Як перемогти залежність від соціальних мереж?

  1. Чому відбувається залежність від соціальних мереж?
  2. Православні спільноти в соціальних мережах
  3. Як перемогти залежність від соціальних мереж?

Ті, хто не зареєстрований в соціальних мережах, нехай навіть і не вільно, сприймаються нами як безнадійно відсталі від життя люди. Лікарі б'ють на сполох, порівнюючи залежність від соц. мереж з алкоголізмом і наркоманією. Цей «вірус», який невиліковний «Касперського», заразив і православних інтернет-користувачів.

Все соц Все соц. мережі, будь то Однокласники або Вконтакте, Фейсбук та ін. та ін., схожі між собою. У них ти можеш розповісти буквально все про себе: від ПІБ і місця проживання до особистих фото. «Стіна» сторінки в соціальній мережі видає публіці низку статусів-переживань, висловлювань, жартів, і, між іншим, часто і корисних речей.

Треба віддати належне соц. мереж. Швидкість, з якою люди опиняються в контакті з допомогою ВК, ОК і ФБ, часом надзвичайно зручна в сучасному світі. З великою швидкістю в них спрацьовує сарафанне радіо за допомогою перепис. Інформація розноситься миттєво по всьому світу, і часто вона варта уваги такої кількості людей.

Проте всі зручності звертаються в ніщо, коли від соціальних мереж виникає справжнісінька залежність.

Чому відбувається залежність від соціальних мереж?

Сторінка в соц. мережі - це маленька особиста сцена кожної людини. Ми створюємо «свій світ» на сторінці, яким ділимося з оточуючими. Свій ілюзорний світ. На сторінці-сцені ми постаємо життєрадісними, викладаючи найкращі свої фото. Висловлювання мислителів створюють видимість нашої мудрості і начитаності ...

Чимале час засіжіванія в інтернеті додало поява оціночних кнопок - лайк / мені подобається Чимале час засіжіванія в інтернеті додало поява оціночних кнопок - лайк / мені подобається. Залишити коментар до фотографії довго, та й не всі хочуть балувати своєю увагою друзів. А ось лайк поставити дуже швидко і не треба щось вигадувати, та й міркувати над правописом, яке хоч і «хороше, але чомусь кульгає» (Вінні Пух).

В результаті відбувається наступне. Ми завантажуємо свої фотографії, на стіні / в хроніці / стрічці красується репост чиєїсь записи. А далі ми починаємо чекати, жадібно чекати, коли ж то, що з'явилося на нашій сторінці в соц. мережі «залайкают».

На щастя, цим хворіють не всі, деяким зовсім «паралельно» те, що відбувається в паралельному інтернет-просторі з їх сторінкою в соц. мережі. Погана новина в тому, що таких людей не так вже й багато.

Образ, створюваний сторінкою в соціальній мережі часом відлякує друзів. Адже ми можемо постати в особистих фото пихатими, занадто щасливими, або, навпаки, смутними. Що ж відбувається при особистій зустрічі? Буквально за 3 секунди розсіюється той образ, який так ретельно малювався Вконтакте. Образ, створюваний сторінкою в соціальній мережі часом відлякує друзів

Залежність від соц. мереж підкріплюється нашої лінню і страхом. Це так легко, непрічёсанному і невмитого залізти в Мережу, щось написати одному зі сторінки, де сяє ваша найкраща фотографія. Це набагато простіше, ніж подзвонити і домовитися про зустріч. Адже до неї треба готуватися, приводити себе в порядок, кудись їхати. А тут раз і ви в контакті ... Тут легко займатися душегубітельним наблюдательством, розвиваючи цікавість. А вже про обговорення сторінок інших людей і говорити нема чого, точніше - є чого, але не будемо: і так все ясно.

Православні спільноти в соціальних мережах

Як добре, що після стількох років гонінь на Церкву стали доступні скарби святоотеческих висловлювань. Сучасні технології дозволяють їх проілюструвати, дуже красиво оформити і опублікувати в соц. мережах. Поява православних спільнот в соціальних мережах дозволило ділитися цим з великою кількістю братів і сестер. В даний час ми маємо достаток подібних правосланой груп, пости (записи) в яких одна інший цікавіше і привабливіше. Зовні все це може здаватися прекрасним. Але згадаємо слова Ісаака Сирина: «Без заходи звертається на шкоду і шановане прекрасним».

Якщо ми спокушав своїх братів і сестер у Христі, розвиваючи залежність від Інтернету, то користь чи ми приносимо Якщо ми спокушав своїх братів і сестер у Христі, розвиваючи залежність від Інтернету, то користь чи ми приносимо? Безсумнівно сидіти перед монітором чи ні, лайкать запис чи ні залежить від самого «лайкати». Але не про нас чи (тих, хто постить численні записи) в тому числі сказав Спаситель «Неможливо не прийти спокусам, але горе тому, через кого вони приходять» ( Лк. 17: 1 )?

У період Великого посту в 2014 р одне дуже поважне православна спільнота в соціальних мережах надійшло дуже мудро. Адміністратори розміщували записи тільки в свята, в інші дні група не оновлювалася. Здається, що це приклад для всіх.

Як перемогти залежність від соціальних мереж?

Як впоратися з сильною тягою до монітора (або дисплею смартфона), залежністю від соц. мереж? Як впоратися з сильною тягою до монітора (або дисплею смартфона), залежністю від соц

Припустимо, ви виявили у себе залежність, визнали її. І кидаєтеся в крайність - піти з усіх цих служб. Це було б не дуже правильним рішенням, хоча не потрібно узагальнювати, в якихось випадках подіє тільки це.

Однак зручності, які приносять соц. мережі, швидше за все змусять вас повернутися знову в них. Все почнеться заново. Потрібно навчитися виносити користь із перебування в соц. мережах і виключити шкоду. Деякі поради допоможуть зробити це.

  1. Приберіть поширену інформаці ю про себе з особистої сторінки в соц. мережі. Залиште найголовніше. Це захистить вас від думок, як сприймається ваша сторінка оточуючими.
  2. Чи не викладайте особисті фотографії на аватар. ре ж міняйте картинку аватара, щоб не чекати шквалу оцінок.

Взагалі, особисті, сімейні фотографії, фотографії малюків викладати в Інтернет не варто. Скажемо більше, це небезпечно, особливо в останньому випадку.

Деяка мама була шокована, коли побачила фотографію своєї дитини як заголовну в співтоваристві, де зібралися прихильники руху проти дітей «Чайлд-фрі». Особливо негативні емоції викликала критика малюка, приправлена ​​ненормативною лексикою.

Якщо ви вирішуєте викласти фотографії в альбом, то подбайте про його приватності - для друзів, а ще краще для вузького кола друзів. Зупиніться на кількох фотографіях. Абсолютно немає необхідності викладати в соціальну мережу фотографії з кожного вашого свята або вихідні.

Таким чином кількість оцінок «мені подобається» знизиться, а ваше душевну рівновагу буде знаходитися ближче до норми.

  1. Перестаньте лайкать все підряд, що хоч трохи вам сподобалося. На тому кінці «дроту» навряд чи на вас образяться за те, що ви не натиснули на маленьку кнопочку під записом. А ви тим самим будете дистанціюватися від усього цього достатку записів-постів-фотографій.
  2. Перестаньте чекати відміток «мені подобається» на все, що ви недавно опублікували в соціальних мережах. Міняйте до цього відношення - нехай це буде для вас настирливим, що заважає миготінням.
  3. Визначте для себе кількість відвідувань соціальних мереж і час, який ви там перебуваєте. Оптимально на перших порах - 2 рази на день по 30 хвилин, далі можна знизити до 1 разу. Щоб не пропустити потрібний час, заведіть будильник. З першим дзвінком тут же натискайте на вихід.
  4. Завжди натискайте на кнопку виходу з вашого облікового запису. Це убезпечить вас від випадкового потрапляння на сторінку соц. мережі і застрявання там.
  5. Не давайте вашій руці тягнутися до комп'ютера в позаурочний година. Метод одёргіванія - найвірніший.
  6. Домовтеся з друзями або домашніми, що вони будуть стежити за вашим перебуванням в соц. мережі і вчасно вас звідти виганяти. Не потрібно соромитися визнавати, що ви в залежності. Повірте, таких, як ви - більшість. А ще правильніше, нас - більшість.
  7. Примушувати себе до рідкісного відвідування соціальних мереж. Нехай на вашій сторінці буде написано щось типу: заходив ... тиждень тому. Вже на наступний день контактної «голодування» образи сторінок, якими буквально живе залежний від соц. мереж, блякнуть. Людина прокидається, як ведмідь після тривалої сплячки.
  8. Візьміть за правило, яке напишіть собі десь на видному місці: в Однокласники, Вконтакте і Фейсбук тільки по справі. Для задоволення / від нудьги / для цікавості соц. мереж заборона.
  9. Якщо ви написали приватне повідомлення людині, який онлайн, а відповідь не приходить, не чекайте більше 5 хвилин. Ризикуєте засидітися. Вимикати, відповідь прочитаєте в наступний раз, адже можливо, що і співрозмовника насправді вже немає за комп'ютером.
  10. Найчастіше пишіть друзям смс з телефону, ніж в контакті. Частіше користуйтеся електронною поштою замість соц. мереж.
  11. Якщо це можливо, вимкніть у браузера можливість завантажувати картинки при перегляді сторінки. Включайте цю опцію 1 раз в тиждень, в решту часу ж нехай сторінки соц. мереж будуть бліді, без яскравих ілюстрацій.

Нас, православних християн, все це повинно стосуватися в першу чергу. За дозвільне сидіння в соц. мережах кожен дасть відповідь. Але ж ми, віруючі, в курсі справи. Тим страшніше наслідки. Ми, як ніхто інший, повинні дбати за порятунок і попередження залежності від соц. мереж.

Яка чистота думок і свобода відчувається, коли обмежуєш себе від цього соціального мережевого гулу постів, фотографій і коментарів! Не будемо забувати, що в позбавленні від будь-яких залежностей, як і в будь-якому важливій справі, молитовне волання до Бога про благословення, допомоги, зміцненні - найперше, що нам просто необхідно зробити.

Тоді все обов'язково вийде!

Відео про залежність від соціальних мереж

Чому відбувається залежність від соціальних мереж?
Чому відбувається залежність від соціальних мереж?
Що ж відбувається при особистій зустрічі?
Якщо ми спокушав своїх братів і сестер у Христі, розвиваючи залежність від Інтернету, то користь чи ми приносимо?
Як перемогти залежність від соціальних мереж?
Мереж?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация