Звідки з'явилися ялинкові іграшки

Для багатьох ялинкові іграшки символізують веселощі, радість, які незмінно супроводжують свято Новий рік. Але мало хто знає, що по ялинкових прикрас можна вивчати історію. Будь-який з світяться кульок розповість про епоху, часу, країні, де був проведений на світло. Спробуємо відправитися в настільки цікаве подорож. Для багатьох ялинкові іграшки символізують веселощі, радість, які незмінно супроводжують свято Новий рік

shutr.bz

Прикраса новорічної ялинки відомо з найдавніших часів. Це, перш за все, язичницька традиція. Все почалося з того, що колись давно стародавні народи, яким дуже потрібно було відлякати злих духів, прикрашали з настанням свят ялинковими гілками своє житло. У деяких племен існував зимовий звичай, коли день вже йшов на збільшення, вибирати велику ялина в лісі і прикрашати її подарунками, намагаючись задобрити тих же злісних духів.

У міру поширення християнства старий язичницький звичай набув дещо інше значення і видозмінився. Зелена, пухнаста, ароматна ялинка перетворилася на символ і основний атрибут Різдва. Набувають популярності прикраси з відтінком християнської символіки. Зірка на верхівці ялини стала символом біблійної Віфлеємської зірки, що сповістила своїм світлом на всю округу про те, що народився Ісус Христос. Різдвяна ялина є не що інше, як прообраз дерева з плодами. В якості прикрас використовували, в основному, горіхи і фрукти. Найбільш популярні були яблука, що символізують «заборонений плід». Святкову ялина прикрашали і прісними вафлями, що нагадували хлібці для причастя. Свічки на ялинових гілках символізували ті, що горіли в яслах новонародженого Христа.

Суворе Середньовіччя поступово кануло в Лету, тому ялинкові прикраси, втративши свій аскетизм, ставали більш ошатними і веселими. Горіхи зазолотиться і засріблилися. З'явилися перші різдвяні іграшки, зроблені з паперу, латуні, фольги і вати.

Найбільш звичне новорічну прикрасу - ялинкові скляні кулі різних кольорів з блискітками - вперше з'явилися в XIХ столітті в Тюрінгії (Німеччина). Сталося це випадково. Адже до того головною прикрасою новорічної ялинки були яблука. А тут був неврожай. На допомогу прийшли склодуви, створивши непогану імітацію соковитих і спілих плодів. Новинка прижилася, адже мода на новорічні скляні кулі не проходить і понині! Однак кулями справа не обмежилася. Слідом за ними були винайдені ялинкові іграшки складних форм: фрукти, птиці, фігурки людей і звірят. Деякі умільці навіть вдома можуть зробити такі кулі з гарячого скла, але тобі я пропоную купити готові прозорі і розмалювати, слідуючи своїй фантазії, а ідеї можна почерпнути зі статті - 34 скляних кулі для новорічної ялинки, розфарбованих своїми руками .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация