Звичаї і традиції США

Хто такі американці

Америка - дуже велика багатонаціональна країна, створена переселенцями Америка - дуже велика багатонаціональна країна, створена переселенцями. Це пояснює її мультикультурність і своєрідність моделі існування. За відносно недовгий за історичними мірками існування цієї країни (немає і трьохсот років), сформувалися свої суспільно-культурні особливості, притаманні саме США. Американська держава завжди пропагувало і насаджувало універсальні для всіх людей цінності, щоб якось об'єднати настільки різношерстий контингент. В якійсь мірі це вийшло. Люди різних національностей, коренів і традицій з часом стали американцями. Хоча по суті такої нації не існує в природі. Національність як така в США стерта. Багато жителів США вже і не знають свого коріння, вважаючи себе гордими жителями цієї країни. Це, звичайно, не стосується всіх поголовно. Насправді, етнічна приналежність в групах нікуди не зникла, більше того, вона прекрасно осібно (як і належить) існує за своїми внутрішніми законами. Чого тільки варті найсильніші етнічні кримінальні угруповання Америки (італійці, ірландці, латиноамериканці, китайці, чорношкірі та ін.).

Нащадки емігрантів з різних країн, немов у плавильному котлі, переплавилися і перемішалися, перетворившись в жителів Сполучених Штатів Америки - американців. Поговоримо про їх особливості.

класовий поділ

В Америці немає класового поділу, як прийнято в традиціях європейських або азіатських країн, де приналежність до того чи іншого стану, в значній мірі визначає майбутнє людини. В Америці немає класового поділу, як прийнято в традиціях європейських або азіатських країн, де приналежність до того чи іншого стану, в значній мірі визначає майбутнє людини Америка нібито дає рівні можливості всім. У США ви можете потрапити в будь-яку соціальну середу, питання тільки в тому, скільки у вас грошей. Гроші визначають ваш статус. І, як би красиво не звучали гасла про рівні можливості і свободах, розбагатіти не так просто. Хоча і можливо. Тільки горезвісна «американська мрія» доступна далеко не всім. Тому класову нерівність в американському суспільстві проявляється не менше, а то й більше, ніж в інших країнах. Це легко помітити в будь-якій соціальній сфері, якщо немає грошей, ви відчуєте себе недолюдей. Індивідуалізм, прагнення до достатку і свободи - ось головні риси американців. Кожен сам за себе в прагненні до «американської мрії».

закони держави

Політика держави, як відомо, формує культуру громадян. Дуже специфічне законодавство США накладає свій відбиток на менталітет. Законодавство складне і часто суперечливе. Поєднання сильного державного апарату зі складною системою законів, які реально працюють з ліберальним підходом, що дає можливість окремим штатам розвиватися самостійно. Безліч різних прав і свобод, громадських і політичних організацій та іншого. При цьому державою здійснюється потужний тотальний контроль за життям країни. Свобода може здатися дуже обмеженою, якщо вийти за рамки правил. При цьому єдності у всьому цьому немає. У кожному штаті виразно проявляється свій стиль правління, система життєдіяльності і, як наслідок, традиції громадян. Головне в США - дотримання законів, якими б часом абсурдними вони не здавалися. Це правило є єдиним для всіх.

Свобода віросповідання в США Свобода віросповідання в США

З огляду на той факт, що в США проживають різні народи, це наклало відбиток і на конфесійну систему. В Америці прекрасно співіснують всі релігійні культури світу. Найбільше поширений протестантизм і інші християнські течії. Що ніяк не применшує прихильників інших конфесій, а також атеїстів, яких теж чимало (бл. 30%). Всі прекрасно співіснують, не заважаючи один одному і надаючи величезний вплив на суспільне життя.

менталітет

Американці дуже люблять автомобілі, причому потужні. Благо дорожня мережа в США розвинена чудово, не порівняти з нашою. Масова культура і Голлівуд впливають на спосіб життя і образ думок американців. Любов до спорту також є дуже характерною рисою (бейсбол, баскетбол, американський футбол, гольф). Американці люблять музику, в цьому плані Америка вплинула на весь світ: кантрі, блюз, джаз, рок, реп. Індустрія розваг розвинена чудово. Американці люблять поїсти, це помітно по їх фігурам. Кока-кола і фаст-фуд невід'ємна частина культури. Америка дуже різна. У ній поєднується непоєднуване. Бідні етнічні квартали і багаті райони, невеликі будинки і височенні хмарочоси, культ свободи і жорсткість законів.

Звичайний американець, як правило, привітний і добрий, з цікавістю ставиться до життя і до звичаїв представників інших країн, адже емігрантів (нової хвилі) в країні дуже багато. Варто відзначити, що американці - затяті патріоти, їх мало хвилює те, що відбувається за межами їх країни. Американське суспільство дуже толерантно. Американці шанують сімейні цінності і права і свободи. Вони свято вірять, що їхня країна найкраща. І в цьому немає нічого поганого. В Америці величезну увагу приділяють збереженню історичних пам'яток, охороні природи.

Будучи досить гостинними людьми, американці шанують поняття не тільки приватної власності, а й життя Будучи досить гостинними людьми, американці шанують поняття не тільки приватної власності, а й життя. Індивідуалізм тут дуже характерний. Є навіть таке поняття - «прайвесі», що означає: таємниця, самота, приватне життя (англ. Privacy). Навіть в суспільному житті американці дуже не люблять порушувати чужий психологічний контроль, вторгатися в сферу чужих інтересів. У всьому потрібно тримати дистанцію. Фраза: «свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншого» дуже характеризує американське суспільство. Тут всім байдуже, у що ви одягнені і які ваші звички. Тому високих (як у нас) зборів між будинками немає, адже в гості без запрошення не прийдуть.

Американці пунктуальні, так як цінують свій час. При цьому їх свобода може бути сприйнята нами як погане виховання. Наприклад, в Америці не прийнято поступатися місцем у громадському транспорті, знімати взуття і головні убори в приміщенні, дарувати подарунки людям, до яких прийшли в гості, в спілкуванні з малознайомою людиною може проявлятися панібратське звернення.

Америка - це мультикультурна країна, в якій поряд з правами і свободами громадян культивуються закони і обов'язки. Побувати в цій цікавій країні хоча б раз варто кожному.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация