Звалилася «фінансова піраміда» лідера Союзу православних громадян України Валерія Каурова

Глава Союзу православних громадян України Валерій Кауров, який також очолює організацію «Единое отечество» і однойменний інтернет-портал, а також газету «Православний Телеграф», більше не голова наглядової ради кредитної спілки «Україна» (КСУ) Глава Союзу православних громадян України Валерій Кауров, який також очолює організацію «Единое отечество» і однойменний інтернет-портал, а також газету «Православний Телеграф», більше не голова наглядової ради кредитної спілки «Україна» (КСУ). До такого висновку прийшов апеляційний суд Одеської області, який своїм рішенням від 19 вересня 2011 визнав нелегітимність двох загальних зборів членів вищеназваної громадської організації, що відбулися два роки тому. Одним з прийнятих тоді рішень було обрання В. Каурова на керівну посаду. Тепер воно скасовано, повідомляє Вечірня Одеса .

З цієї новини почалася в прес-центрі «Паритет» пройшла нещодавно прес-конференція нового керівництва кредитної спілки «Україна» на чолі з головою наглядової ради КСУ Олександром Гайова. Потім ця інформація прозвучала в ефірі телекомпанії «АТВ».

На питання журналістів відповідали Олена Бабініна, до недавнього - начальник відділу КС зі зв'язків з громадськістю, а тепер - голова правління КСУ, екс-голова правління і колишній перший заступник наглядової ради Леонід Гончаров, екс-секретар наглядової ради Тетяна Розмаріцина, багаторічний член наглядової ради КСУ Дмитро Марков, який входив до складу керівного органу кредитної спілки ще до кризи.

В. Кауров пояснюється перед ошуканими вкладниками

Свій перехід в табір опонентів Каурова вищеназвані товариші пояснили просто: зрозуміли, що Валерій Володимирович, який керував кредитною спілкою більше двох років, весь цей час «водив вкладників за ніс». За словами колишніх соратників голови наглядової ради, з 2009-го по 2011 рік КСУ займався всім, чим завгодно, - інтригами, чварами, розбірками, пошуком і вигнанням «інакомислячих», які не вірили Каурову, пікетуванням судових і державних органів влади - але тільки не пошуком зниклих вкладів.

Більш того, Валерій Володимирович, з їх слів, працював на ворогів кредитної спілки. А інакше як можна, наприклад, назвати історію дворічної давності з позовом до Держфінпослуг (це уповноважений державний орган, відповідальний за порядок на ринку небанківських фінансових послуг)? КСУ мав всі шанси в судовому порядку довести, що недбалість наглядової структури призвела до того, що його «докризовий» керівництво на чолі з Антоном осики вкрав близько півмільярда гривень. Виграй вкладники суд, можна було б пред'являти претензії до держави, в тому числі і фінансові. За словами А. Бабініна, позов був готовий, але голова наглядової ради під різними приводами затягував його подачу в суд. Поки не минули строки позовної давності ...

Ретельне приховуване небажання судитися з Держфінпослуг колишній начальник відділу зі зв'язків з громадськістю пояснила тим, що в 2009 році цю структуру очолив Василь Волга, лідер Союзу лівих сил. На місцеві вибори минулого року в Одесі ця політична сила йшла при активній підтримці КСУ. Не допомогло. До органів місцевої влади представники Союзу лівих сил не пробилися. А їх вождь з середини липня цього року нудиться в столичному слідчому ізоляторі. Василю Волзі пред'явлено звинувачення в скоєнні корупційних дій. Цікаво, що незадовго до арешту глава Держфінпослуг Василь Волга отримав орден від УПЦ (МП) . За останньою інформацією, справу стосовно екс-голови Держфінпослуг передадуть до суду до Нового року.

Нинішній голова наглядової ради КСУ А. Гаєв розповів і про те, як колишнє керівництво розбазарював майно спілки. Потихеньку спливло в невідомому напрямку багато з того, щоб було в заставі по раніше виданих кредитах. Йде судова тяжба з повернення офісу, розташованого на вул. 25-й Чапавеской дивізії в Одесі. За словами Олександра Гаєва, ця нерухомість «... неправильно пішла з власності КСУ, але ми її відвоюємо, і вона буде поставлена ​​на баланс кредитної спілки».

Почалися «військові дії» навколо приміщення за адресою: вул. Жуковського, 40. Як зазначив Дмитро Марков, в це офісне приміщення Кауров посадив своїх охоронців. Правда, цими охоронцями є сім'я, що оселилася в офісі разом зі своїми меблями і домашнім господарством. Коли нову наглядову раду кредитної спілки захотів увійти в офіс, представники Каурова вчинили жорсткий опір. За словами Д. Маркова, навіть стрілянину відкрили з пневматичної зброї. Втім, на сайті громадської організації «Единое Отечество», керівником якої є Валерій Кауров, ця історія розповідається інакше. Мовляв, «прибульці», зустрівши законне опір, почали бити охоронців дошками, в яких щедро стирчали цвяхи ...

В.Кауров разом з одеським протоієреєм Андрієм Новіковим проводять конференцію "Единого Отечества"

Але найбільший біль нового керівництва кредитної спілки - головний офіс в провулку Маяковського, 7. Свого часу газета «Вечерняя Одесса» докладно розповідала про судову тяганину, що розігралися навколо питання, кому конкретно належать кожен з трьох поверхів будівлі. Суди тривають досі. Офіс закритий. І, може бути, надовго, через загрозу нових судових позовів. Втім, як зазначив А. Гаєв, вкладники як і раніше можуть надсилати листи на адресу: пров. Маяковського, 7, а також телефонувати 700-65-65, щоб отримати найсвіжішу інформацію про діяльність кредитної спілки.

Нове керівництво КСУ домоглося і повороту в кримінальній справі за обвинуваченням колишніх його керівників Тараса Іванця і Юрія Жукова в розкраданні коштів вкладників. Справа, в рамках якого арештовано майна на 157 мільйонів гривень, давно слухається в Приморському суді м.Одеси. Свого часу В. Кауров домігся для себе статусу представника потерпілих. Тобто фактично всі вкладники були відсторонені від судового процесу, а голова наглядової ради отримував право особисто розпоряджатися коштами, які могли бути виплачені в якості компенсації збитку.

В.Кауров разом з колишнім колегою - відлученим від Православної Церкви Валентином Лукіяником, лідером Союзу православних братств України

Тепер же, стараннями нової команди, справа відправлена ​​на дорозслідування. Це дасть можливість кожному вкладнику отримати статус потерпілого, що дозволить при винесенні обвинувального вироку Т. Іванців і Ю. Жукову розраховувати на отримання компенсації.

Як зазначила новий голова правління Олена Бабініна, по вівторках-середах в Приморському райвідділі міліції (пр. Шевченка, 8, каб. № 8), з другої години дня до п'ятої вечора, вкладників КСУ буде приймати слідчий Костянтин Віталійович Слуцький. Щоб отримати статус потерпілого, необхідно прийти з паспортом і надати оригінал і копію членської книжки, договору і квитанції про внесення грошей.

Почався судовий процес у господарському суді (суддя Зеленов), де відкрито справу про банкрутство кредитної спілки «Україна». За словами А. Гаєва, у вкладників ще є можливість подати відповідну заяву про визнання їх кредиторами. Потім буде створено комітет кредиторів, який в разі оголошення КСУ банкрутом отримає право розпоряджатися залишилися майном і грошовими коштами.

В.Кауров разом з ужгородським протоієреєм Димитрієм Сидором, нині підсудним духовним лідером русинів

Новий глава наглядової ради Олександр Гаєв зробив особливий акцент на тому, що нинішнє керівництво КСУ ніяких грошей з вкладників не збирає. Таку практику, виявляється, ввели колишні керівники. Вкладники весь час здавали якісь гроші на поточну діяльність кредитної спілки. Апофеозом процедури добровільних внесків стало фінансування написання законопроекту «Про деякі заходи щодо фінансової стабілізації діяльності кредитних спілок». Працював над ним запрошений Валерієм Кауровим столичний юрист Іван Боднарук. У Верховну Раду проект закону, який отримав номер 8497, вносила депутат Оксана Білозір. Головна ідея законопроекту полягала у виділенні 1,5 мільярда гривень у вигляді довгострокового безвідсоткового кредиту для фінансового оздоровлення кредитних спілок. Над творчістю І. Боднарука, О. Білозір і В. Каурова у Верховній Раді посміялися. Але вкладники КСУ заплатили за написання двох сторінок тексту ... 40 тисяч гривень.

У перерахуванні етапів боротьби нового керівництва кредитної спілки (правда, про зборах, де головою правління стала А. Бабініна, переважна кількість вкладників дізналося з телевізійної передачі) з «кауровцамі» мало не загубився головне питання: а чи є шанс на повернення заощаджень громадян? А. Гаєв відповів так: докладемо всіх зусиль, але викрадені всі документи, що зберігалися в офісі на Маяковського, багато хто з них, як видно, знищені.

Цікаво, що В. Кауров, виступаючи по телебаченню декількома днями раніше, звинуватив у вандалізмі нову команду керманичів кредитної спілки.

Але вкладникам, за великим рахунком, всі ці склоки, звинувачення, вибори-перевибори вже не цікаві. Їм хочеться знати, що конкретно робиться для повернення їхніх грошей.

Варто відзначити, що пастор харизматичної церкви «Посольство Боже» Сандей Аделаджа навесні цього року покаявся перед своїми прихожанами за причетність до банку «Кінгз Кепітал». На відміну від свого побратима по "фінансову піраміду", православний харизматичний лідер продовжує наполягати на своїй християнський невинності. В даний час він виконує обов'язки уставщика при храмі Стрітення Господнього Одеської єпархії РПЦ.

Митрополит Кирило (нині Патріарх) зі співробітником Інституту країн СНД Кирило Фроловим 18 червня 2007 року на врученні Валерія Каурова церковного ордена

Валерій Кауров відомий як один з головних популяризаторів доктрини "Русского мира" в Україні, організатор численних хресних ходів і молитовних стоянь, акцій на захист російського православ'я і російськомовного населення України, виступів проти автокефалії, НАТО, "духовної агресії Заходу" і т.п. В 2007 році його діяльність схвалив митрополит (нині Патріарх) РПЦ Кирило .

як пише Вікіпедія , За свою багатогранну діяльність Валерій Володимирович Кауров був нагороджений багатьма церковними та громадськими нагородами:

30 вересня 2003 року - митрополитом Київським і всієї України Володимиром орденом св. равноап. великого князя Володимира ІІІ ст .;
7 травня 2004 року - митрополитом Київським і всієї України Володимиром вручена Грамота «Благословення за старанні труди на славу святої Церкви»;
9 вересня 2006 року - вручена Грамота митрополита Одеського Агафангела за звільнення Свято-Андріївського храму в Одесі;
5 квітня 2007 року - нагороджений відром нечистот за організацію акції «я говорю по-російськи». Нагорода була вручена (вилита на голову) представниками гагаузької крила організації «Братство».
18 червня 2007 року - Патріархом Алексієм II нагороджений орденом св. благовірного князя Данила Московського III ступеня. Нагороду в Свято-Даниловому монастирі вручав нинішній Патріарх Кирило, який в той період був главою ВЗЦЗ МП ;
4 квітня 2010 - главою імператорського дому Романових, «Государинею імператрицею і самодержиця Всеросійської» Марією Володимирівною нагороджений орденом святої Анни III ступеня.

У грудні 2007 року Архієрейський Собор УПЦ засудив суспільно-політичну діяльність Валерія Каурова, вперше застосувавши до нього визначення "політичне православ'я".

А інакше як можна, наприклад, назвати історію дворічної давності з позовом до Держфінпослуг (це уповноважений державний орган, відповідальний за порядок на ринку небанківських фінансових послуг)?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация