Як поводитися з натільним хрестиком

  1. Як вибрати натільний хрест
  2. освячення хреста
  3. Не можна носити поверх одягу
  4. Що робити, якщо хрестик зламався

натільний хрестик є не прикрасою , А показником приналежності до християнської віри. Хрест - це сакральний символ, а тому слід з ним відповідним чином поводитися, повідомляє Joinfo.ua.

Як вибрати натільний хрест

Православна церква закликає своїх прихожан не ставитися до хрестика як до аксесуара, оскільки він не є прикрасою.

Не слід прагнути будь-що-будь купувати дорогий золотий хрестик, інкрустований дорогоцінним камінням. Розкіш і хвастощі в цьому випадку недоречні.

Священики також не рекомендують купувати без особливої ​​необхідності натільний хрестик. Наприклад, тому, що вам сподобався його зовнішній вигляд, або просто виникло бажання купити новий. Так можна поступати тільки зі звичайними, нерелігійними аксесуарами: кільцями, сережками або браслетами. У разі, коли ваш натільний хрестик став непридатним, змінити його на новий необхідно.

освячення хреста

За канонами православної церкви, ні в якому разі не можна освячувати хрестик самостійно, навіть в разі, якщо ви знаєте, які молитви і обряди при цьому проводити. Освячувати хрестик дозволяється виключно священика. Адже є молитви, дозволені до прочитання тільки служителями церкви.

Не можна носити поверх одягу

Наші предки не носили натільні хрести поверх одягу. На Русі шили сорочки з косим коміром, препятстиующім випадання хрестика назовні. Так з яких причин хрестик потрібно носити під одягом? По-перше, тому, що це не намисто, наедваемое для прикраси. А, по-друге, віру не прийнято афішувати. За постулатам церкви, людина таким чином людина ніби як хвалиться своєю належністю до певної релігії, пишається нею. А згідно з Писанням, гординя є одним зі смертних гріхів.

Поверх одягу хрести дозволяється носити тільки церковнослужителів. Але це не натільні, а наперсні хрести.

Натільний хрестик у священиків так само, як у прихожан, знаходиться під одягом.
Священики також не рекомендують без особливої ​​потреби знімати з себе натільний хрестик. На Русі були поширені навіть спеціальні дерев'яні хрестики для відвідування лазні. Їх одягали, вирушаючи в парну, де висока температура не дозволяла мати на тілі металевий. Якщо з якої-небудь причини вам все-таки довелося зняти хрестик, коли будете знову надягати його, небхідно прочитати відповідну молитву.

Не слід на одному ланцюжку з хрестиком носити знаки зодіаку або будь-які амулети, так як це є марновірством, а отже гріхом.

Священики також не рекомендують носити натільний хрестик в сумці, у вигляді сережки у вусі або на браслеті, так як подібне вважається блюзнірством.

Що робити, якщо хрестик зламався

Якщо ваш хрестик поламався або став непридатним з інших причин, які не ппозволяется викидати його як звичайне сміття. За релігійними канонами, жоден з освячених предметів, навіть ємність, в якій була свячена вода або церковний календар, не повинен бути потоптаний ногами. У разі, якщо хрестик підлягає ремонту, дозволяється віднести його в звичайну ремонтну майстерню. Але в тому випадку, якщо ремонт вже неможливий, слід передати його в церков ь.

Так з яких причин хрестик потрібно носити під одягом?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация