шкоди в таких ситуаціях:

  • При розбійному нападі і пов'язаному з ним насильство. При цьому розмір компенсації залежить безпосередньо від тяжкості каліцтв.
  • При без насильства. В даному випадку позов не завжди задовольняють. Виняток - ситуації, коли були викрадені речі, що мають цінність для людини, наприклад, родова реліквія або мав цінність подарунок. В іншому випадку, можливий лише позов про відшкодування матеріального збитку.
  • За нанесення побоїв. Розмір компенсації також визначається виходячи зі ступеня побоїв. У деяких випадках на розмір суми компенсації може також вплинути місце, де було скоєно злочин. Так, якщо людина був побитий на вулиці, в людному місці - розмір компенсації може бути вище.
  • При згвалтуванні позови про компенсацію збитку практично завжди задовольняються.
  • За загрози здоров'ю і життю людини також можна отримати компенсацію.

Відео: Компенсація моральної шкоди

У відео-консультації розглядається питання про відшкодування моральної шкоди. З відео ви дізнаєтеся, в яких ситуаціях можна розраховувати на компенсацію, як правильно оформити і подати заяву, який порядок винесення рішення по даному питанню:
Кожен громадянин має право на компенсацію моральної шкоди, заподіяної в тій чи іншій ситуації. Умови, при яких можлива компенсація, описані у Цивільному кодексі України. Розміри компенсації встановлюються в судовому порядку виходячи з тяжкості і характеру моральної шкоди.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация