Адигея. Замок на боротьбі з корупцією

  1. Влада Майкопа зірвали зустріч з депутатами, що підтримують антикорупційну політику Путіна Зверніть...
  2. Бізнес біжить з Адигеї

Влада Майкопа зірвали зустріч з депутатами, що підтримують антикорупційну політику Путіна

Влада Майкопа зірвали зустріч з депутатами, що підтримують антикорупційну політику Путіна

Зверніть увагу: практично в кожному з останніх виступів президент Володимир Путін говорить про послідовне і наполегливе переслідування хабарників, вимагає від силовиків активніше боротися з користолюбцями і попереджає керівників державних органів про персональну відповідальність «за проникнення в апарат осіб, які розглядають службу як джерело особистого неправомірного збагачення». Але до сонячної Адигеї під керівництвом Аслана Тхакушінова, вірніше його численної рідні на чолі з прем'єр-міністром Муратом Кумпіловим, слова президента не доходять. Організатори публічного заходу на підтримку антикорупційної програми Володимира Путіна кілька разів зверталися до мера Майкопа Олександру Нароліну із заявою про плановане багатотисячному мітингу, але щоразу отримували відмову. Мабуть, влада столиці Адигеї не підтримують антикорупційну програму президента, якщо так завзято намагаються зірвати народне волевиявлення в її підтримку? Або їм є, що приховувати?

Навісний замок на двері Адигпромстроя

Влада Адигеї проти Путіна?

В підсумку депутати Державної Ради - Хасе Адигеї, шановні представники старшого покоління, керівники минулих років вирішили провести зустріч з виборцями в великому залі Адигпромстроя. Оренду приміщення заздалегідь оплатили. Вночі напередодні заходу депутату Держради Анатолію Іванову подзвонив керівник організації, який повідомив: глава Майкопа Наролін викликав його «на килим» і рекомендував не пускати людей в зал. Щоб не підводити виборців - рядових жителів Адигеї, втомлених від безмежної корупції і свавілля захопив владу клану - організатори попередили їх про заборону зустрічі з депутатом. Але оперативно додзвонитися вдалося не до всіх, тому до Адигпромстрою прийшло більше 70 чоловік, в основному похилого віку. Представник організації, якій оплатили оренду залу, за наказом зверху повісив на двері навісний замок. Пояснивши це ремонтом, який нібито проходить всередині. Коли про це через відкриті вікна повідомили співробітникам працюючих в будівлі офісів, вони дуже здивувалися. Опинившись всередині, ми не побачили на першому поверсі будівельних лісів і мішків з цементом. Ремонту не було.

Зате зовні вже чергували близько п'яти поліцейських - ймовірно, для залякування тих, хто не побоявся заявити про порушення в республіці. На протилежному боці за зборами спостерігали пасажири двох машин - хлопці в чорних окулярах, на обличчях яких читалося назва відомої правоохоронної організації з трьох букв.

На протилежному боці за зборами спостерігали пасажири двох машин - хлопці в чорних окулярах, на обличчях яких читалося назва відомої правоохоронної організації з трьох букв

Депутат Анатолій Іванов

Бізнес біжить з Адигеї

«Протягом цього місяця ми намагалися провести зустріч або мітинг з нашими виборцями і обговорити питання, які поставив нашій країні президент Володимир Володимирович Путін про протидію корупції, - пояснив присутнім ситуацію депутат Анатолій Іванов. - Всі наші походи в адміністрацію міста закінчувалися невдачею, нам відмовляли під будь-якими приводами ». А обговорити жителям Адигеї є що: глава республіки Аслан Тхакушинов звітує Путіну - в республіці зростають зарплати вчителів, падає безробіття, населення досить ... Але, заявляють учасники зустрічі з депутатами, населення залякане - воно втомилося від брехні і замовчування проблем місцевими ЗМІ, втомилося від того , що російське законодавство в регіоні діє вкрай вибірково.

Але, заявляють учасники зустрічі з депутатами, населення залякане - воно втомилося від брехні і замовчування проблем місцевими ЗМІ, втомилося від того , що російське законодавство в регіоні діє вкрай вибірково

Колишній глава Адигейська - Кім Маміек

Який узяв слово Кім Маміек - колишній глава Адигейська - підкреслив: «Путін приділяє багато уваги боротьбі з корупцією: в кінці березня він зібрав колегію МВС і перед моїми колегами поставив питання - чекаю від вас доброї роботи по виявленню хабарництва. На початку квітня збирає ФСБ і говорить те ж саме. В кінці березня генеральний прокурор Юрій Чайка збирає всіх прокурорів ЮФО і вимагає посилити боротьбу з корупцією ». Зокрема, на нараді заявили: в Адигеї факти хабарництва виросли на 260%, а нікого це не хвилює. «Напевно, Чайка не знав, що в цьому залі сидить рідний син нашого глави - прокурор Тахтамукайського району» - помітив Маміек. Звертаючись до присутніх, Кім Селімчеріевіч перерахував факти, і так всім в Адигеї добре відомі: бізнесмени не поспішають в республіку, де від них вимагають віддавати до половини доходу. У сусідньому Краснодарському краї вони можуть вести бізнес законно, без тотальних рейдерських захоплень і вичавлювання хабарів. «Бізнесмени не хочуть віддавати якомусь пилосос, а все в республіці знають хто це, гроші» - заявив виступаючий. Депутати повідомили, що сесії і міської ради Майкопа і республіканської Ради, на яких формально звітують керівники виконавчої влади, проходять без питань з боку народних обранців. Звіти приймаються «на ура». Немає питань - гострих, справедливих, що хвилюють жителів - і в підконтрольних адміністрації ЗМІ.

Немає питань - гострих, справедливих, що хвилюють жителів - і в підконтрольних адміністрації ЗМІ

Путін почує

«Дуже засмучений, що всю республіку один Кумпілов ганяє, і ніхто не знає, де притулитися, - зізнався Мугу. - Чи не Тхакушинов керує республікою. А три Мурата - Мурат Кумпілов, Мурат Тхакушинов і третій Муратік сидить в Москві, загладжує їх гріхи ». Йдеться про двох родичів президента - рідного сина, племінника Кумпілове і члені Ради Федерації від Адигеї Хапсірокове. Рашид Мугу - людина в республіці знаний і шанований. Він двічі обирався в Держрада Хасе, керував Теучезький район. Виступаючи на мітингу, перерахував об'єкти, на яких глава Адигеї пустив на повітря мільйони бюджетних рублів: більше півмільярда витратили на міст в аулі Уляп, який так і не добудували - варто і руйнується, мільйони пішли на водопровід - купили трупи нафтової промисловості, а й їх до розуму не довели, недешево бюджету обійшовся логістичний центр в Теучежский районі - кілька десятків мільйонів витратили, все стоїть кинутим. І це лише частина об'єктів, на яких, імовірно, нагріла руки рідня Тхакушінова. На зустрічі з депутатами виступили інші поважні громадські діячі, депутати, колишні керівники, слово надали і рядовим учасникам. Наприклад, літня аптечний працівник повідомила, що в Адигеї закрили контрольно-аналітичну лабораторію, яка перевіряла кожну партію товару. «Це ж злочин! Такого ніколи не було »- обурена жінка. З натовпу почулася репліка - так тепер «ліві» ліки легше продавати ... На завершення депутат Іванов зачитав проект звернення до повноважному представнику президента в ПФО Володимира Устинова і президенту Росії Володимиру Путіну, антикорупційні почини якого підтримують присутні. Вони закликали керівництво країни зупинити корупцію в Адигеї, де збираються сотні тисяч доларів для покупки державних посад, фабрикуються безпрецедентні кримінальні справи проти небажаючих ділитися з владою бізнесменів, примусово банкрутують підприємства, а соціально значимі об'єкти йдуть «потрібним людям» за копійки. Присутні одноголосно підтримали звернення, розуміння - тільки президент Володимир Путін може зупинити тхакушіновско-кумпіловскій свавілля.

Андрій Кошик.

фото автора

Соціальні мережі

Мабуть, влада столиці Адигеї не підтримують антикорупційну програму президента, якщо так завзято намагаються зірвати народне волевиявлення в її підтримку?
Або їм є, що приховувати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация