Як не варто продавати кредитну машину?

  1. Продаж кредитного автомобіля: короткий лікнеп
  2. Продаж автомобіля по дублікату ПТС
  3. Продаж на запчастини з наступним заявою про крадіжку
  4. Яке покарання може загрожувати за неправильну продаж кредитного авто?
  5. Не шукайте пригод!

Продаж кредитного автомобіля: короткий лікнеп

Незважаючи на оптимістичні заяви президента, економічна ситуація в країні як і раніше залишається вкрай складною. Переоцінивши свої можливості, багато наших співгромадян на догоду миттєвому «Хочу!» Оформили автокредити , І тепер шукають вихід, як вибратися з ситуації, що склалася з мінімальними втратами. Позбутися від кредитного авто на законних підставах досить складно, тому багато горе-автовласники готові використовувати різні кримінальні схеми. При попаданні в подібну ситуацію головне - не наробити дурниць.

Продаж автомобіля по дублікату ПТС

Як правило, при покупці автомобіля за цільовим кредитом, ПТС знаходиться на зберіганні в банку, а без цього документа неможливо зняти машину з реєстраційного обліку. Вихід напрошується сам собою: заявити про втрату ПТС і оформити дублікат. Однак, це не варто робити з кількох причин.

1. Постійно стикаючись з подібною шахрайською схемою, багато банків тісно співпрацюють з місцевими відділами реєстрації транспортних засобів. Велика ймовірність того, що вам на словах буде відмовлено в прийомі заяви на видачу дубліката, при цьому в письмовому вигляді причину відмови вам ніхто не дасть. Згідно із законом у вас повинні прийняти документи і видати дублікат ПТС, і ви можете оскаржити відмову в суді. Однак судовий процес може розтягнутися на кілька місяців, і, найголовніше, про це обов'язково дізнається банк: його представники будуть запрошені до суду для участі в якості третьої особи. Якщо на цілком логічне запитання судді, для яких цілей знадобився ПТС, ви відповісте, що бажаєте продати машину, вам не уникнути банківських «каральних» заходів. У кращому випадку доведеться терпіти постійні перевірки збереження автомобіля, які на розсуд співробітників банку можуть проводитися в самий невідповідний час. У гіршому - банкіри зажадають дострокового погашення всієї суми заборгованості.

2. Цілком можливий варіант, що вам все-таки вдалося отримати на руки дублікат ПТС, і банк про це не був проінформований (до речі, деякі кредитні установи не забирають ПТС при оформленні автокредиту). Радіти рано: продаж майна, що перебуває в заставі, та ще й без попередження про це покупця, може кваліфікуватися як шахрайські дії. Нерідкі випадки, коли власник, позбувшись від кредитної машини, просто перестає вносити платежі, і переадресує претензії банку на нового господаря. Частково він має рацію. т. к. відповідно до положень статті 353 ЦК України, зміна власника не означає скасування застави, і на нового власника покладаються всі зобов'язання попереднього. Швидше за все, покупець, якого «забули» попередити, що машина в заставі, звернеться до суду з позовом про визнання угоди недійсною з причини того, що вона була здійснена обманним шляхом (с. 179 ГК РФ). Як правило, суд в такій ситуації стає на бік позивача. Варто сказати, що для «забудькуватого» продавця такий результат справи - найкращий варіант. У гіршому - доведеться зустрітися з міцними хлопцями, які за допомогою деякого фізичного впливу пояснять, чому так робити не варто. Не треба сподіватися, що часи «братків» канули в лету: тепер ці хлопці просто по-іншому називаються.

Продаж на запчастини з наступним заявою про крадіжку

У цьому випадку мова йде про чисту криміналу, оскільки в наявності відразу 2 складу злочину: шахрайство (с.159 КК РФ) і завідомо неправдивий донос (с.306 КК РФ). Отримання грошей відбувається за такою схемою: після продажу автомобіля на запчастини власник пише заяву в поліцію про крадіжку, а потім повідомляє про це страхову компанію (при оформленні автокредиту банки вимагають оформити страховку в 99 випадках з 100). Страховик або здійснює виплату готівкою, або перераховує кошти в банк в рахунок погашення боргу. В обох випадках колишній власник машини незаконно отримує грошові кошти (неважливо, готівкою або у вигляді виконання зобов'язань перед кредитором). Навчені гірким досвідом, служби безпеки страхових компаній з особливою увагою ставляться до подібних ситуацій, і варто сто разів подумати про наслідки, до яких може призвести така афера.

Завідомо неправдивий донос в коментарях і роз'ясненнях не потребує: все гранично ясно з назви. Заява про крадіжку кредитного авто - один з рідкісних випадків, коли справа порушується і розслідується без особливих зволікань, особливо якщо раніше вже був виявлений факт шахрайства.

Яке покарання може загрожувати за неправильну продаж кредитного авто?

Статтею 159 КК РФ за подібні дії передбачаються наступні види покарання:

  • штраф до 120 т.р. (Або в розмірі доходу за період до одного року);
  • обов'язкові роботи на строк до 180 годин;
  • виправними роботами на строк до 6 місяців;
  • арешт на строк від 2 до 4 місяців;
  • позбавлення волі на строк до 2 років.

Стаття 360 КК РФ передбачає такі ж види покарань, з тією лише різницею, що тривалість арешту становить від 3 до 6 місяців, і термін виправних робіт може бути збільшений до 240 годин.

До того ж не варто забувати і про позов від страхової компанії з вимогою щодо повернення суми незаконного збагачення (с. 102 ГК РФ) і сплати відсотків за використання чужих грошових коштів (с. 395 ГК РФ). Сподіватися на те, що страхова компанія не буде пред'являти вимоги про відшкодування шкоди, було б дуже наївним.

Не шукайте пригод!

Що робити в ситуації, коли ви не в змозі оплачувати щомісячні платежі по кредиту, і знайшовся покупець, обізнаний про те, що машина в заставі у банку? Не поспішайте продавати, прочитайте ще раз всі пункти кредитного договору. Не впадайте у відчай від того, що договором передбачено заборону на продаж автомобіля. Якщо не грати з банком в кішки-мишки, проблему можна вирішити законним шляхом.

Перш за все уточніть, чи можна достроково погасити заборгованість, що залишилася і чи передбачена за це комісія. Далі отримаєте консультацію співробітників банку-кредитора про процедуру продажу автомобіля, що знаходиться в заставі (тривалість оформлення, необхідні документи, можливість переукладання кредитного договору на нове обличчя, термін отримання ПТС після повної оплати і т. П.). Головне - це надання повної інформації всім зацікавленим особам: покупцеві - про те, що автомобіль кредитний; банку - про намір продати машину. Якщо банк не заперечує можливість продажу, постарайтеся отримати згоду в письмовому вигляді. На жаль, але може статися і так, що банк відмовить у дозволі на продаж автомобіля, причому без пояснення причин: таке право у банків є. Залишається тільки «діставати» банкірів проханнями про дозвіл продажу в розрахунку на те, що рано чи пізно банк все-таки піде назустріч.

У будь-якому випадку для себе слід твердо усвідомити: одностороння відмова від виконання зобов'язань не допустимо ні в якому разі (с.310 ЦК РФ). Будь-які дії можуть вживатися тільки за попередньою згодою сторін.

Схожі матеріали:

Яке покарання може загрожувати за неправильну продаж кредитного авто?
Що робити в ситуації, коли ви не в змозі оплачувати щомісячні платежі по кредиту, і знайшовся покупець, обізнаний про те, що машина в заставі у банку?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация