Зруйновані заводи і "чорний ринок" валют: що впливає на курс долара і коли він впаде

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

23 вересня 2014 року, 17:06 Переглядiв:

Курс долара в Україні зростає.

В Україні стрімко зростає курс долара. Щоб вирівняти ситуацію і врятувати гривню, Нацбанк продає комерційним банкам валюту з аукціону і жорстко обмежив покупку інвалют з боку населення. Головними причинами погіршення ситуації у фінансовій системі в НБУ називають війну на сході, руйнування підприємств та спекуляції на "чорному ринку".

"Неадекватно ДОЛАРОВІ СТРИБКИ". Фінансову систему України лихоманить. "Сказати, що ситуація складна, - нічого не сказати, настільки крихке буває рівновагу", - заявила сьогодні директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова. Ситуацію, що склалася з різкою зміною курсу валют прем'єр-міністр Арсеній Яценюк назвав "неадекватними доларовими стрибками", а глава правління Ощадбанку Андрій Пишний заявив, що "час дуже непроста, всі на нервах, фінсистема під постійними атаками".

Курс долара зростає, а гривня - падає практично кожен день. Так, сьогодні до середини торгів на міжбанківському ринку долар кинувся до нових рекордів: ціни на американську валюту підскочили до 14,97 грн. Офіційні курси основних валют до гривні сьогодні також зросли: 13,52 грн за 1 долар США і 17,37 грн за 1 євро. Реально ж в обмінниках долар виставлений по 14,84 - 15,05 грн, але далеко не всі банки готові продавати валюту

"Зруйновані підприємства, невивезеною УРОЖАЙ". Погіршення ситуації на валютному ринку в Нацбанку пояснюють тим, що на сході України йдуть бої, а на "чорному ринку" працюють спекулянти. За словами Олени Щербакової, в червні-липні українці більше збували валюти, ніж купували. "І депозити стали не з такою швидкістю тікати, а деякі банки навіть бачили повернення депозитів. Профіцит був поглинений Нафтогазом, він нормально себе поводив на ринку, ринок заспокоївся ", - сказала директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ.

У серпні, за її словами, ситуація кардинально змінилася. "Ми отримали мінус 200 млн (негативне сальдо купівлі готівкової валюти), а за вересень - мінус 230. На кінець вересня це буде десь мінус 250 млн. Якби населення не так давило на безготівковий ринок, ситуація була б спокійніше. Безготівковий ринок висушений, бо експорт наш падає. Тому потрібно обмежувати попит на готівковий ринок ", - заявила Олена Щербакова.

Для стабілізації ситуації на валютному ринку НБУ вживав заходів, але утримати курс вони не змогли. "Ми бачили межа 12-12,5 ... Думали, що це що зможе збалансувати систему. Але ситуація змінилася", - заявила вона.

На ситуацію з валютою, за оцінками НБУ, сильно вплинули бої на Донбасі. "Хтось міг спрогнозувати, що будуть підривати заводи і фабрики? Зруйновані підприємства - ненадходження валютної виручки. Невивезеною урожай. 25% потенціалу нашої країни тримають ці регіони", - заявила Олена Щербакова.

Ще одним фактором, який погіршує ситуацію, банкіри називають спекуляції. "В Україні спостерігається спекулятивний попит, зростання курсу валют і відтік депозитів. Спекуляції в цей непростий час повинні бути прирівняні до мародерства. Страждають імпортери, експортери, люди панікують. Це все тягне ринок вниз, курс - вгору, а спекулянти заробляють. Ми не маємо права зараз мислити категоріями мирного часу ", - сказав глава правління" Ощадбанку "Андрій Пишний.

У НБУ заявляють, що прямо вплинути на банки, які вийшли на "чорний ринок", не можуть. "Ми чудово бачимо, що є" чорний ринок ". Але ми не можемо з ним працювати - ми можемо працювати тільки легальними методами", - заявила Щербакова.

"КРАЩЕ 200-300 ДОЛ ПО КУРСУ 13, НІЖ СКІЛЬКИ УГОДНО ПО 25". Один із заходів, до якої вдався Нацбанк для стабілізації ситуації, - обмеження на продаж простим українцям долара і євро еквівалентом 3000 гривень за добу. Хоча багато експертів спрогнозували ще більше пожвавлення "чорного ринку", банкіри вважають такий крок виправданим.

"Закінчаться складності на сході - ситуація явно покращиться, підуть інвестиції в країну, але зараз важко. І, по-моєму, краще мати можливість купити 200-300 доларів за курсом 12-13, ніж скільки завгодно по нестримуваний курсу 20-25 ", - заявив голова правління Укргазбанку Сергій Мамедов.

Для того, щоб стабілізувати ситуацію, НБУ сьогодні провів валютний аукціон, на якому задовольнив 38 заявок на загальну суму $ 111,9 млн. "Банками було подано 67 заявок на загальну суму $ 160,447 млн. Найвищий курс становив 14,25 грн / дол з об'ємом заявок за цим курсом $ 1 млн. Курс відсікання був встановлений на рівні 13,75 грн / дол ", - повідомляється на офіційній сторінці НБУ в Facebook. Під час аукціону спочатку задовольнялися заявки на продаж валюти за найвищим курсом.

На думку представників Нацбанку, проведення таких валютних аукціонів має сприяти поліпшенню ситуації в банківській системі і створення стимулів для зміцнення курсу гривні.

Наступний аукціон відбудеться 25 вересня, на ньому Нацбанк готовий продати $ 200 млн.

ПОЛІПШЕННЯ ОБІЦЯЮТЬ ЗА ТИЖДЕНЬ. Незважаючи на те, що курс долара поки не пішов вниз, в Кабміні вже заговорили про те, що ситуація скоро нормалізується. "Макроекономічна картина говорить про можливість і необхідність стабілізації курсу. Нацбанк України зробить все можливе для стабілізації цієї ситуації", - сказав прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

З ним згоден і міністр фінансів Олександр Шлапак. "Протягом тижня, я думаю, будуть результати ... Я впевнений, що курс близько 13-13,5 грн / дол - це максимальний курс, на якому ми можемо абсолютно спокійно тримати ситуацію", - сказав він.

Шлапак також повідомив, що президент доручив НБУ попрацювати з комерційними банками, а банкам - попрацювати зі своїми експортерами, щоб разом з адміністративними заходами стабілізувати ситуацію на валютному ринку.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Зруйновані заводи і" чорний ринок "валют: що впливає на курс долара і коли він впаде". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Сергій Рюмочкін

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Quot;Хтось міг спрогнозувати, що будуть підривати заводи і фабрики?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация